• 522
  şayet yapılırsa 2021 galatasaray başkanlık seçimleri için adaylığını açıklayan eski yöneticimiz. listesinde bulunan isimleri bir kaç kişi hariç tanımıyorum. benim bir galatasaraylı olarak yeni yönetimden beklentilerim şunlar.

  futbol için fatih terim'i rahatlatsınlar. hoca sadece sahaya odaklansın. organize kötülükle yönetim uğraşsın. gerisini hoca halleder zaten.

  basketbol ve diğer branşlar için özellikle sponsor destekli iyi takımlar kurulsun. armanın olduğu her takım şampiyonluk için oynamalı. bunu sağlasınlar.

  her ne olursa olsun hedef hep uluslararası başarılar olsun. kuruluş amacımıza ve değerlerimize sahip çıkılsın. ayrıca en önemlisi her şey galatasaray için yapılsın. yönetici olunsun ama gerçek bir taraftar gibi kulübü sahiplenilsin.

  daha çok beklentim var ama yazmaya üşendim. şu yukarıda yazılanlar olsun benim için kafi.

  listede adı geçenlerden mehmet şenol beyefendiyi şahsen tanımıyorum ama sosyal medyadan takip ediyorum. sadece onun için bile isteyebilirim bu listenin kazanmasını. kulübümüz için en hayırlısı neyse o olsun.
 • 523
  bugüne kadar gördüğüm başkanlar sırasıyla alp yalman, faruk süren, mehmet cansun, özhan canaydın, adnan polat, ünal aysal, duygun yarsuvat (geçici başkan), dursun bakkal ve mustafa cengiz. dönemine yetişemesem de ali tanrıyar'ı da ekleyelim. dursun hariç başarısız da olsa özhan canaydın dahil hepsi marka isimler. bir tek mustafa cengiz de evet tanıdık bir sima değildi ama hakkını verelim iyi kotardı. özellikle florya'yı geri alması, uefa'dan ceza yemememiz ve tabi ki 2 şampiyonluk.

  her şeyden önce burak elmas bu isimler kadar güçlü bir sima ve marka bir isim değil. diğer başkanların çoğu gelmeden bir tecrübeye ve ağırlığa sahipti.

  önemli mevzulardan biri de şu. türkiye'de şampiyonluklar maalesef %50 sahada %50 masada kazanılıyor. günümüzde başkan ve yöneticilerin biraz da fanatiklik damarı olmalı. taraftarın dilinden anlamalı. acaba bu listedeki isimler her hafta bu sözlüktekiler ve dışarıdaki milyonlarca insan gibi maç izliyor mu? galatasaray'ın hakkı yendiğinde gerek perde arkasında gerek kameralar önünde buna karşı koyacak isteği ve gücü olacak mı? mesela abdürrahim albayrak 2 sene önce fb maçı sonrası o çıkışı yapmasa başakşehir şampiyon yapılacaktı belki. ona o çıkışı yaptıran samimi gs sevgisiydi. o an başımızda eski asbaşkanlardan cengiz özyalçın ya da mehmet helvacı gibi biri olsa ensemize vurup alırlardı şampiyonluğu. hoş abdürrahim bey'in o günden sonra nasıl kulağı çekildiyse beyaz sayfa deyip durdu o da ayrı mevzu. ama sonuçta şampiyonluk yolunu açtı.

  listedeki isimleri tenzih ediyorum ama ne zaman liseliler ya da onların bir adamı gelse kulüpte bir soygun oluyor. dursun özbek'in yeğeninin otel rezaleti, ünal aysal'ın 2.döneminde transferlere giden hesapsız paralar var. terim olduğunda bunların hiçbiri olmaz. riva ve florya'nın dursun başkanken satışı ise tam bir rezalet. demek ki o oraya seçilmemiş kukla olarak atanmış. inanamadım onay verilmesine. mesela transferde beceriksiz de olsa albayrak'ın kulübün sırtından para kazandığını düşünmüyorum.

  açıkçası bir taraftar olarak fb başkanı fütursuzca konuşan ali koç iken burak elmas'tan daha güçlü ve marka bir isim bekliyorum.

  bizler için esas olan galatasaray'ın başarısı ve haklarının korunması. eğer bunlar gerçekleşiyorsa başkanın kim olduğu çok da mühim değil.
 • 525
  ali koç'un önünde 2 büklüm olup ceket ilikleyecek başkan adayı.
  herşeyi geçtim bu adam son 3 senedir işsiz midir ? ne iş yapar bilen yok etrafta.
  ağırlık koyacak bir ekonomik özgürlüğü yok. listesi hatır gönül ile gelenler ve reklamını yapmak isteyenlerden oluşuyor olabilir.

