• 749
  galatasaray başkanı olmasını umduğum başkan adayı. birçok kişi gibi kötünün iyisi olduğunu düşünmüyorum. gerçekten iyi olduğuna inanıyorum.

  yine de yoğurdu üfleyerek yemekte fayda var. mustafa cengiz gibi babacan bir profil ne hale geldi. allah şifa versin hastalıktan dolayı mı yoksa koltuk sevdası mı bilmiyorum ama gücü elde eden zehirleniyor.

  burak elmas'ı neden istediğimi birkaç maddeyle açıklayayım.

  öncelikle çok samimi olduğuna inanıyorum. özellikle metin öztürk'ün taraftara oynadığını düşünüyorum. kasa kolaylığı sağlayacak tek başkan sanırım kendisi. ancak zamanında dursun özbek de kasa kolaylığı sağlıyordu. bu başarı için yeterli değil. kendisi de dursun özbek'in yılmaz savunucusu zaten.

  mesela takım bütçesi konusunda bütçeyi azaltmayacaklarını, yıldız oyuncu transfer edeceklerini söyledi. bu tamamen tribünlere oynamaktır. bundan 5 sene öncesine kadar işe yarıyordu. zaten çok övdüğü dursun özbek de ibrahimovic'i getiriyordu.

  aynı soruya burak elmas atalanta ve ajax örneği vererek başarılı olmak için çok yüksek bütçelere gerek olmadığını belirtti. önemli olan bir oyuncuyu tepe fiyatına ulaşmadan alabilmek, önemli olan doğru oyuncuyu bulmak, pahalı oyuncuyu değil dedi. sanırım birçok yazar arkadaş da benzer şeyler düşünüyor.

  bir diğer mesele ise scouting konusunda bir afrika ve üç avrupa takımıyla işbirliği yapılacağını açıkladı. bunlardan birisi fransız takımı ve sanırım lille. ayrıca ışıtan gün'ün sahibi olduğu fortuna sittard potansiyelli oyuncularımızı kiralayabileceğimiz bir takım olacak. örneğin adana demirspor'da iyi bir sezon geçiren yunus akgün'ü gelecek sezon hollanda liginde izleyebiliriz.

  en çok hoşuma giden şeylerden biri de basketbol ve voleybol branşları için bunlar artık amatör branşlar değil demesi. basketbolda istikrar yakalamak gerektiğini, bir sezon sponsor bulup 4. olan takımın, diğer sezon sponsor bulamadığı için küme düşmemeye oynamaması gerektiğini söyledi.
  hatta ergin ataman'ı getirir misiniz sorusuna ergin hoca hedefsiz bir takıma gelmez, en az 10 milyon dolar bütçe oluşturalım o zaman gelir, bunun için de uğraşıyoruz dedi. yani yine realist bir cevap verdi.

  ayrıca her branşı profesyonellere devredeceğini belirtti. bu çok önemli bence. mesela kürek branşı hakkında 1.5 saat konuştuğunu söyledi ki cidden herhangi bir başkan bu branş için 10 dakikasını bile ayırmamıştır muhtemelen.

  yönetim kurulunda bağlantıları çok iyi olan isimler var. özellikle futbol branşında ışıtan gün'ün bağlantıları transferler konusunda bizi epey rahatlatacaktır.
  ayrıca kulübün muhtemelen basın sözcülüğünü üstlenecek olan mehmet şenol sanırım olabilecek en iyi isim. twitter'da kendisini takip edenler malum camiaya olan salvolarını iyi biliyorlardır.

  gelelim en önemli iki meseleye. birincisi burak elmas dışında kim seçilirse seçilsin fatih terim'in devam etmek istemeyeceğini düşünüyorum.
  ancak burak elmas yönetimiyle devam etmek ister bana göre. zaten kendisi de fatih terim'i heyecanlandıracak iyi projeler sunarsanız hoca kalmak ister dedi.

