resim
Burak Elmas
Görev:Başkan
Takım:Galatasaray
Yaş:48
Uyruk:Türkiye
 • 2344
  20 ocak 2022 galatasaray kasımpaşa maçından sonra tff'yi basmaya gitse ensesine vurup söyleyeceğini de unutturup geri gönderecekleri galatasaray başkanı. sonra da çıkar; "bana tamam koçum aynen dediğin gibi olacak sen canını sıkma" dediler diye açıklama yapar.

  ben ki rahmetli başkan mustafa cengiz'i, dursun özbek'i sürekli eleştiren ve tarihin en kötü galatasaray başkanı olarak adnan polat'ı gören biriyim. vallahi de billahi mustafa cengiz ile dursun özbek sana başkanlık dersi verir, adnan polat'tan da daha kötüsün. açık ara gördüğüm en kötü galatasaray başkanısın. şunu başarmak inanılmaz. tebrik ediyorum.
 • 2345
  10 ay önce kullanılan 4803 oyun 2525 tanesini (%52.6'sını) alarak başkan olan mustafa cengiz’i devirmek için bir komplo organize etmiş, 358 delege ile 23 mart 2019 tarihinde darbe teşebbüsünde bulunmuştur. kendisini o günden beri etik açıdan şüpheli bulmuş ve yazmış birisi olarak başkan olduktan sonraki çizgisini de oldukça başarısız buluyor muhtemelen mustafa cengiz’e yaşattığının fazlasını yaşayacağını düşünüyorum.
 • 2347
  galatasaray tarihinin en kötü başkanı ki bu kulüp dursun aydın özbek gibi birinin başkanlığını gördü.

  2021-2022 sezonu'nda yaptığı tek doğru hamleyi de yüzüne gözüne bulaştırmıştır. fatih terim'in ayrılış sürecini nihat özdemir yönetse bu kadar kötü yönetirdi. takım eğer moral olarak süründüğü için bu kadar kötüyse suçlusu kendisidir. takım iyi çalıştırılmadığı için kötüyse suçlusu yapması gerekeni geç yaptığı için kendisidir. takım oyuncuların yeteneksizliği yüzünden bu haldeyse suçlusu takımı kuran teknik direktörü seçim vaadi yaparak seçildiği için kendisidir. takımı terim değil kendisi kurduysa suçlu yine kendisidir. takım federasyon yüzünden bu haldeyse beceriksizliği yüzünden yine suçludur.

  galatasaray'ın başkanı benim diye sürekli konuştuğu için galatasaray'ın mevcut bütün sorunlarının kaynağı olduğunu iddia ettiğimiz zaman karşı çıkmaya hakkı yoktur.

  istifa etmelidir.
 • 2348
  kendisinin mustafa cengiz yönetimindeyken kulüpte olmayan bir göreve gelmek ve bu görevden maaş almak istediğiyle ilgili haberleri çıkmıştı. o dönemden sonra yönetimle anlaşamayıp, ayrılıp daö yönetimine karşı yapılacak çok önemli bir ikinci seçimde ozan korkut'u ikna edip ekip kurmuş ve mustafa cengiz'in oylarını düşürmüştü belki de. o zamandan bu yana ne değişti? bazılarını hiç bilmiyorum. ama taraftar değişti. tüm bunların üstüne fatih hoca'yı takımda tutacağım dedi diye tüm bu rezil olaylar görmezden gelindi. cengiz yönetiminden ayrıldığından beri galatasaray'a sadece zarar verdi ancak zamanında bunları söyleyenler işlerine gelenler tarafından umursanmadılar. şimdi görüyoruz tüm kulübün halini. kim nerede görevli belli değil, takımda şeffaflık kalmamış, her şey berbat.

  kendi isteklerini galatasaray'ı üzerinde tutanların sonunda galatasaray'ı mecbur bıraktığı, galatasaray'ın dönüştüğü şeyin kendisidir burak elmas. ne eksik ne fazla.
  cengiz yönetiminden ayrıldığından beri galatasaray'a sadece zarar vermiş mevcut başkan.
 • 2351
  galatasaray taraftarının samimiyetsizliğini ve ikiyüzlülüğünü yüzümüze yüzümüze vuran galatasaray başkanı.