  erol özmandıracı da mesela çok sağlam ama etki gösterememiş bir isimdi mevcut yönetimde.

  burak elmas bırakın mustafa cengizi, erol özmandıracı'dan daha az ağırlığı olabilecek birisidir. madden ve manen...

  burada hortlayan sevgi kelebeği üyelerin aksine ben kesinlikle kendisine olumlu gözle bakamıyorum.

  doğu roma imparatorluğu başkenti istanbul'a yakışan taht oyunları kulübümüzde cereyan etmeye devam ediyor.

  80 doğumlu üyelerin dahi içine sindiremediği ama herkesin memnun olacağı iddia edilen başkan adayı.
  ortada bu platform dahil sosyal medya övücülügü dışında ne bir plan var ne bir program.

  son olarak "bir kısım" liseden gelenlerin galatasaray fakirleşirken zenginleşmesi ve sonra her sıkıntı da bizden mali destek istenmesi durumu mevzu bahisken bir taraftar ve aynı zamanda hissedar olarak tabi ki gelecek yönetimin içime sinmesini isterim.

  vasat sevicilikten uzak net doneler, kontrol mekanizmaları görmek bir şarttır.
 • 528
  başkanlığı üstüne yakıştıramadığım isimdir. bana çok sert, dışlayıcı bir kaakter gibi görünüyor.

  20 ocak 2018 galatasaray seçimli olağanüstü genel kurulundan beri mustafa cengiz'i destekliyorum. en zor zamanlarında bile kendimce destek verdim. ancak şahsi kanaatim kulüp için doğru olanın mayıs kongresinde aday olmaması, yeni başkan ve yeni yönetimle devam edilmesi. şimdiki yönetimden, özellikle kaan kançal olmak üzere 2-3 ismin yeni yönetimde de bulunması.

  yani özetle yeni başkan yeni yönetim beklentim var, ama oldum olası burak elmas'ın duruşu bana uygun gelmiyor. oluşturduğu listeye bakıyorum, ışık yok. aynı durum diğer başkan adayı metin öztürk'te de var, ışık göremiyorum. olmaz gibi duruyor. ozan korkut ha keza. bilemiyorum şu ana kadar olur diyebileceğim bir isim yok.
 • 529
  kendisinin mayıs 2021 seçimleri için oluşturduğu liste sonrasında öyle bir algı var ki sanki kendileri galatasaray taraftarı değil de galatasaray'ı ele geçirmeye çalışan bir ekip var gibi ortalıkta.

  köksal ünlü mesela çok iyi bir galatasaraylıdır hepimiz gibi (listenin geri kalanı gibi de ayrıca), yıllardır sosyal medyadan takip ediyorum kendisini.
  mehmet şenol zaten hepimizin malumu ve kulüp üyesi olmamasına rağmen iletişim anlamında çok ciddi bir değer katacaktır.
  remzi sanver (ki buradaki yorumları okuduğumda inanamadım hakkındaki düşüncelere) çok önemli bir ekonomi profesörü ki bu dönemde bize en çok lazım olacak tipte bir yönetici.
  ışıtan gün'ün fortuna sittard'da yöneticilik gibi bir geçmişi var, orada kazandığı başarılar var.
  ki listede olmamasına rağmen twitlerden gördüğüm kadarıyla sedat besen de sicil'de olacakmış

  ben bu 4-5 kişi üzerinden düşündüğümde diğer kişilere de daha olumlu bakıyorum kendilerini tanımasam bile ki zamanla daha fazla tanınacaklardır.

  bakın, mustafa cengiz yönetiminin en büyük problemi sadece 3 (üç) kişi ile koskoca galatasaray spor kulübünü yönetmeye çalışmalarıdır. mustafa cengiz - abdurrahim albayrak ve yusuf günay. bu kadar büyük bir yapıyı böyle kısıtlı bir ekiple yönetemezsiniz. bu şekilde bir liste ile bile önümüzdeki dönemden sorunsuz çıkmanız çok ama çok zor. bizim genel kurulun tamamına, divan üyelerinin tamamına hatta tribündeki her bir taraftara bile ihtiyacımız olacak önümüzdeki dönemde, çok zor günler bekliyor çünkü tüm kulüpleri, biz de istisna değiliz.

