• 633
  candaş tolga ışık'ın kendisine burak diye hitap edip ayar verdiği twitten beri twit atmayan başkan adayı. zaten şu saatten sonra atacağı ilk twit başkan adaylığından çekildiğini deklare eden bir twit olmalı. normalde başkan adayları hakkında propaganda yapmayı pek sevmem ancak biz 6 senedir falan güçsüz başkan figürleri ile sınanıyoruz. burak elmas ise daha başkan seçilmeden, candaş tolga ışık mevzusunda çıtayı arşa çıkarttı. o kadar hazırlık, tanıtım, başkanım diye hitap eden taraftarlar falan meğer her şey candaş tolga ışık'ın elindeki bir iğneye bakıyormuş ve sonuç; bum.
 • 634
  2009’dan beri açık olan twitter hesabında 11 bin tweet atmış. bu kadar çok tweet’in atıldığı yerde illa ki geçmişte bir sürü gaf da yapmıştır.

  sanıyorum ki etrafında kimse kendisini uyarmıyor ama ben olsam bu hesabı kapatır; yeni ve daha kurumsal bir hesap açar, her şeyle ve herkesle muhattap olmazdım.

  mustafa cengiz, dursun özbek’in diyetiydi. umarım burak elmas da mustafa cengiz’in diyeti olmaz.
 • 635
  candaş tolga ışık'ın kendisine burak demesi, fenerbahçe eski başkanının galatasaray tarihteki ilk şekeci takım, sürekli şike yapıyorlar demesi kadar sözlükte konuşulmayan başkan adayı.

  öncelikle kendisini ya da başkan adayını desteklemiyorum. zaten oy hakkım olmadığı için desteklemem ya da desteklememem çok önemli değil. fakat bir tarafta kulübe, sadece yönetici ya da futbolculara değil, olduğu gibi kulübe bir terör örgütü ile yakınlaştıranlara ve şike yaptı diyenlere ses çıkarmayan yöneticilere herhangi bir konuda ses çıkartılmazken bir gazetecinin ismiyle hitap etti diye ortalık yangın yerine dönüyor.

  galatasaray tarihinde hiç olmadığı kadar kolay dokunulan, kolay ceza verilen, hakkı hem saha içi hem de saha dışında çatır çatır yenilen durumda. arda turan'ın, oğulcan'ın, fatih terim'in aldığı cezaların ne hukukla ne de ceza yönetmeliğiyle alakası var. hiç kimseye çıkmayan sarı kartlar kırmızı kartlar bize çok rahat bir şekilde çıkıyor. ceza sınırında olan oyuncularımız ilk faulde sarı kart görüyor. üstüne üstlük bütün anadolu takımları tek bir ağızdan konuşarak kazandığın her maçtan sonra gündemi değiştirip algı yönetimine giriyorlar. mevcut yönetimimiz ne yapıyor? bu duruma sebep olanları en önde ibra ediyorlar.

  şimdi merak ettiğim konu, hangisi galatasaray'ı daha çok itibar kaybına uğratıyor. sana fetöcü, şikeci deyip, hakkını göz göre göre yiyenlerin önünde düğme ilikleyenler mi, yoksa şahsi olarak kendisini küçük düşüren bir tweet atılan mı?
 • 636
  kendisiyle ilgili uzun paragraflar yazılması durumunu değiştirmeyecek başkan adayıdır.

  candaş meselesi bizim düzenimizde çok net bir göstergedir ve net bir güçsüzlük belirtisidir. maaşlı bir insan böyle bir düzende saha dışında çarpışamaz. yarın rıdvandan aynısını yaşarsın, öbür gün ahmet çakar doğrar, başka gün anadolu kulübü başkanı üzerinde gücünü dener sonra devletle ilgili projelerinin önünü tıkarlar.

  fener, federasyon ve siyaset üçgeninde hamur gibi dağıtırlar adamı. herkes biliyor ki bu düzende paran ne kadarsa sesin o kadar çıkar.
 • 637
  kendisine karşı nötrüm, ama bu tv programcısı ile ilgili meselesinde bu kadar üzerine gelinmesine de anlam veremiyorum.

  telefon konuşması olmuş belli ki düzeltme gelmediğine göre. peki içeriğini biliyor muyuz? hayır. elimizde sadece bir tv programcısının attığı twit var o kadar.

