• 13381
  şu anda mbaye diagne'nin yerinde oynuyor ve leblebi gibi gol atıyor olması bir kısım yangın tayfa tarafından önlenmiş forvettir.

  ölüyordu galatasaray'a dönsün diye. terim de arda gibi değerlendirmeyecekti burağı. eşşek yüküyle para vermemişte olacaktın diagne'ye.
  şampiyon olup önümüzdeki senenin şampiyonlar ligi parasını cebine koyma durumunu riske attığını da düşünürsen yangın tayfa galatasaray'a ; diagne artı şampiyonlar ligi parası yaklaşık 40 milyon euro zarar vermiş bir de şampiyonluğu riske atmıştır.

  ellerine sağlık.
 • 13382
  sakatlık nedeniyle neredeyse bütün yaz kampını kaçırdı trabzonspor'da ve fizik olarak hazır olamadı hiçbir zaman. ünal karaman da, hugo rodallega ile birlikte oynatacak bir formül ararken, takımı bozuyor diye kadro dışı bıraktı.

  ancak, beşiktaş'a ise devre arası kampının ilk gününde katıldı ve takıma hem fizik olarak hem de oyun olarak erken uyum sağladı. mbaye diagne ise, bize transferin son günü gelmesi ve kampı kaçırmasının yanında kasımpaşa'da aldığı cezadan ötürü fizik olarak çok kötü bir seviyede geldi.

  burak ile diagne'yi karşılaştırırken bu detayı da atlamamak lazım diye düşünüyorum. sadece oynadıkları futbola bile bakarak konuşsak; burak'ın da golcülüğüne lafım olmazdı ama ilk yarı performanslarına göre herkes bence diagne'yi tercih ederdi. çünkü, ilk yarının trezeguet ile birlikte en iyi oyuncusuydu ve burak gibi kampın ilk günü bize katılmış olsa şu an daha iyi bir performans sergiliyor olurdu.
 • 13383
  burak yılmaz defansın arkasına sarkabilen, iyi bir bitirici... bizim takımda oynadığı dönemde kendisini çok savunduğum olmuştur ayrıca... halen de iyi anarım kendisini... ama; sen bu adamı 33 yaşında transfer edip ne tür bir amaç elde edeceksin ki? burak yılmaz'ı tıpkı beşiktaş örneğinde olduğu gibi, yarım sezonlukta alamazsın. gelişi sana en az 2.5 seneden ve 2 milyon euro'dan başlar... burak leblebi gibi gol atar ama takımı da cidden baltalar. beşiktaş'ta yeni olduğu, hocası futbolunu en iyi tanıyan ve sistemi burak yılmaz'a göre kurduğu için ve yine ayrıca; beşiktaş taraftarı ile malum sebeplerden dolayı, beşiktaş kariyerine oldukça iştahlı başlamıştır.

  şenol güneş gelecek sezon beşiktaş'ta olmayacak. sonra ne olur bilinmez... psikoloji ile oynayabilen bir futbolcu burak. yani işler biraz sarpa sardığı zaman, burak'ın defoları hemen ortaya çıkmaya başlar. gerçekten kendi gol atamadığı zaman, takım için sevinemeyen bir adama dönüşür. burak'ın tüm iyi özellikleri bile, o zaman göze batmaya başlar ve ne yaparsa yapsın taraftarlar ile arası açılır. takıma yansır, iç huzur bozulur, takım oyunu hepten sekteye girer. puan kayıpları da gelmeye başladı mı, hedef tahtasının 1 numaralı adamı olur.

  yukarıda sen bu adama en az 2.5 seneden 2 milyon'dan sözleşme imzalatırsın yazdım. ve bu adam yüzünden direk forvet de alamazsın, hem parasal hem de zamansal olarak artık kapağı sana attığından ve yaşı da futbolu bırakma yaşı olduğundan elden de çıkaramazsın. burak iyi de olsa, formsuz da olsa, çekilmez de olsa oynamak için her türlü oyunbozanlık da yapar. evet; bu yarım dönemlik beşiktaş'ta şu an oldukça iyi gidiyor olabilir. en ufak bir dalgalanmada kötü giderse beşiktaş'ın en az 1.5 senesini çöpe atacaktır. takımdan da gitmeyecektir, paşa paşa parasını alır, sözleşmesini doldurur, bir süre sonra sözü de geçmeye başlayınca hele bir de yabancı sınırı gelirse, 1+1 şeklinde kalıp, jubilesini tamamlamak için her türlü kulusi oluşturabilir. yani kısa vadede edeceğin karı, uzun vadede ciddi zarara dönüştürebilirsin...

