resim
Burak Elmas
Görev:Başkan
Takım:Galatasaray
Yaş:47
Uyruk:Türkiye
 • 1692
  fenerbahçe derbisinden sonra apar topar algıyı farklı yöne çekmek için maçın hakemine, tff' ye karşı tepki gösterdi. ardından tff' ye gitti nihat özdemirle birlikte dostça açıklama yaptılar. 28 kasım 2021 yeni malatyaspor galatasaray maçında görüyoruz ki yaptığı açıklamaların hepsinin içi boş şovmuş. galatasaray taraftarı fenerli iq fakirleri gibi başkanı eline megafon alınca ne söylese inanan ne yapsa tapan taraftarlardan değil bunu unutmasın. söylemde kalmayıp söylemini eyleme dökmesi gerekiyor. böyle basit numaralara gerek yok.
 • 1693
  federasyonla yaptığı anlaşma neticesinde diğer kulüplerle birlikte hakemler hakkında konuşmayacaklar maçtan sonra.
  gerçekten çok güzel bir tepki vermiş federasyon baskınında.
  bugün demek ki bu rezil hakem hakkında konuşmayacağız.
  allah rahmet eylesin mustafa başkan’a denmedik laf bırakmadılar yok terim’i yanlız bırakıyor yok federasyona tepki vermiyor diye.
  alın buyrun terim 6 maç ceza yedi herhangi bir tepki verdik mi?
  (bkz: 28 kasım 2021 yeni malatyaspor galatasaray maçı)
 • 1694
  maalesef tff ile toplantı yapmakla bir çözüme varılamayacağını anlaması gereken başkan. 21 kasım 2021 galatasaray fenerbahçe maçında tabiri caizse doğranan takımımıza 28 kasım 2021 yeni malatyaspor galatasaray maçında reva görülen haksızlıklar gösteriyor ki galatasaray'ımızın masa başında kaybedecek vakti yoktur. burak elmas'ın acilen tff'ye sert, dirayetli bir şekilde tavrını ve tepkisini koyması, gerektiğinde lobi faaliyetlerinde dahi bulunması elzemdir.
 • 1695
  futbolcusuna nasıl itiraz edilmesi, nasıl düşülmesi ve faul alınması gerektiğini öğretemeyen teknik heyetin faturasının kendisine çıkarıldığı galatasaray başkanı.

  28 kasım 2021 yeni malatyaspor galatasaray maçında buz gibi penaltıyı var’da izletemeyen futbolcu grubuna eğitimi de burak elmas vermeli sanırım. futbolun bağrından gelen fatih terim ve ekibinin bu konuda bir oryantasyon yapmasına gerek yok mu sizce?
 • 1696
  biz dedik kim gelirse gelsin bu çeteleşmiş tffye karşı hiçbir şey yapılamaz. rahmetli mustafa başkana sırf bu yüzden ağza alınmayacak hakaretler edildi. takımı korumuyor hocayı yalnız bırakıyor diye. al işte hocanın adayı başa geldi. toplantı da yaptılar. toplantının ardından çaktılar 6 maç ceza daha noldu? burak başkana da bu misyonu boşuna yüklemeyin sonra küfreden siz oluyorsunuz. takım da hoca da sahaya odaklanarak rakiple beraber hakemi de yenmesi lazım. bizim başka türlü şansımız yok.
 • 1698
  derbi* ve bugün oynanan maçla* beraber başkanı olduğu kulübün 7 günde tam 5 puanı hakemler tarafından gasp edilmiştir. teknik direktörümüzün aldığı ceza da cabası. bundan sonra ki hareket planı galatasaray'ın dinamikleri için çok önemli. galatasaray'ın hakkını savunacağız diye giriştiği bu işte söylediklerini yapacak kudrette olup olmadığını göreceğiz hep birlikte. çok net bir şekilde tffyle aramızdaki problemlerin olduğunu farkettirdik bunla ilgili görüşme yaptık, hakemlerle ilgili devre arasına kadar açıklama yapmayacağız açıklaması son derece talihsiz bir söylemdir. maalesef eğitim aldığınız bu mevkileri size getiren cumhuriyetin son güzel yıllarından oldukça uzak bir zihniyetle yönetildiğimizi gözardı ederseniz yaptığınız iş ne olursa olsun haksızlığa hukuksuzluğa uğramanız çok doğal. zorlu bir yola çıkmış çoğu şeyi de doğru yapmış bir başkanın tff ve kurullarına karşı bu kadar nazik olmasını kesinlikle büyük bir hata olarak görüyor ve görevinde başarılar diliyorum.
 • 1701
  sayın başkanım,