  bu nedenle herkesi birleştirecek, ayrıştırma politikası gütmeyecek bir yönetim olmak zorunda seçilecek yönetimin. umuyorum burak elmas ve ekibi bunu başaracaktır.

  kendilerine hayırlı uğurlu olsun.
 • 530
  mustafa cengiz yönetimine atfedilen temsil sorununu aşacağının düşünülmesi, nizipli olmamasıyla mı ilgili acaba? yoksa burada mc trolleri olduğunu iddia edenler ters manyel mi yapıyor?

  mesela dursun özbek de galatasaray'ı batırmak amacıyla başa geçmedi. ekibinde de trabzonsporlular yoktu. ama insanlar tartışırken buna bakmıyor. burak elmas isminden çekinilmesinin de bir sebebi var.

  kendisinin ağırlığının mustafa cengiz'den fazla olacağına dair tek bir mantıklı veri yok. mustafa cengiz devlet geleneğinden geliyor. burak elmas? ali koç'la aynı alandan ama o alandaki ehemmiyetini ali koç sakız diye çiğner. kimse kimseyi kandırmasın.

  sırf bir dönem liseliler yönetimi bıraktı diye kahrından gidecekler var. işte kafatasçılık bu noktada başlıyor. tek galatasaraylı arkadaş bu değil. listesini şimdiden açıklamasında bir beis var mı, yok mu bilemem zira öbür türlü de hazır değil deniyor.

  mustafa cengiz'in ağır rahatsızlıkları sebebiyle bu yönetim gitmeli mi? evet. lakin bu yönetimi mustafa bey'in "ağırlığı" üzerinden gömüp burak elmas gibi mustafa bey kadar bile ağırlığı olmayan bir adamı arşıalaya çıkarmak çok saçma. ya bu ülke futbolunun farklı dinamikleri kavranmamış ya da başka amaçlar var.
 • 531
  kendisinin seçimle başkan olacağını düşünen kısım da yer alıyorum. ancak bu göreve kendisi geleceği zamandan sonra olabilecek süreçleri çok idrak ederek göremiyorum.

  fatih terim gibi bir güç ile beraber çalışacak. hoca camianın en önemli karakterlerinden başta gelen isim. burak elmas'ın başkan olması demek galatasaray lisesinin kulüp de daha fazla söz sahibi olacağı anlamına geliyor. anlam veremediğim bir şekilde de yıllardır tüm camianın ileri gelenleri göz önünde çok dillendirmeseler de hoca ile aralarında sürekli bir güç savaşı vermektedir.. bu güç mücadelesi sonunda da sonucu ne olursa olsun bana kalırsa bizi ileri götürmekten ziyade yerimizde çok saymamıza neden olmuştur.

  bir sonra ki dönem de futbol takımında mevcut da bulunan kısıtlamalar da kalkacağını düşünürsek şahsen çok entresan günlerden geçeceğiz düşüncesi hakim oluyor.

  bunun bir de rakip camiaları, medya kısmı, tff gibi bir çok mücadele alanı da var olacağını düşünürsek kulübün sanırım önünde ki 10-15 yıllık süreler de nerelerde olabileceğimizin sinyallerini verebilecek bir seçim yarışı içerisinde olacak.

  umarım alınacak kararlar da göz edilen kavram aslolan galatasaraydır düşüncesinden ayrı düşülecek sonuçlara varılmaz ve umarım başarılı olur.
 • 532
  kendisi hakkındaki fikirlerimi önce belirttim, kendisine sıcak bakmıyorum. bu entryi yazma sebebim ise bambaşka. taraftarlarımız arasında genel bir kanı hakim ki, o da ffpnin bu yaz itibariyle biteceği, bu sebeple de kendisinin aday olarak ortaya çıktığı yönünde. ben de kendisini eleştirenlerdenim, imkanım olsa oy vermezdim ama o argüman hatalı. ilgili argüman; 2021-2022 yılı yaz transfer döneminde prangalardan kurtulacağımız. aksi yönde bir bilgi güncellemesi varsa düzeltebilirim ancak (bkz: finansal fair play/#3105690) entrysinde de yazdığım üzere;

  --- alıntı ---

  "sohbet toplantısında yer alan galatasaray sportif aş yönetim kurulu üyesi oytun özer ise uefa ile yaptıkları finansal fair play anlaşmasındaki satmadan oyuncu alamama kuralının sezon başındaki transfer döneminde de devam edeceğini kaydetti.

  bu kuralın sezon başı transfer döneminde uygulanmaması için çabaladıklarını aktaran özer, "mayısta sezon bitiyor. ağustos ayında mali tablolarımızı sunuyoruz. uefa da ekim-kasım gibi değerlendirip kararını veriyor. bu son sezonumuz. normal akışında bu yaz kural devam edecek. kendi mali durumumuzu anlatıp bu kuralı değiştirebilmek için çabalıyoruz. sonuç verecek mi bilmiyoruz." diye konuştu."

