• 13286
  kendisinin gol atması takımın maç kazanacağı ya da takımın daha iyi oynayacağı anlamına gelmeyen oyuncu. bizdeyken, daha genç ve daha iyiydi ama ona rağmen bütün hücumlar başlamadan bitiyor, kontra atak oynayan anadolu takımları gibi topu direk burak'la buluşturmak istiyorduk. kendisiyle ne pas oyunu ne de kanat oyunu oynanır. ileride top tutamazsın. takımın boyunu kısaltamazsın. rakip takımı kendi sahasına hapsedip, oyunu karşı alanda oynayamazsın.

  2018-2019 sezonunda trabzonspor, burak kadro dışı kaldıktan sonra takım boyu en kısa takım haline geldi. daha derli toplu hücum etmeye başladılar. her topu aldığında bana at bana at diye bağıran biri olmadığı için gençler daha çok inisiyatif alabildi.

  burak'ın bize gelişi sadece karakter olarak değil, oyuncu profili olarak da işimize yaramazdı. genelde komşunun tavuğu kaz gözükür, bende de öyledir bu. benzia, slimani, adem ljajic falan geldiğinde üzülmüştüm ama burak bjk'ye gidince sevindim.

  karakterine uygun takıma gitmiştir.
 • 13288
  en verimli çağında kaymağını galatasaray'ın yediği forvet. evet en verimli çağında kaymağını biz yedik. şampiyonlar liginde ronaldo ile gol krallığında kapıştı. şimdi ise beşiktaş'a gitti. gitti ama beşiktaş'a da posası kaldı. şu anki hali hem müzmin sakat, cam adam gibi bir şey oldu. her an sakatlanma riski olan bir futbolcu. ayrıca yaşı da 33 oldu ve bence burak maksimum iki sene daha oynar, sonrasında anadolu kulüplerine gider. çünkü fizik yapısı ve her an sakatlığa yatkın tavrından dolayı 35 yaş sonrası büyük kulüplerde oynayamaz burak. kısaca en verimli dönemlerinde galatasaray'daydı, şimdi futbolu bırakmaya giderken son büyük kulübü beşiktaş oldu. hayırlısı neyse o olsun.