resim
Burak Elmas
Görev:Başkan
Takım:Galatasaray
Yaş:47
Uyruk:Türkiye
 • 1744
  4 aralık 2021 galatasaray altay maçı biteli an itibariyle 4 saat oluyor yani bu cüneyt bizim 2 puanımızı çaldı ve üzerinden 4 saat geçti. yönetimden açıklama var mı? yok. tepki gösteren bir yönetici var mı? yok. galatasaray ve cüneyt ile ilgili gündem oluşturan var mı? yok... bizim yönetim bu kafayla gittiği sürece bunun gibi operasyon çocukları daha çok canımızı yakar. maç bittikten sonra doğrudan cüneyt çakır ve var hakeminin adını hedef göstererek açıklamanı yap, bu hakemleri açıkça hedef göster, hırsızlıkla suçla, pazartesi günü gs hukukçular derneği tarafından haklarında şikayette bulunulacağını açıkla, senden gaz alan taraftar grupların gerekli baskıyı kursun ve yarın cüneyt ve cüneyt gibiler senin takımın hakkında ahlaksızca bir karar verirken düşünmek zorunda kalsın. ama sen sesini çıkarma, pazartesi günüde fındık fıstık bir toplantı yap o zaman aha işte toplantı bittikten saatler sonra böyle doğarlar takımını. ali koç ile kankalık yapa yapa ali koç' un ilk zamanlarına benzemiş burak elmas. ali koç bile ülkede işlerin nasıl yürüdüğünü öğrendi, koskoca milyarder adam elinde megafon pazarcı gibi bağırdı sen hala mırın kırın konuş. kusura bakmasın ama mustafa cengiz en sağlıksız haliyle, yanında bulunan 1 kamyon gereksiz yöneticiye rağmen kendisinden ve yönetiminden çok hakkımızı savunuyordu...
 • 1745
  galatasaray'ın en güçlü adamı kim?

  fatih terim mi? federasyon tarafından etkisizleştirildi. kendisi de kadro mühendisliğini yapamadı. hakem hataları ile dağıldı.

  inan kıraç mı? mevcut iktidar tarafından etkisizleştirildi, dolandırıcılara para kaptıran konumuna geldi. ses bile çıkaramıyor.

  ünal aysal mı? mevcut iktidar ve demirören federasyonu tarafından etkisizleştirildi. borç batağına girdi.

  galatasaray taraftarı mı? mevcut iktidarın kontrolünde olan taraftar grupları tarafından ve fbjk'lı sosyal medya tarafından etkisizleştirildi. sadece mehmet ali erbil'e laf yapabiliyor, bjk taraftarının serdar ortaç'a sözünü dinletmesi gibi.

  durum bu. galatasaray'ın en güçlüleri bu haldeyken burak elmas ne yapabilir? hiçbir şey. birşey bekleyen varsa da beklemesin. diyelim ki burak elmas taraftara uyup iktidarı suçladı, tff'ye bağırdı çağırdı. ne olacağını hayal edebiliyor musunuz? kendisinin tüm mal varlığına el koyarlar kendisinin değil çocuklarının geleceğini bitirirler, galatasaray hakkında ulusal medya da ağır hakaretler ederler. ondan sonra da isyan eden birkaç taraftarı göz altına alırlar. birkaç taraftar diyorum çünkü taraftarın çoğunluğu bir maç sonucu için hapse girmez. iyi oynasaydı der nihayetinde. başkan da bunu der mantıken.

  kısacası olayı siyasi düzleme çekersek ağır kaybederiz. belki de bunu istiyorlar. bu yüzden hakem ve tff kararları aleyhimize işliyor. sosyal medya da yazan arkadaşlar başkanı(başkanlarımızı) boşuna gazlıyorlar. eski dönemler( 80'ler ve 90'lar) var zannedip sadece bağırış çağırış istiyorlar. ama düşünceleri 2000 türkiye iklimine uygun değil. nihat özdemir'i galatasaray camiası istifa ettiremez tıpkı demirören'i ettiremediği gibi. galatasaray camiasının en güçlüleri etkisiz hale getirildikten sonra taraftarın yapabileceği birşey yok keza başkanın da. işte başkan tff'ye gitti tff dalga geçti, basın toplantısı yaptı hiçbir işe yaramadı. zamanında ünal aysal takımı maça çıkarmadı. o ünal aysal ki camianın en güçlü ve en zengin adamıydı, inan kıraç gücünü ona devretmişti. sonuç; o şimdi herkesin burak elmas 'tan istediği açıklamaları yapan ünal aysal'ı en çokta arkasında duran galatasaray taraftarı ve fatih terim yedi. ondan sonra ünal aysal futboldan elini ayağını çekti. mal varlıkları azaldı, borç batağına girdi.