  bu takımın avrupa kupalarına gidememesi başına gelebilecek en büyük felakettir. zira artan döviz kurunu ve diğer harcama kalemlerinizi kompase edebileceğiniz iki yöntem futbolcu parlatıp satmak ya da düzenli olarak avrupa'da boy göstermektir. ilkini yıllardır yapamadığımıza göre tek yolunuz takımın düzenli olarak avrupa kupalarında boy göstermesi olacaktır.

  30 milyon euro'luk bir yatırım yaptıktan sonra, takımın ligdeki konumuyla ilgili ne düşünüyorsunuz ve bunu düzeltmek için ne tedbir almak niyetindesiniz?
 • 1703
  evet benim beklediğim yere geldik. mustafa başkan'a bu konular hakkında neler dendi kulübü savunmuyor diye. bu demeçleri kendisi ve kulüp üyeleri verdi. yerden yere vurdular adamı. şimdi hodri meydan. sahne sizin başkanım. yok biz hakkımızı yedirmeyiz, yok tff çeki düzen versin. şimdi icraat zamanı.

  ben bir şey yapabileceklerini düşünmüyorum. koç ailesi o kadar güce rağmen yapamadı, yapamazda. çünkü direkt devletin başına bağlı tff. nihat özdemir de limak şirketler grubunun sahibi. öyle hafife alınacak adam değil. benim kızgınlığım bir şey yapamamalarına değil, zamanında mustafa cengiz'e o kadar laf söyleyip biz düzelteceğiz diyip anlaşmalarına.

  bu işin çözümü kulüp başkanlarından geçmiyor. tüm kulüp taraftarlarından geçiyor. iptal et dekoderi, gitme maça. bak ne oluyor? düzeni bozacaklar taraftardır. kulüp başkanları da bu işte piyon çünkü.
 • 1705
  günümüz konjonktüründe kendisinin federasyon ile baş etme şansı yoktur. 90lar ya da 2000lerde değiliz artık. çok kutuplu bir atmosferden ziyade, tüm kurumlarının içinin boşaltılıp tek partiye bağlandığı yarı monarşik bir düzen hakim ülkeye. bundan futbol da nasibini alıyor.

  federasyon ile kavga eden iktidar ile kavga etmiş oluyor, ona göre de cezaya boğuyorlar her federasyona karşı çıkan harekette.

