• 705
  taraftarın ve bazı taraftar gruplarının dediklerine kulak asmaması, bildiklerini, projelerini sonuna kadar savunması, gerekirse de genel kurula hesap vermesi gereken yönetim.

  türkiye'de ne yazık ki demokrasi çok fazla oturan bir sistem değil. tam eğitilmemiş ülkelerde demokrasi aslında en büyük monarşi oluyor. çünkü kitleler çok kolay bir şekilde etki altına alınıp, algılarla çok rahat bir şekilde yönetilebiliyor. bunu en iyi gösteren durum da türkiye'nin ta kendisi. yıllardır bizleri, bizlerin iradesi yönetiyor. ben kendi adıma bu durumdan çok da memnun değilim.

  demem o ki, burak elmas ve yöneticileri belirli seviyeleri ve bilgileri oldukları için, türkiye'nin en demokratik kurumu olan galatasaray kulübü üyeleri tarafından seçilerek geldiler. bu yapıyı da dışarıdan gelecek tepkilerle bozdurmaması gerekir. açık açık galatasaray değerlerini bitirmek için aday olan bir adayı desteklemiş taraftar gruplarının hiç bir etkisi olmaması gerekir.

  eğer doğru bildiklerini yapmazlarsa ali koç gibi taraftarının dediğini yaparlarsa, en büyük zararı kendisi görür. yarın aldığı kararda destek verenler, yarın kötü bir sonuçta o kararı ilk onlar sorgular.

  21 eylül 2021 tarihine kadar yaptıklarıyla bana güven veren, teknik ekibiyle beraber şimdiyi değil geleceğin galatasaray'ı kurmaya çalışan, buna engel olanlara da kulak asmaması gereken yönetim.
 • 708
  taraftar olarak kulübümden sonuna kadar razıyım, beni hep başarılara doyurdu şimdiye kadar. galatasaray'ın problemi ekonomik, bunlara çözüm buldukları sürece sonuna kadar destekleyeceğim yönetim. şu ana kadar genç yapılanmaya gitmeleri, saçma sapan oyunculara, menajerlerine taviz vermedikleri için doğru yolda olduklarını düşünüyorum.

  yapış yapış futbol ikliminde her gün başka bir hanzoluk, kırolukla yüzümüzü yere eğmedikleri için de ayrıca teşekkür ederim kendilerine. taraftarın düşlediğinin çok ötesinde, vizyoner kararlara imza atmalarını naçizane tavsiye ederim.
 • 710
  kendilerini şimdiye kadar tebrik etmekle beraber eleştireceğim bir kaç husus var.

  seçimden önce çarşaf çarşaf gösterilen kemerburgaz tesileri ve basketbol salonu projeleri için bugüne kadar çıkmış bir ses yok. uzun süre dillendirilmeyen şeyler unutulur gider ve bir sonra ki seçimin vaadi olur biz bunları daha önce çok gördük o yüzden bu konunun dillendirilmesi ve bir açıklama yapmalarını bekliyorum çünkü burak elmas'a göre bu iki projenin de finansmanı hazır ve hangi firmanın yapacağı bile belliydi.

  aynı konu stad sponsorluğunda da sürüyor, evet son açıklamlarında bu sponsorluğun ekim ayında açıklanacağı yönünde ama psv maçından önce yaptığı basın toplantısında da 2 hafta içinde çözülecek bu mevzu diyordu yani söylemlerde biraz çelişki yaşandı çünkü bu konuda da başkan olmadan önce 1 hafta içinde açıklayacağız deniyordu.

  1 hafta içinde açıklayacağım dediğin durumun sadece imzaya kalmış olması lazımdı, bence bu konuda işler söylediği gibi değildi öncesinde de.

  bunlar şimdilik kendilerinde gördüğüm eksiklikler, düzeltilebilir şeyler ama aynı çelişkiler devam edip hem kemerburgaz hem basketbol salonu projeleri konusunda aynı sessizlik devam ederse daha yüksek sesle eleştirmeye başlayacağım.