  ama diagne'yi beğenmedin bu sene diyelim; yazın veya en kötü gelecek seneye dünyanın her hangi bir liginde, futbolcuyu da biraz memnun edebilen bir takıma, en az aldığın fiyattan geri satarsın. öyle kalacağım diyerek, kulis mulis yapmaz, takım içi husursuzluk da çıkarmaz... burak biz de oynarken genellikle gol atması dışında hiç bir şey yapamıyor diye yerin dibine sokulurdu. bazenleri gerçekten gol atması takıma zarar veriyordu. ama diagne eğer düzgün gözle, önyargısız izlenirse; geldiğinden beri topsuz oyunda takım için gayet yararlı oynuyor diyebiliriz. bunu belhanda'nın ve feghouli'nin diagne öncesi ve sonrası istatistiklerine bakarak çok rahat söyleyebiliriz. diagne geldiğinden beri, ayrıca; penaltı menaltı 5 maçta 3 gol 1 asist ve 1 de sayılmayan gol istatistikleri ile takımımıza katkıda bulunmuştur...
 • 13384
  şimdilik sadece şenol güneş'i rezil etmemek ve kendin beşiktaş tribünlerine kabul ettirmek için oynuyor. hatta oynamıyor kendini yırtıyor. trabzon'da oynarken götünü kaldırıp ofsayttan bile çıkmıyordu. şimdi bırak ofsaytta kalmayı adam hücum presin kralını yapıyor. takıma duvar oluyor. her şeyi yapıyor. diyeceğim şu ki bu istek ve arzu en fazla bir kaç maç daha bilemedin sezon sonuna kadar devam eder. ondan sonra şenol gidince siz yine bildiğimiz burak'ı görün. takım oyununu nasıl baltalıyor. nasıl tembel bir hale dönecek izleyin.
 • 13385
  kendisinin galatasaray’a gelmemesinin nedeni taraftarın istememesi değil, bizzat fatih terim’in istememesidir. keza milli takım döneminde prim pazarlığı yapıp, takımda kazan kalması, eşini dövmesi, dolmuş şöförlerine bulaşacak kadar çığrından çıkması gibi gerçekler varken ortada, fatih terim’in istememesine şaşırmamak lazım. bu adam, fatih terim’in babasının cenazesine katılmadı lan, ötesi var mı? futbolculuğunu geçtim, karakteri başlı başına problem.
 • 13390
  real madrid'den arena'da 6 gol yediğimiz maçın, güzel zamanlarımızda hatırlamak istemediğimiz ender anlardan birisinin sebebi bu arkadaştır.

  o maçı özellikle stattan izleyenler ne demek istediğimi hatırlayacaktır. ilk yarıda mükemmel baskılı bir oyunla, şanssız bir gol sonrası 1-0 geriye düşmüştük. ikinci yarı için "atarız 2 tane kazanırız" diye takılıyorduk. taa ki drogba 43-44 gibi sakatlanana kadar.

  drogba sakatlandı, burak yılmaz merkeze geçti. ve bizim ileriye gönderdiğimiz her top bu arkadaş yüzünden kalemize pozisyon olarak döndü.

  takım ve hocanın da hatası vardı elbet, burak'lı oyun ile drogba'lı oyun bir olamazdı ama bu arkadaş 1 tane ya, 1 tane top tutamadı ilerde. avrupa'da bir şeyler yapmak isteyen, hedefi türk olmayan takımları yenmek isteyen bir takımın kadrosunda en fazla rotasyon oyuncusu olarak, kulübede bekleyecek birisi olabilir. o da hamle adamı olarak. fazlası değil.