  federasyonu değiştirmek isteyen bu rejimi değiştirmek zorundadır, yoksa bağlanmış ihale uzmanı nihat gider yerine tüpçü gelir yarın birinin damadı gelir bu iş böyle gider. sorun futboldan derinlerde yani. başkan bu tabloda elinden geleni yapıyor, ne yapsın taraftarı protestoya mı davet etsin?
 • 1706
  14 haftası oynanan ligde lider takımdan 14 puan fark yiyen takımın başkanı. bizden sadece 2 puan geride olan beşiktaş bugün hocası ile istifa meselesi üzerine görüştü. artık burak elmas durumun ne kadar vahim olduğunun farkına varmalı ve önce yönetimle sonra teknik heyetle sonra ise futbolcu grubu ile oturup ültimatom mu verir, savunma mı ister her neyse onu gerçekleştirmelidir. burak bey avrupada iyi gitmemiz bir şey ifade etmiyor gelecek sezon kimse bize avrupa kupasına katılım hakkı vermeyecek tur atladık diye. çiçekleri, böcekleri bir kenara bırakıp artık içinde bulunduğumuz durum için çeşitli adımlar atılmalıdır. hala ne futbolcularımız ne teknik heyet durumun farkında değil avrupa treni kaçıyor burak bey lütfen kaçmasın...
 • 1707
  reçete belli bu ateş üfleyerek sönmez saflarına geri dönmek. başkan buraya döner mi? sanmıyorum. hem mali anlamda hem tff yapılanmasında hiçbir kontrolü yok. biz o kontrolü geri almasını istiyoruz. bu arada geçmiş seçim üzerine yazılmaz galatasaray'da ama eşref hamamcıoğlu'nun bu sistemle daha aktif baş edebilecek başkan profiliydi. burak elmas diğer yönetimlerden ayrı olarak sürdürülebilir bir yapı kurabilecek tek adaydı. 2023 seçimlerine kadar ki süreci ve seçim sonucuna göre alacakları pozisyonu iyi gözlemlemek lazım. bu ülkede futbol siyasetten ayrı düşünülemiyor zira baksanıza tff başkanlığını 5'li çete + demirören dönüyor.

  bu tff açık açık galatasaray dışarda kalsın ve müdahil olamasın diye kurulmuş bir tff'dir. bu yapı ile hiçbir galatasaray başkanı diyalog kuramaz. bak çalıştın 2 maçta 2 tane buz gibi golün verilmedi bir de dalga geçer gibi hocana 5 maç yapıştırdılar. eminim ki odadan çıktığınızda da kahkaha atmışlardır. bu insanlar düşman. bunlar insan bile değil. bunları durmadan tehdit etmek lazım. bunları galatasaray'ın oy potansiyeli ile tehdit etmek lazım. bunları z jenerasyonunun galatasaray ağırlıklı olması üzerinden tehdit etmek lazım. durmadan baskı kurmak lazım. hakem konuşmak istemiyor musunuz başkanım, konuşmayın. ama galatasaray'ın her sene milyonlarca artan bir oy potansiyeli olduğunun her konuşmanızda altını çizin. bunu ünal aysal bir kez yaptı senelerce etkisi sürdü. o meşhur ıslıklama olayından sonra gerilen hükümet-galatasaray ilişkileri "20 milyon galatasaraylı akp'ye oy verdi" sözü ile bitmişti. bu sanılan gibi yıkama yağlama sözü değildi açık bir tehditti. 20 milyonluk oy potansiyeli ile dans ediyorsun demekti. şu cesareti gösterin sayın başkan. yoksa seçime kadar işimiz yaş.
 • 1709
  geçen hafta federasyon binasına gitti ve daha 1 hafta içinde olanlar;

  - fatih terim'e diğer teknik direktörler ile kıyaslayınca verilen olağanüstü yüksek ceza
  - derbinin var hakeminin rize maçına atanması ki burada rize maçına atanması bile bir tavırdır
  - 28 kasım 2021 yeni malatyaspor galatasaray maçında hem hakem atilla karaoğlan'ın, hem de var hakeminin takımı tekrardan doğraması.

  federasyona gitmesi iyi niyetli bir davranıştı, eleştirmiyorum. ancak unuttuğu şey federasyon başkanı diye ciddiye aldığı kişi 100 yıllık cumhuriyet tarihinde milleti en fazla iliğine-kemiğine kadar sömüren çetenin üyesi olan kötü bir insan. baya kötü bir insan nihat özdemir. o filmlerde görüp küfrettiğiniz tiplerden. ve nitekim başkanın iyi niyetinin karşılığı olarak aldığımız karşılık yukarıda yazanlar. bu saatten sonra federasyonu istifaya zorlamayan burak elmas eleştirilir. hem de dibine, köküne kadar. bu kötülükle savaşmazlarsa orada işleri de yok.