  bu adam, mustafa cengiz dönemine başlarken etrafa gülücükler saçan, dursun aydın özbek yönetimine ağır muhalefet eden, twitter’da taraftarın gönlünü hoş edecek her şeyi yapan bir adamdı. yönetim ocak 2018’de göreve başladı, şubat’ta su koyverdi. mart’ta bir bakmışız dursun aydın özbek’le dirsek temasına başlamış. bunu da açık açık söyleyemedi, hep arkadan dolanarak işi yürüttü, ayyuka çıkınca da “evet görüştüm, galatasaray menfaatleri için herkesle görüşürüm.” hamasetiyle savundu kendini. 3 ay önce demediğini bırakmadığı adamlarla 3 ay sonraki seçim için “geniş yetkilerle ceo olması koşuluyla” kolkola yürümeye başladı. seçimi mustafa cengiz kazanınca, mart 2019 ibra kepazeliğinde başrollerden birini oynadı.

  bunlar çok değil, 3 senelik bir zaman diliminde gerçekleşti fakat taraftarımız mustafa cengiz’e olan tepkisinden dolayı* kendisini bir anda melaike gibi görmeye başladı. candaş tolga ışık gibi bir adamdan mecazi manada sille yiyip köşesine çekilmesini dahi sineye çekti. hiçbir zaman kendisi beni umutlandırmadı, hiçbir zaman başkanlığı dolduracak o ağırlığı hissettiremedi. allah’a şükür balık hafızalı değilim, -yukarıda saydığım- yaptıklarını unutmadım hiçbir zaman.

  kendisi hakkında bugüne kadar 3 yorum girmişim*. birisi ibra kepazeliğine dair, birisi kayınbabasıyla çevirdiği ali cengiz oyunlarına dair, diğeri de candaş tolga rezaletiyle alakalı. seçildiği ilk günden itibaren 3 seneyi doldurabileceğini asla düşünmüyordum. koltuktaki süresi fatih terim’in başında olduğu galatasaray’ın başarısıyla göbekten bağlıydı, hakemler bizi üst üste her hafta doğrarken, takım aşağıya çekilirken ortalığı ayağa kaldıracağına tuttu nihat ağabey geyiklerine sardı, muhalefette cengaverken aslında kağıttan kaplan olduğunu gösterdi ve fatih terim ligde başarısız olunca ve üstüne hocayı gönderince başkanlığı da artık sürdürülemez noktaya geldi.

  birinci yetersizlik; senin başkanlığın hocaya bu kadar bağlıyken sen ligde böylesine doğranmaya canhıraş vaziyette tepki vermeliydin fakat bir adil gevrek, bir tahir kıran kadar olamadın.

  ikinci yetersizlik; tüm bu etkisizliğine rağmen başarısız sonuçlarda tüm kulübe paratoner olan, tüm okların yöneldiği hoca’yı göndererek kendini doğrudan hedef tahtasına oturttun.

  üçüncü yetersizlik; haydi hoca’yı gönderdin, yerine takım, lig, kulüp hakkında hiçbir bilgisi olmayan bir adamı takımın başına getirdin. torrent önümüzdeki süreçte inşallah başarılı olur, gönül ister ki galatasaray’ın gelmiş geçmiş en başarılı hocası olsun ama böyle bir risk alınmaz. fatih terim, faruk süren döneminde ayrıldı, yerine lucescu geldi, özhan canaydın döneminde ayrıldı, yerine en büyük efsanelerimizden hagi geldi, ünal aysal döneminde ayrıldı, yerine mancini getirildi. terim’i göndermek gibi bir risk alıyorsan yerine bu riske karşılık taraftarı heyecanlandırabilecek ismi getirerek alırsın, bu isim kesinlikle torrent değil. altını çizerek söylüyorum, belki torrent müthiş bir grafik çizecek, başarıdan başarıya koşacak, bilemem ama şu ortamda alınacak bir risk değil.

  dördüncü yetersizlik; aslında bu başkan olduğu ilk günden ayyuka çıkan yetersizlik. ideal düzlemde, galatasaray’ın herhangi bir yöneticisinin cebinden para vermesini istemem. kulübün kendi kendisini döndürebildiği ekonomik bir sisteminin olması şart fakat mevcut konjonktürde maalesef bu mümkün değil. anlık kasa kolaylıkları, kişisel teminatlar, hayati kararlara sebep olabiliyor. böyle bir düzende, yönetimde bu kolaylığı sağlayabilecek tek bir adam yok. sen zaten bu konuda oldukça yetersizsin ama en azından 1-2 tane paralı yöneticiyi ikna edip alman lazımdı. sezon başında hazırlık maçı için tff’ye 100.000₺ gibi komik bir parayı ödeyemeyip metin öztürk’ten yardım istemek gibi bir duruma düşmezdin en azından.