  yapılacak iki şey şey var. birincisi sabırla beklemek. fatih terim'in dediği gibi 2023'ü beklemek. fatih terim'in 2023'ten kastı genel seçimler anlayın artık. ya da yapılacak ikinci şey; kötü oynuyoruz diye fatih terim'le yolları ayırmak. üçüncü şık yok.
 • 1746
  başkan bir şeyler yapmalı. çıkıp bağırıp çağırıp taraftarın gazını alsın demiyorum. sessiz kalabilirler ama kapalı kapılar ardında bir şeyler yapıyor olmalılar. galatasaray gerçekten de çok kolay dokunulan bir kulüp oldu. bu kulüp türkiye'de en fazla taraftara sahip olan iki kulüpten biri. camiasında da güçlü isimler bulunuyor. ben artık inceldiği yerden kopsun istiyorum. çünkü böyle devam ederse, kurdukları gelecek vadeden gencecik kadroya yazık olacak. böyle bir düzende ne oyuncu geliştiririz, ne avrupa'da istikrar sağlarız.
 • 1748
  somut aksiyon almadığı her dakika, her saat, her gün kendisine ve galatasaray'a kocaman bir eksi yazıyor. başkanlığa gelmeden önce de neyin ne olduğu belliydi. biz bunları ilk defa yaşamıyoruz. kendisinin 10 sene öncesinde yer alan tweetleri var, mevcut düzenden mutsuzluğunu belirten. dolayısıyla başına nelerin geleceğini bilerek aday olması gerekirdi.

  alması gereken somut aksiyonun ne olduğunu açıkçası bilmiyorum ancak futbol takımının bu kadar acı çektirildiği şu dönemde başkanlığını yaptığı camiayı temsil edemiyor.
 • 1749
  organize ve profesyonel bir kötülük‘e karşı gücü belli ki yetmiyor kendisinin. gerçi böylesine bir gücün, nefretin karşısında ne durabilir ki? ülkede kimin yüzü kızarıyor da federasyon başkanının yüzü kızarsın? kim malum kişinin desteğini alan herhangi bir kuruma ya da şahsa yaptırım uygulayabiliyor ki burak elmas uygulayabilsin? adaleti ve liyakati en son nerede görmüşüz ki futbolda görelim? miğfer dibinde umutlarını yitirmiş kral theoden gibi çaresiz hissediyorum. “what can men do against such reckless hate?”

  edit: ben ne yapılması gerektiğini çözemiyorum artık, eskiden istemli ya da istemsiz hata yapıp bu hata sonucunda birilerinin hakkını gasp eden yahut birilerine zarar veren kim olursa olsun, o kişi hangi pozisyonda olursa olsun ya kendi ar edip istifa ederdi ya da görevden el çektirilirdi.
  şimdilerde 10 kişinin 9’u değil, 10’u da bu kişi hata yapıyor, kurumunun itibarını zedeliyor dese de herhangi bir aksiyon alınmıyor. yapılan ayıbı, hatayı, rezaleti tane tane anlatsan, sayfa sayfa belgelesen, saniye saniye kayıt edip izletsen yine de bildiğini okuyan bir şahıs ve şemsiyesi altına girip dokunulmazlık alan vasıfsız elemanları var.
  evet galatasaray milyonlarca taraftarı olan bir kulüp ama bu bir şey ifade etmiyor. ne yapacağız? kimi kime şikayet edip adilce yargılaması için medet umacağız? düzeni değiştirmesi için umut bağlayacağız? balık baştan kokmuş. mustafa cengiz, ünal aysal, burak elmas meselesi değil bu, ciddiye alınmıyoruz diğer her konuda olduğu gibi futbol konusunda da söylediklerimizin karar vericiler nezdinde hükmü yok.
  yarın ligden çeksin bizi burak elmas ne teröristliği kalır ne hainliği. o yüzden geçiniz.
 • 1751
  kendisini elestirmeden once karsisindaki gucun, bir is adamindan devsirme federasyon baskani olmadigini, ulkeye 20 yildir hukmeden koskoca bir siyasi gucun oldugunu, yine federasyon basindaki adamin da bu siyasi gucun son 20 yilda actigi tum buyuk ihalelerin ve devlet yapilarinin insaatlarini yapan konsorsiyumun bir ortagi oldugunu, yine bu federasyon baskaninin devlet ihalelerinden elde ettigi serverin tamamini muhtemelen baskalariyla paylastigini, kendisine dayatilan ne ise onun icin mucadele ettigini bilmek bizim icin daha saglikli olacak.

  karisisinda bir insan degil koskocaman bir duzen var.
 • 1752
  federasyon konusunda topyekun yanlış bir politika yürüterek işleri daha da içinden çıkılmaz bir noktaya sürüklemiştir.