  --- alıntı ---

  https://www.aa.com.tr/...in-bir-lutfu/2141604

  ffp belasından bu yaz kurtulmuyoruz. bir yılımız daha var. hatta hocanın "bu ay(ocak) ne halledebilirsek yaza işimiz o kadar kolaylaşır" deme sebebi de bu. böyle bir durum olmasaydı kuracağı cümle "şartlar bugün zor. kapatabildiğimiz eksiğimizi ara transferde kapatıp, kalanları da yaz döneminde elimiz rahatken halledeceğiz" olurdu diye düşünüyorum. ayrıca kongreye bu kadar az süre kalmışken, mevcut adaylardan en önde gelen isim de tartışmalı burak elmas olmazdı diye düşünüyorum.
 • 533
  fatih terim ile arası ve muhabbeti gayet iyi olan fakat başkanlığa adaylığı söz konusu olduğu , bunu da ilk olarak ve resmi şekilde geçtiğimiz aylarda(iptal edilen olağanüstü seçim öncesinde) açıkladığı için etik olarak son zamanlarda doğal olarak bu temasını minimum seviyeye indiren/indirmiş olan/indirmesi gereken kulübümüzün başkan adayıdır.
 • 534
  kendisine hic guvenmemekle birlikte acikladigi yonetim kadrosu nedeniyle saygimi kazanmis baskan adayidir.

  koksal unlu, mehmet senol ve isiltan gun ve asaf savas akat isimleri oldukca kuvvetli figurler ve mevcut yonetim kadrosuna gore kalite farki olusturacagini dusundugum isimler. ozellikle mehmet senol ismi basinla iliskilerde kullanilirsa cok faydali olacagini dusunuyorum. hangi isim hangi gorevde olacakir bilmiyorum ama ozellikle dis transferlerde gorev alacak yoneticiyi cok merak ediyorum. tahminimce isiltan gun bu gorevi yurutecektir. mevcut yonetimde gorev alan abdurrahim albayrak'in bu konuda cok yetersiz kaldigi herkesin hemfikir oldugu bir husus.

  burak elmas, mevcut yonetim ilk zamanlarda takindigi tavir ile camia icinde guven kaybi yasamistir. her ne kadar burak beyin aday kadrosu kuvvetli olsa da umarim daha guvenilir bir baskan adayi daha iyi bir kadro ile cikar ve rekabetin yuksek oldugu bir secim yasanir.
 • 535
  burak elmas, eşref hamamcıoğlu, ali fatinoğlu; bunlar galatasaray’ın yükünü taşıyacak, haklarını savunabilecek ve de hakim güçler karşısında dik durabilecek kişiler değil. burak elmas genç ve toy bir kişi ve de tamamen faruk süren’den türevli. fanatik fenerli murat ülker’in çalışanı olması da cabası. eşref hamamcıoğlu liseci bir kişi ve galatasaray taraftarının desteğini alması imkansız. seçilirse galatasaray’ın başı ile gövdesi birbirinden kopuk olur. ali fatinoğlu ise parasal gücünü pompalayıp kendisini başkanlığa taşımak istiyor ama futboldan da siyasetten de zerre kadar anlamıyor. beyaz futbol ile yaşadığı rezalet ise asla unutulmaz.

  daha iyi bir başkan adayı çıkar mı bilmiyorum. birçok isim var biliyorum ama çıkacaklarını tahmin etmiyorum. çünkü ülkedeki siyasi dengeler birçoğunun baş edemeyeceği tarzda. bu nedenle mustafa cengiz-abdurrahim albayrak ikilisinden daha iyi bir başkan adayı çıkmaz diye düşünüyorum.

