• 700
  yönetimin takım bütçesini 35-40 milyon bandına çekmek ve yatırım amaçlı kadro kurma projesini sonuna kadar destekliyorum.

  ancak futbol takım kadrosunda bağıra bağıra gelen ve başımıza dert olacak bir konu var.

  elimizde 3 tane forvet oyuncusu var.
  - kendi oyuncumuz olan ve eşek yüküyle para bağladığımız diagne ile kavga ediyoruz.
  - muhammed mustafa'yı göndermeye çalıştık gönderemedik. muhtemelen devre arası bitecek olan satın alma opsionunu kullanmayacağız ya da zamalek sorun çıkartacak vs.
  - halil dervişoğlu bizim bir numaralı forvertimiz ama kendisi kiralık. (ki kendisini ne kadar beğendiğimi yazmama gerek yok) bonservisini satın alma şansımız neredeyse piyangodan para çıkma ihtimali ile aynı. ve hatta böyle devam ederse 1-2 ay sonra elimizde forvet olarak sadece halil var diyebiliriz.

  özetle çok yakında "bu takımın acil forvete ihtiyacı var" modunu açacağız.
  ya önünü alsınlar ya önlemini.
 • 703
  çiçeği burnunda genç galatasaray yönetimi. bugün taraftar gazıyla fatih terim'i gönderirlerse yarın başka teknik direktörü kötü oyunda 1 hafta tutamazlar. teknik direktör ile alakalı bir karar verilecekse sene sonunda yönetim ölçüp biçerek yapmaları gerekir. aynı şeyi fener yaşadı. ali koç aykut'u kesinlikle göndermeyeceğim dedi taraftar gazıyla gönderdi, ersun'u kesinlikle getirmeyeceğim siz beni anlamamışsınız dedi taraftar gazıyla getirdi ve 4 senedir önünü alamıyor artık. umarım bu hataya düşmezler.
 • 704
  fatih terim'i görevden alacak veya alabilecek bir yönetim değildir. zaten her ne kadar eleştirsem de fatih terim'in görevden alınmasını değil, kendisinin bırakmasını isterim. ancak hocanın öyle bir düşüncesi asla yok, "ben bilirim, ders almam ders veririm" anlayışıyla da adalet mefhumu ve çağdaş futbol gerekliliklerini hatırlayacak, fark edecek hali de yok. o sebeple fatih terim'e rağmen genç ve umut vaad eden kadromuzun şampiyonluk umudu taşımasını istiyorlarsa mutlaka ama mutlaka babel, arda, feghouli üçlüsünden en az ikisini bir şekilde göndermediler, olmadı kadro dışı bırakmalılar. bu oyuncular kadroda oldukları müddetçe saçma sapan devre arası ya da 60. dk hamleleri bitmek bilmeyecek, hem oyunumuz bozulacak hem de barış alper'in, atalay'ın, emre kılınç'ın ve hatta morutan'ın sürelerinden çalacaklar bir nevi. emre akbaba'da yaşadık bu durumu. akbaba gitmeseydi kılınç'tan önce sahada olacaktı geride kalan maçlarda.

  adaletli bir hoca elinde babel, arda, feghouli belki kadroya derinlik katardı ama fatih terim düzeninde bu oyuncular taraftar nezdinde uluslararası ilişkiler tabiriyle persona non grata* durumundadırlar. gerçi arda'nın istenebilir, kabul edilebilir olabileceği bir düzen benim için hiçbir şekilde yok.