  göreve başladığında kucağında oğulcan - rize - federasyon mevzusunu buldu. oğulcan mevzusunda istediklerini yapmaması doğruydu. mesele oğulcan'ın kendisi de değil zaten. sonuçta şantaj yapmışlar apaçık. daha göreve gelir gelmez şantaja boyun eğersen sonra tekrar istediklerini benzer şeyi yapıp seni kukla gibi oynatırlar. ancak bunu basın toplantısı yaparak duyurması hatalıydı. türk futbolunda ne kirli pis işler dönüyor, kendisi de eski yönetici zaten bilmemesi mümkün değil. basın toplantısı yapıp, yöneticiler ağzıyla bunu söylemene gerek yoktu. belli başlı gazeteciler veya camia içindeki kişilere sızdırırdın twitter'da falan duyulurdu. o basın toplantısı direkt savaş ilanı gibiydi. zaten ordan itibaren işlerin ters gideceği belli gibiydi de belki başka bir planları vardır diye bir şey dememiştim. yahu yetki adamlarda. değiştirebiliyor musun? hayır. değişiklik siyasi iktidarla alakalı çünkü adamlar oraya atanmış. eee neyine zıt gidiyorsunuz bu kadar.

  arkasından mesela iç sahadaki lokomotif moskova maçında federasyon izin vermiyor ama biz tribünleri %100 açacağız mevzusu. ne gerek var yani şov yapmaya. federasyonu ters durumda bıraktınız gereksiz gereksiz işler.

  devamı zaten saçmalık. nihat özdemir'le kol kola poz verip 1 hafta sonra istifa etsinler falan demek. tutarsız ve hiçbir etki uyandırmayan işler.

  bundan sonra bence sussun. konuştukça daha da batacak. hiç konuşma. rıdvan dilmen insafa falan gelir de çay arkadaşlarına bu galatasaray'ın da bu kadar üstüne gitmeyin derlerse belki biraz azalır. yoksa iyice dövmeden bırakmayacaklar. iyice komalık edecekler sonra bırakacaklar. boş boş konuşmaya devam ederse bu hakemlerle bu oyuncular kırılır, bıkar, olmuyor kafasına girmeye başlar ve salar. özellikle takımı kırmak için uğraşıyorlar.

  he bu takım daha iyi oynamalı diyorsan o zaman fatih terim'i göndereceksin. bence takım gerektiği kadar yeterli bir oyun ortaya koyuyor ama bu takım sürekli 9/10 10/10 oynamalı diyorsan yapacağın şey bu. bunu yapabileceğini düşünüyorsan yaparsın. hem camia hem ultraslan falan hem de bu sözlükteki adamlar hem de federasyon biraz salar. he başta verdiğim oğulcan örneğiyle aynı yere çıkıyor. bugün fatih terim'i verirsen atıyorum 1.5 sene sonra yine ilk ters duruma düştüğünde bir operasyon yapıp seni de yerler. bi kere ipleri verirsen, ilk kelleyi kestirirsen arkası gelir. sonraki yönetimlerin ne olacağı da bilinmez. bir kere ipleri alırlarsa oynatıp dururlar. zamanında engin baytar'ı bile yem etmedik aq neleri konuşuyoruz inanılmaz.

  kendisi bu saatten sonra hiç konuşmamalı. teknik heyete de söylesin yüksek dozdan konuşmasınlar bence. bağırıp çağırdıkça işler daha da kötü olacak. en azından bir süre kesinlikle sessiz kalınmalı. he bu federasyon işini çözebiliyorsan ya daha yukardan ya da derinden çözeceksin. başka bir ihtiimal yok yani. yazık sahada oynayan çocuklara.
 • 1753
  ne sevinmiştim seçildiğinde ama tam bir hayal kırıklığı.

  maalesef şu ana kadar saha dışında hiç bir etkisini göremedik. bizi kollasınlar demiyoruz da alenen de böyle hakkımızı yedirmeyin artık.

  siyasetten yürü başkan korkacak bir şey yok. çünkü sporu artık siyaset yönetiyor.

  zaten 3 senedir çatır çatır doğranıyoruz. istanbul seçimleri olmasa muhtemelen 2018-19 yılında da hakem katliamları ile şampiyonluğumuz çalınacaktı.

  koskoca galatasaray spor kulübü başkanısın. haykır bütün adaletsizlikleri hatta direkt cumhurbaşkanını muhatap al. çünkü şu an futbolu yönetenler seçilmiş değil atanmış ve hemen hepsi galatasaray düşmanı.

  buna yüreğin yetmiyorsa lütfen o koltuğu daha fazla işgal etme. kişiselleştir demiyoruz galatasaray spor kulübü başkanı olarak masaya yumruğunu vur.