  dolayısıyla bu ikilinin bir dönem daha devam etmesi galatasaray için en hayırlısı olur. evet mustafa cengiz hasta ve tedavisi devam ediyor. evet abdurrahim albayrak artık ikinci adam olmaktan sıkıldı ama kader bu ikiliyi ağlarını örmüş gibi. abdurrahim albayrak’ın başkan seçilmesi bu genel kurul yapısıyla zor.

  ben bu ikilinin yerinde olsam, bir dönem daha devam ederim. mustafa cengiz hastalığını umursamaz, öleceksem de galatasaray için savaşırken ölüp, şehit olayım diye düşünür ki bence de haklı. çünkü galatasaray için mücadele etmek o’nun hastalığını artırmaz aksine o’na enerji ve güç verir diye düşünüyorum. mustafa cengiz engin kültürü ile sadece medya ayağında ve kulüpler birliğinde etkin olurken diğer bütün işleri a.albayrak yürütür. yani bugünkünden biraz daha fazla ön planda okur a.albayrak. fiili başkan gibi.

  m.cengiz-a.albayrak geldiğinden beri fenerbahçe yenilgisi görmedik. uefa’dan ceza almadık, florya’yı geri aldık, iki şampiyonluk gördük, tarihimizde ilk defa kar açıkladık ve de galatasaray fakirleşirken kendileri zenginleşen sülüklerden kurtulduk. daha birçok başarıları var ama bunlar bile bence yeterli.

  ali koç’a kendisini ezdirmeyecek ve tek bir kanaldan da olsa o’na bağlılık hissetmeyecek bir yönetim galatasaray’ın başarısı için elzem. eğer en ufak bir zafiyet gösterilirse galatasaray’ın çok büyük zarar göreceğini şimdiden haykırıyorum. büyük iş insanı olmak bağımsızlık için yeterli done değil. büyük iş insanı olabilirsin ama bir ticari menfaat, bir ihale, bir yem için bilerek ya da bilmeyerek galatasaray’ı feda edebilirsin. mustafa cengiz ve abdurrahim albayrak ikilisinin bu imtihanı geçtiği, galatasaray’ın menfaatlerini asla gözardı etmedikleri, şerefini korudukları kanaatindeyim ve mümkünse bir dönem daha bu şekilde devam etmeleri galatasaray’ın menfaatinedir diyorum. daha dirayetli bir başkan adayı çıkmadıkça tabi.
 • 536
  takım şampiyonluğa giderken listesini açıklamasında herhangi bir sıkıntı görmüyorum. nitekim biz şampiyonluğa giderken başkan bile değiştirdik. galatasaray'da florya ile lise arasında güzel bir duvar var bu mevzular florya'yı etkilemez. kendisi takip ettiğim bir insan olmadığından hakkında yorum yapabilecek kadar fikir sahibi değilim. biraz süre geçsin yaptığı açıklamalar ile fikir sahibi olabilirim.
 • 537
  galatasaray spor kulübü (çok) eski yöneticisi.
  yeni başkan adayı.

  daha dün bir bugün iki... adaylığını açıkladıktan sonra çılgın gibi eleştirildiği söylenip çılgın gibi savunma yarışına girilmiş. gereksiz işler.

  ben kendisine oy vermezdim ama yönetim kurulu listesi mevcut yönetim kurulu üyeleri düşünüldüğünde daha kariyerli isimler. ve yine bir ama var çünkü coğrafya kaderdir. şahsi kanaatim o isimler bu topraklarda değil de iskandinav ülkelerinde başarılı olacak isimler gibi duruyor. uçan kaçan listeler açıklanıyor sonra bir bakıyorsun "florya'da bi abdurrahim şart abi" muhabbeti yaparken buluyoruz kendimizi.

  ayrıca ben vaatlerden bıkmış biriyim. "gelecek yılların galatasarayını kuracağız" gibi içi boş dışı süslü laflara da tokum 25 yıldır farklı ağzılardan dinledik bunları.

  "kulübü mustafa cengiz batırdı" tayfasının adamı ve listesinde olan isimleri deli gibi savunup sonra millete "bilmiyorsunuz ! anlamıyorsunuz !" diye ayar vermeye çalışması komik tabi ama ona da alışığız.

  başlığına lig bitene kadar son yazışım. şuan gündemimiz bu olmamalı seçim atmosferine hayırlısyla bir girelim diğer adayları görelim ona göre yorumumuzu yaparız.

  bugünün derdi burak elmas ya da ahmet mehmet değil...
  (bkz: 3 mart 2021 ankaragücü galatasaray maçı)
  #konsantrasyon
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!