  ayrıca futbol şubesiyle bizzat kendisinin ilgileneceğini söyledi ki muhtemelen herhangi bir başkan doğrudan fatih terim ile çalışmaz. o zaman ya terim istifa eder, ya da başkan dayanamaz kovar.
  ancak burak elmas'ın daha önceden fatih terim ile çalıştığını düşünürsek bunun oldukça faydalı olacağını düşünüyorum. zaten fatih hocayı çok iyi tanıdığını ve onunla iyi anlaşacağını da kendisi söyledi.

  diğer bir mesele de sezon başında tff'nin imzalattığı taahhütnameyi imzalamayacağını belirtmesi. bu sayede pfdk ve tahkim kurulunun vereceği yanlı kararlarda, uefa'ya şikayet etme hakkına sahip olacağız. oğulcan çağlayan için verilen haksız kararda bile bu yüzden şikayette bulunamadık.

  sponsorlar, kemerburgaz ve birçok proje hakkında açıklamalarda bulundu. benim en çok dikkatimi çeken konular bunlar oldu. hissiyat olarak samimi olduğuna inanıyorum. tabii ki yanılabilirim. ama üç gün kala seçime girenlerdense, aylar öncesinden çalışmalara başlayan, listesini oluşturan, kasa kolaylığı sağlayıp futboldan anlamayanlardansa, daha önce futbol şubesi yöneticiliği yapmış, projeleri olan bir başkan görmeyi isterim.

  ayrıca devamlı damat olarak adlandırılıyor ancak şu ana kadar herhangi bir şekilde faruk süren'i kullandığını görmedim. tabii ki yeri geldiğinde onun da bağlantılarından ve tecrübesinden faydalanacaktır.

  uzun lafın kısası enerjisiyle beni heyecanlandıran tek başkan adayı burak elmas. ayrıca diğer başkan adaylarının aksine tribünden geldiğini hatırlatmak isterim. hakkında hayırlısı olsun.
 • 753
  başkan adaylığı süresince, ciddi bir sınav verecek galatasaraylı.

  şöyle ki; başkan adaylığı ve seçim süresince, mustafa cengiz ile onun keyfi kararları ile mücadele edecek bir muhalif olarak. burada nasıl duracağı, hakkını nasıl savunacağı bizim de kendisi hakkında gözlem yapıp, fikir edinmemizi sağlayacak.

  eğer ses çıkarıp, hakkını aramaya çalışacaksa buyursun başkan olsun. yarın galatasarayımızın hakkını da aynı şekilde savunur demektir. ama yok, sessizce ne olup biteceğine bakacak ve mustafa cengiz'in istediği tarihte yapılacak seçimle gelecekse kalsın. hakkını savunamayan adam, kulübün hakkını da savunamaz. yarın federasyon ve fenerbahçe yönetimi karşısında da ezilir.
 • 755
  mustafa cengiz sağ olsun kendisi galatasaray’ın çelebi mehmed’i olacaktır. yönetim kadrosu en güçlü aday gördüğüm kadarıyla kendisi. en iyi pr yapan da kendisi. çok içime sinmese de kurtarıcı olarak şu ortamda bir tek kendisi gözüküyor.

  ancak şunu da unutmamak gerek, dursun özbek yönetimi baskın seçim yaptığında da kurtarıcı olarak mustafa cengiz’i görmüştük. bugün gelinen nokta ortada. mevcut başkan selefine rahmet okutuyor.
 • 757
  yönetim kurulu listesindeki kişilerin kurumsal kariyerleri hayranlık verici seviyede olan başkan adayimiz.

  yalnız burak elmas beyden kurtarıcı olmaz çünkü kendi deyişiyle eğer seçilirse onun her sabah uyandiginda işi kulübe para bulmak olacaktır. her sabah zar atan kurtarici olmaz.

  ha kendisinin benim de dinlediğimde ilham aldığım planına ve projesine sabır gösterilebilise evet bence de kulübü kurumsal bir kimliğe taşıyabilecek tek aday kendisidir. başka bir deyişle kendisi açık kalp ameliyatı yapan cerrahtir. yok kulübün kalp masajına veya suni teneffüse ihtiyacı var derseniz, o burak bey'in yetenek havuzunda bulunmuyor.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!