  yoksa cılız toplantılar ile yola devam eder ve silik bir başkan olarak akıllarda kalırsın. hatta ya biz onları yiyeceğiz ya onlar bizi dediğin sistem muhtemelen seni yer.
 • 1754
  yıllar sonra bile galatasaray’ın hakkı yenilirken gereğini yapmayan başkan olarak hatırlanacaktır. bu saatten sonra yapılacaklar için ise atalarımız yol göstermiş geçti bor’un pazarı diye.

  meşhur sarı öküz hikayesi vardır. sen taviz ver ver, adam gelir sahanda en iyi diye nitelendirilen uluslararası hakem ile doğrar gider.

  bu arada mesele futbol da değil. bu ülkede, hayatın her alanında hak ve hukukun hakim olması ile birlikte adil rekabet şartları oluşmalı. yoksa ahmet gider mehmet gelir. haksızlık baki kalır.
 • 1756
  kendisine etkisiz kalmasından dolayı kızmıyorum. karşısındaki siyasi güce kafa tutarsa ne olacak? yarın bir gün perde arkasında sıkıştırıldığında kaç galatasaray taraftarı arkasında duracak? ben şahsen en fazla buradan entry girerim, işim gücüm var.

  zaten burak elmas, mustafa cengiz’i galatasaray’ın hakları korunmuyor diye eleştirip kamuoyu oluşturarak buraya gelmedi mi? aha twitter’da duruyor masaya yumruklar tekmeler, girin okuyun. ne oldu mustafa cengiz’e? aslansın kralsından istifa et, ihraç edilsine döndü. ne malum yarın başka bir potansiyel başkan twitter’dan çıkıp burak elmas aleyhine kamuoyu oluşturmayacak? kaç kişi burak elmas’ın arkasında durmaya devam edecek? ben burak elmas olsam düşünürüm bunları yani. o yüzden doğrusunu yapıyor bence. fakat şöyle bir söz de var; kılıçla yaşayan kılıçla ölür.

  bu arada mustafa cengiz, 23 kasım 2018 galatasaray konyaspor maçı sonrası hüseyin göçek ve halis özkahya’ya düdük astırmıştı da 17 kulüp, bildiri mildiri derken dönülmüştü karardan. 4 aralık 2021 galatasaray altay maçında aleyhimize verilen penaltı da aynı derecede skandal bir karardır benim gözümde.
 • 1759
  federasyona ya da yerleşik düzene karşı bağırıp çağırarak elde edeceği hiçbir şey yok. belli ki kapı arkası diplomasisi de yapamıyor.

  allah allah, gerçekten böyle durum. peki sormazlar mı adama, mustafa cengiz'i niye kanser ettiniz o halde? onun zamanında da bu federasyon vardı. onun zamanında da yerleşik düzen fatih terim'e düşmandı. haklarımızı savunamıyor diye 15 yaşında ergen trollerle twitter'da adamın anasına bacısına sövdürttünüz. şimdi kalkmış "bağırıp çağırarak olmaz" diyorsunuz.

  yani bu canına yandığımın düzeninde bir sizin mi ayrıcalığınız var sn. başkan? biz de biliyoruz bağırıp çağırarak bir şey olmayacağını.
 • 1760
  adaylığının ilk gününden beri sempatiyle baktığım galatasaray başkanı.

  kendisini bir taraftar olarak neden destekledim? futbolu biliyor. yöneticilik tecrübesi var. genç ve gelecek vaat eden bir ekibi var. kurumsal iletişimde yetkin isimleri tanıyor. fakat en temelinde, yeşil sahaları tanıyan bir başkana hasret olduğumuz için desteklemiştim. hala da destekliyorum ama belli hayal kırıklıklarım da yok değil.

  istiyor ki, çamura toza bulaşmadan türk futbolunda bir devrim yapayım. bütün kulüplerle hep birlikte yol alalım, marka değeri oluşturalım. burasını batı avrupa zannediyor. başkan buralarda toza çamura pisliğe bulaşmadan galatasaray'ın hakkını hukukunu savunman mümkün değil. zaman zaman onların anlayacağı dilden konuşmak zorundasın. her seferinde remzi sanver olmaz mesela. papaz her gün pilav yemiyor bu ligde.

  son şikayetim de futbolcu seçimlerinde "genç" takıntısı. burak elmas'ın bu yönde dolduruşa getirildiğine inanıyorum. her kim zehirlediyse başkanı, "genç" alalım, 3 sene sabredelim gibi saçmalıklarla beynini bulandırmış. önce kalite başkan. önce taraftarını mutlu etmek. bunu falcao, nzonzi alarak yap demiyorum ama burası galatasaray ise "yarışmacı" olmak zorundasın. scout etkibi ve teknik heyetin her dediğini yapma. eminim futboldan anladığına inandığın sektör içerisinden 1-2 kurt isim vardır. kaliteyi ara bul, getir. bırak başkan transferi desinler. bu takıma kalite kat ki şampiyonluk yaşamadan bu koltuktan gitme.