  ister istemez twitlere bakıldığında burak elmas'ın eğildiği büküldüğü gibi bir imaj oluşuyor, özellikle ilgili tv programcısının "burak" diye hitap etmesinden dolayı. ancak şunu bilmiyoruz, belki de o telefon konuşmasında nezaketini koruyarak karşısındakine haddini bildirmiş bir adam var. bilmemizin imkanı var mı, yok. tv programcısı arkadaş haddi bildirilse bile bunu dile getirmeyecek tabii ki. burak elmas'ın da çıkıp "ben böyle böyle konuştum, şöyle önüme geleni söyledim" demesini beklemeyiz.

  bu şartlarda bu kadar eleştirilmesinin haksız olduğunu düşünüyorum. toplum olarak gücün karşısındakini bastırmak, hakaret etmek, salyalar saça saça sağa sola saldırmak olduğunu düşünmeye başladık. bunu yapmayana da zayıf etiketini yapıştırıyoruz, malesef.

  edit : sıradan bir medya çalışanına izahat(!) verdiği için eleştiriliyor hala. izahat verdiğini söyleyen veya ima eden kim, sıradan medya çalışanının kendisi * gerçekten biri kendisine "bey" demedi diye ortalığı yakıp yıkacak, sert açıklamalar yapacak birini neden istiyorsunuz? ali koç gibi beyefendi görünümünde gelip sonrasında aşağı tribüne mi atlasın burak elmas? bu davranışı burda hepimiz eleştirmedik mi?

  ben galatasaray başkanının dandik bir tv çalışanına ayar vermesinden zevklenecek pozisyonda değilim. gelecek planları olan, ekonomik kalkınmayı başlatacak, kulübe nakit akışı yaratacak ve sürdürülebilir bir başarının kilidini açacak birini tercih ederim. gövde gösterileriyle ilgilenmiyorum, zaten ülkenin başında yeteri kadar var bunu yapan.
 • 638
  kişisel bir mesele olsaydı burak bey'in whatsapp'te veya telegram'da özelden verdiği ayarı hesaba katabilirdik. tabii sen üç yıldır "bu yönetim hakkımızı koruyamıyo yeaa" diye velvele yapıp daha ilk çatışmada sus pus olursan ben de sana anlayışla yaklaşmam.

  burada her allah günü mustafa cengiz'e bu açıdan yükleniliyor. galatasaray'a haksızlık terim geldiğinden beri yapılıyor. ama yönetimin ilk iki sezonu şampiyonluk. o zaman kimse "ya pasif görünüyorlar tamam ama belki de göstermeden, el altından hakkımızı savunuyorlardır?" demedi. abdürrahim albayrak hala "var kayıtları' meselesinden medyada sorgulanıyor.

  ayrıca candaş tolga ışık gibi birinin "burak" diye seslendiği biri galatasaray başkanı olmamalı. çünkü senin galatasaray başkan adayı olduğun belli olduğu halde bu adam sana "bey" diye hitap etmiyor ve bundan dolayı zerre endişe duymuyorsa senin bu kulübü yönetecek ağırlığın yok demektir.

  mustafa cengiz üç yıldır hem kulüp içindeki kan emicilerle hem federasyonlarla hem transfer delisi taraftarla uğraşırken ali koç'un türlü taklalarına karşı zibil gibi kontra yaptı. "çocukların cebine göz diken"den "müflis tüccar"a kadar utanması olan birinin durup düşüneceği ama türkiye'de vuku bulduğu için kimsenin utanmadığı sayısız söz söyledi. nezaket başka şey, sıradan bir medya figüründen çekinip susmak hatta telefonla arayıp izahat vermek başka şey.

  herkes işine geldi mi nasıl da yüz farklı açıdan izliyor pozisyonu. konu mustafa cengiz olunca var'a gitmeden kırmızıyı yapıştırmak çok kolay. ama burak olunca "ya bi de şu açıdan bakalım" diye diye pazarda açı seçiyoruz. oh ne âlâ.
 • 639
  ön not: bilgi değil tamamen mantık yürütmedir.

