• 1
  bu mektup galatasaray sözlükte size yazılan ilk mektup sayın başkan. dolayısıyla önemi büyük diye düşünüyorum.:)

  her başkana iyi niyetle yaklaşmanın ve tam destek vermenin galatasaraylılığın boyun borcu olduğuna inanıyorum. bu nedenle başlangıçta yüreğim ısınmasa da size aşağıdaki koşullarda sonsuz ve sınırsız destek vereceğimi vaad ve taahhüt ediyorum.

  1-soy isminize yakışan bir şekilde, şeffaf ve dürüst olmanız.
  2-futbol şubesi ve amatör şubelerde yapacağınız harcamaları belgelendirmeniz.
  3-sportif a.ş. ve diğer yan kuruluşları arpalığa çevirmemeniz.
  4-stat isim hakkı ve kemerburgaz tesisleri konusunda vaadlerinizi yerine getirmeniz.
  5-menajerlerle ortak iş yapmadan ve menajerlere kazıklanmadan transferler yapmanız.
  6-genç futbolcular transfer etmeniz ve fatih hoca’yı gençleri oynatma riski almaya ikna etmeniz.
  7-tff, mhk ve kanatlılara karşı dik durmanız ve galatasaray’ın haklarını sonuna kadar savunmanız.
  8-fatih hoca’ya bilinçli ve güncel bilgilerle donanmış yabancı yardımcı antrenörler getirmeniz.
  9-bütün başkanları ve camiayı kenetlendirmeniz.
  10-taraftarın sesine ve özellikle galatasaray sözlüğe önem vermeniz.:)

  tıpkı musa’nın on emirle tur dağından inmesi gibi oldu ama bu tamamen bir tesadüf.:) galatasaray’ın her kuruşunun dünyadaki yüz milyon galatasaray taraftarının vebali ile efsunlandığını unutmayın. çünkü artık sosyal medya var ve her kuruşun hesabı anında sorulur.

  genç ve dinamik bir isim olmanız nedeniyle ümitli olmak size inanmak istiyorum. yukarıdaki koşullara uygun hareket ettiğiniz sürece allah yolunuzu açık etsin, yardımcınız olsun.
 • 4
  sayın başkan,
  öncelikle yaşadığımız ülke gerçeklerinin çok üzerinde bir demokratik platformda gerçekleşen, ve gerçekten son sandığa kadar heyecan dolu geçen zorlu bir seçimi galip bitirerek geldiğiniz yeni görevinizde başarılar diliyorum.
  camia olarak nasıl bir ortam içinde olduğumuzu ve nelere karşı mücadele verdiğimizi zaten en iyi siz biliyorsunuz, tek tek saymanın gereği yok.
  sadece nacizane birkaç beklentimi paylaşmak isterim;
  1- teknik ekibin (özellikle fatih hoca'nın) sadece sahaya odaklanmasını sağlayacak bir ortam oluşturmanız. üzerine oynanacak oyunlara, düşürülmeye çalışılacağı tuzaklara izin vermemeniz,
  2- tff ve alt kurumları olan pfdk, tahkim ve mhk'ya karşı son derece dik duruşlar sergilemeniz, mensubu olduğunuz ve temsil ettiğiniz camianın her alandaki büyük gücünü başta siyasiler olmak üzere her şahsa ve kuruma hissettirmeniz, "galatasaray" a rağmen bir şeyler yapılamayacağını kafalarına vura vura belletmeniz,
  3- yaşı geçmiş, emeklilik öncesi son vurgunlarını arayan sporcuları- futbolcuları kesinlikle transfer portföyünüze almamanız (fatih hoca'nın deyimiyle geçmişine değil geleceğine yatırım yapılacak oyunculara yönelmeniz),
  4- başkanlık makamının ağırlığını tüm kesimlere hissettirmeniz, çok sessiz kalmamakla birlikte öyle her transferde, her imza töreninde boy göstermemeniz, her mikrofon tutana beyanat vermemeniz, kanalların istedikleri zaman sizi telefonla yayınlarına alamamaları .........vb. gibi süreçleri yönetmeyi optimize edebilmeniz,
  5- bunları yaparken de gerek yazılı-görsel medyada, gerekse de sosyal mecralarda galatasaray hakkında şikeydi, fetöydü......vs. istediği gibi iftira atmaktan imtina etmeyen (aklıma turgay demir geldi an itibarıyla) tiplerle direk muhatap olmamakla birlikte özellikle rezan bey'in kontrolünde kulüp içinde dinamik bir birimin bu tipleri anında tepelemek için (hukuksal anlamda tabi) hazır edilmesi,
  6- başta basketbol ve voleybol olmak üzere amatör şubeleri asgari müşterekte bulundukları liglerde yarışabilir seviyelerde tutacak sponsorluk anlaşmaları yapmanız.
  ........ vs. vs.

  tekrar hayırlı olsun, allah utandırmasın....
 • 6
  sayın başkan,
  başlangıçta sizi desteklemiyordum, zira fatih terim'e sınırsız destek açıklamanız beni rahatsız etti.
  sonra diğer adaylara bakınca, duruşunuz ve projeniz ile benim fikrim değişti.

  (bkz: futbolu futboldan gelenlerin yönetmesi/#3183025)

  bir taraftar olarak benim de sizden beklentilerim var:

  1) tff, mhk nezdinde hakkımızı kesinlikle savunmanız lazım. bu ekiple kavga etme işini fatih hocaya bırakmayın.

  2) transfer maliyetlerinde ve maaş ödemelerinde yüksek bedellerden kaçınmanız lazım. bir daha belhanda, feghouli, falcao gibi transferler görmek istemiyoruz taraftar olarak.

  3) altyapıya avrupa'dan teknik adamlar getirin, hatır gönül işiyle futbolcu yetişmiyor. özkaynak deyip duruyorsunuz, altyapıdan başka özkaynak yok zaten.

  4) fatih terim'e sınırsız yetki diye bir şey olamaz, nasıl ki sizin hesap vereceğiniz bir kurul varsa hocanın da hesap vereceği bir başkanlık makamı var. hoca başkanları iplemiyor malum ama bu profesyonel iş dünyasında kabullenilemez. yeniliğe açık olun biraz, kimseye sonsuz kredi tanımayın.

  5) amatör branşlar konusunda çok geri kaldık, mümkünse ergin ataman hocayı tekrar kulübe kazandırın, basketbolda başarılı günleri özledik.

  6) son olarak iletişim konusunda mustafa cengiz yönetimi'nden dersler çıkarın, kamera önünde açıklama yapacak kişileri seçin ve sık sık taraftarı bilgilendirin, aksi takdirde taraftar medyadaki yalan yanlış haberlere inanıyor, bunun önüne geçmenin tek yolu doğru ve düzenli bilgilendirme.

  bu vesileyle sizi ve ekibinizi tekrardan tebrik ediyorum, başarılarınızın devamını diliyorum.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!