resim
Burak Elmas
Görev:Başkan
Takım:Galatasaray
Yaş:48
Uyruk:Türkiye
 • 2405
  11 ocak 2022 burak elmas basın toplantısında bile baskı altında ve stresli olduğu belliydi. dikkatimi çekmişti de saymadım ama biri yazmıştı. 1 saatte sanırım 33 defa başkanım demiş.

  nasıl bir psikolojide olduğu ortada. o günden bugüne işler daha da sarpa sardı. bu ruh hali içinde sağlıklı karar vermesi pek mümkün gözükmüyor. hem galatasaray'a hem kendisine zarar veriyor. inadı bırakıp hem kendi hem de galatasaray'ın iyiliği için bir an önce istifa etmeli.
 • 2407
  takımlar eğer gerçekte değil de sanal mecralarda yarışsaydı, klavye delikanlılığı sayesinde başarıdan başarıya koşacağımız bir başkan olurdu. büyük başkan naraları falan atardık...

  ama maalesef ki takımlar gerçekte yarıştığı için kendisini göremiyoruz. dedim ya klavye delikanlılığı diye, hah işte iş ciddiye bindi mi genelde error verirler.

  çok değil, birkaç ay sonra kendisi "pardon kuzenim yazmış" diyerek kaçacak ve umuyorum ki ismi artık en azından bizler için tarih olacak.
 • 2408
  başlarda, özellikle kongre günü ortalarda dolanan faruk süren ve ali dürüst gibi insanların maddi manevi desteğiyle başa geldiği gibi bir yanılgı yaratmış olan zat. oysa zaman geçtikçe gerek kulüpte, gerek camiada, gerekse dışarıda ne kadar çok kesimle pazarlık yapıp başkanlık desteği için tavizler verdikleri ortaya çıkmakta.

  elden ayaktan düşme gazeteci bozuntularından federasyon başkanlarına, ezeli rakip başkanlarından kendi yönetiminde liste doldursun diye soktuğu kişilere kadar herkese bir pay vermişler. artık nasıl bir pazarlık becerisi(!) de varsa herkes istediğini güle oynaya yapabiliyor. bu vatandaş da acziyet içinde koltuğunda oturmaya devam ediyor.

  kulübün bazı değerlerini teslim etsin diye başkan seçilen dursun özbek bile, tarihin en rezil başkanlarından olmasına rağmen en azından sahip olduğu misyon(!) çerçevesinde hareket edebilmiş bir tiplemeydi. bu adam o kadar büyük acziyet içinde ki, arada sırada dertlenip(!) yapası tutan açıklamaları bile ya kulüp iletişim organlarından imzasız şekilde ya da kendi profesyonellerine yaptırabiliyor.

  gerçekten yazık. kendisinden fazla da "koskoca" galatasaray camiasına, genel kuruluna, akil adamlarına yazık. 358 vakasının üzerinden 2 sene, rahmetli mustafa cengiz'in binbir hastalıkla boğuşmaya başlamasından 1 sene geçti bu zatın başkan seçildiği genel kurula kadar.

  yapıp yapabildikleri ağızlarına bir parmak bal çalan bu başkanlık vasfından uzak arkadaşı seçtirip ayrı ayrı kişisel çıkarlarını kovalayabilmek oldu...
 • 2409
  "ya kardeşim hocamın bir kere de kendisiyle anlaşan, bir dediğini iki etmeyen bir başkan ile çalıştığını görelim. bakın o zaman nasıl uçuyoruz" mitini yerine dibine çalan galatasaray'ın mythbuster başkanı. öyle bir fiyasko yaşadık ki, halen çekiliyor olsa discovery channel'daki ünlü mythbuster belgeselinde bu konu kendine ait bir bölüm bile edinirdi.

  burak elmas'ın başkanlığına da, fatih terim'in yeni dönemde teknik direktörlüğüne de olumlu bakmıyordum. olumlu bakmıyordum da bu hale gelebileceğimizi de düşünmüyordum tabi ki. gerçi bir yandan da diyorum ki kaderini candaş tolga ışık'tan bile "bana mı dedin lan burak" ayarı yiyen bir başkan adayına bağlayan camianın başına ne gelse müstehak. zurnanın son deliği bile olamayacak bir gazeteciden ayak üstü dayak yiyen başkan adayını, bağıra bağıra seçip; tff'ye karşı dik durmasını, galatasaray'ın hakkını aramasını falan beklendik. skandal...

  bu arada, her çürütülen mit yenisini doğurur. yeni mitimiz de "hocamı bir de başkan görelim. bakın o zaman nasıl uçuyoruz." olur da gerçekleşirse yine ekranın orta yerinde mythbusted yazısı çıkar diye düşünüyorum.