  son yaşanan candaş tolga ışık olayından sonra başkan adaylığından çekileceğini düşünüyorum ancak direk adaylıktan çekilmek kendisinin prestijini iyice yıkacağı için direk çekilmeyecek, bunun yerine destekleyebileceği yeni bir başkan adayı arayacaktır. yeni adayın altında listesini birleştirerek bu prestij yıkımından en hafif hasarla kurtulmaya çabalayacaktır. yeni aday bulunana kadar da kendisinden ses seda çıkacağını sanmıyorum.
 • 640
  ey galatasaralılar, aklınızı başınıza alın. galatasaray kimsenin çocuk oyuncağı değil. galatasaray çoluğa çocuğa kalmamalı. zaten bütün otoriteler galatasaray düşmanı bir de dümeni çoluğa çocuğa mı verecekler. biraz akıl. galatasaray sevgisi karşılıksız ve galatasaray'a faydalı olmak istiyorsa, buyursun yönetici olsun. ne demek başkan adayı. dursun aydın özbek'in toy hali lazım değil bize. ama suç bencil ve sadece kendi küçük çıkarlarını düşünen galatasaray kulübü üyelerinde değil. asıl suçlu cahil galatasaraylılar. ve galatasaray düşmanlarını başımıza padişah yapmalarında. süperman gelse bu hilekar fenerbahçe cumhuriyeti* ile baş etmesi zor.
 • 641
  dandirik bir medya çalışanının ifadesi kendisini karalamaya yetmez.

  sabah akşam kavga eden kabadayı değil, is bilen ve sonuç alan başkan istiyoruz.

  it ürür kervan yürür. millet itlerin peşinden elde sopa çöle koşacak adam arıyor. koç'un istediği de tam bu. işini gücünü bırakıp kendi ile kavga etmemiz.

  bize kervanı götürecek adam lazım. ekibi ile birlikte değerlendirildiğinde elmas olabilir.
 • 642
  başkanım ortaya çıkmış. ne var yani candaş tolga'dan laf yiyip oturmuşsa. nihat özdermir, ali koç ve diğerleri kim ki candaş'ın yanında. ona laf geçiremedi ama bu saydıklarıma geçirir.

  hep söyledim, yine söylüyorum. bu kadar hataya, eksiğe rağmen kendisi mi mustafa cengiz mi deseler mustafa cengiz derim. düşünün durumu. bir daha bu kulüpten dursun özbek zihniyetinde birileri başkan olmaz umarım. lise dursun özbek'i ibra etmiş, mustafa cengiz'i etmemiştir. ben dertlerini biliyorum.

  --- alıntı ---

  ali sami yen’e yolladığınız tetikçilerin hesabını vereceksiniz. şu anki sessizlik sizi umutlandırmasın. galatasaray asla unutmayacak!
  @tff_org

  --- alıntı ---

  https://twitter.com/.../1380943678382964739
 • 643
  --- alıntı ---

  ali sami yen’e yolladığınız tetikçilerin hesabını vereceksiniz. şu anki sessizlik sizi umutlandırmasın. galatasaray asla unutmayacak!
  @tff_org

  --- alıntı ---

  güzel söylemler, tam da taraftarın istediği zamanda gelen tepkiler... tamam, ama ''burak'' nasıl yapacaksın bunları , hangi yöntemlerle hesap soracaksın? onlardan bahsetmek gerekiyor. yoksa seçimden önce herkese 2 anahtar vaadeden siyasetçilerin üfürdüğü masallara döner bu iş. belki de clıbhouse ve benzeri uygulamalarda kapalı kapılar ardında bahsediyordur kim bilir...
 • 644
  candaş tan ayar yiyen baskan adayı. nihat ozdemir'e ve ali koç'a karsi dururken düşünüyorum da bir gülme geliyor.
  koskoca galatasaray camiasinin en güçlü baskani burak elmas ise vah vah bizlere.

  edit: bir de twitterden atara depar atmış tff'ye. birazdan nihat özdemir mention atıp hesap sorarsa diye de cekinmiyor yav. https://mobile.twitter.com/.../1380943678382964739
 • 645
  --- alıntı ---

  ali sami yen’e yolladığınız tetikçilerin hesabını vereceksiniz. şu anki sessizlik sizi umutlandırmasın. galatasaray asla unutmayacak!
  @tff_org

  --- alıntı ---

  https://mobile.twitter.com/.../1380943678382964739

  nihat özdemir “bana mı diyorsun burak? ne demek tetikçi falan?” diye çıkışmaz umarım. sonra telefonda izah etmeye uğraşmasın başkan adayımız.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!