  beşinci yetersizlik; her şeyin maalesef iktidarın iki dudağı arasında olduğu ülkemizde, iktidarla bir şekilde temas kurabilecek, köprü olabilecek bir yönetici dahi listeye almadın. bunu sen yapamıyorsan -ki yapamayacağın çok aşikar- en azından yapabilecek birilerini listene almalıydın.

  başa dönecek olursak görünen köy kılavuz istemezken şimdi sanki burak elmas ilk kez böyle bir karaktere bürünmüş gibi yorumlar yapmak gerçekten samimiyetsizlik. mustafa cengiz’e muhalefet ederken de kendisi buydu, başkanken de bu. hiçbir zaman galatasaray başkanı olabilecek görüntüyü vermedi, 2035’e kadar başkan kalsa yine veremez. daha başkanlığında yarım yılı yeni doldurmuşken tüm camiada büyük başlar ittifak ve liste temaslarına başladıysa değil 3 yılı, 1 seneyi zor görür.
 • 2354
  taraftarın büyük çoğunluğu geldiğinde sevinçten çıldırıyordu. fatih terim sayesinde başkan seçildi. bunun büyük tehlike olduğunu arkadaş ortamlarında belirtmiştim. koskoca galatasaray'ın başkanı fatih terim kozuyla seçim kazandı. vaatler falan yalan oldu zaten. fatih hoca gitti. artık okların tek sahibi kendisi olacak. bu sene zaten gitti de gelecek sezonu tamamlayabilirse hayatının en büyük başarısını elde etmiş olacak. koskoca memlekette ''yapamadım, başarısız oldum'' deyip istifa eden tek adam sergen yalçın. o da şampiyon oldu diye mecburen bir sezon daha devam etti gönülsüz. bir kere de biri çıksın yapamadık, olmadı ve istifa ediyorum desin. burak elmas bunu yapmayacağından sezon sonuna kadar tepkilerin en büyük hedefi olmaya devam edecek.
 • 2355
  divan kuruluna hesap veririm diyen başkan. taraftar kim ki!

  galatasaray taraftarındır. her taraftar aklıselim davranmayabilir, buna itirazım yok. tamam, galatasaray'ı divan üyeleri yönetsin; buna da itirazım yok. ama galatasaray taraftarındır. taraftar da sadece ultraslan'dan ibaret değildir. dünkü ultraslan desteği gösteriyor ki başkan vizyonunu onlarla paylaşmış ve onları ikna etmiş(!) ama vizyonunu bizimle de paylaşmalı.
 • 2356
  fatih terim'in bıraktığı enkazı toparlamak için elit seviye bir taktisyen(torrent) ve elit seviye bir scout(campos) göreve getirmiş başkan. takım hem kadro kalitesi olarak yerlerde hem de süregelen bir taktiksel bilgi birikiminden yoksun. bu tarz zor zamanlarda önemli olan sağlıklı kararlar almaktır. ben tespitlerinin ve çözüm önerilerinin doğru olduğu kanaatindeyim. uzun vadede doğru planlar başarı getirir
 • 2359
  ali koç ile karşılaştırılmaması gereken kişi. ali koç başarısız biri ama fenerbahçeli olduğu şüphe götürmez. ali koç'un başarısızlığın en büyük etkeni galatasaray kompleksine sahip olması. fenerbahçe'ye verdiği zararı kişisel olarak karşılayabilecek biri. biz burak elmas'ın başarılı olup olmasından geçtik, niyetinden şüpheye düşer olduk. kendi menfaatleri daha ön planda gibi.
 • 2360
  transfer için daha neyi bekliyorlar?

  kalecimiz yok, ön liberomuz yok bu 5 aydır belli olan bir durum. muslera sakatlandığı an devre arası için birisi ile anlaşmış olmaları gerekirken, sezon içinde yaşanan orta saha rezilliği kabak gibi belliyken 2 maçtır sırf bu yüzden belki de 6 puan kaybettik ve hala ne ses var ne seda.

  yazın paraları çatır çatır verebilen yönetimin suyu şimdi yapılacak 2 transferde mi kesildi? atıp tutuluyordu 100 milyon dolarlık sponsor vs. diye. 5-6 milyon dolarımız mı yok genç 2 tane futbolcu alabilmek için. kiralasan bile olur yahu göz göre göre uçuruma gidiyoruz.