• 397
  galatasaray' ın 38. başkanı olacak. aşikar bu...kongreden yüksek destek alır ama taraftarın bir kısmının desteğini alması için yapması gerekenler var. bazı konularda açıklama ve öz eleştiri...
  birincisi, ibra meselesi. galatasaray taraftarı, takım şampiyonluğa giderken yapılan ibrasızlığı, aynı gün önceki yönetimin ibra edilmesini kabul edemedi ve bunu yapanları affedemedi. neticede o gün kulübü baskın seçim gibi bir şark kurnazlığı utancından kurtaran, şampiyonluğu alan ve ikinci şampiyonluğa yürüyen bir yönetim vardı. kişisel sebepler dışında ne olabilirdi ki... o kişisel sebepler haklı sebepler olsa bile ibrasızlık o gün yönetime değil galatasaray'a ceza kesmekti.
  ikincisi, baskın seçimede son anda adaylıktan çekilmesi. bu süreci açıklaması lazım. çünkü baskın seçim 116 yıllık galatasaray tarihine vurulmuş kara bir lekeydi. bu lekeyi de mustafa cengiz aday olma cesareti göstererek temizledi.
  bu konuları tam açıklamadan taraftarın bir kısmının desteğini alamayacak ve ilk tökezlemesinde ciddi eleştiriler alacak.
 • 398
  gayet iyi bir başkanlık yapacağına inandığım galatasaray kulübü başkan adayıdır. kendisi ve ozan korkut’a yapılan bazı anlamsız eleştirileri anlamak mümkün değil. bu ekolün galatasaray’ı yönetemeyeceğini düşünen insanlara mevcut yönetimin her ortamda en önemli başarıları olarak adlandırılan ffp anlaşmasının gerçekleşmesinde emeği olan mete ikiz‘in bu ekipte yer aldığını hatırlatmak isterim.
 • 399
  keşke burası normal bir ülke olsa da gelse, başkan olsa, kurumsal bir yapı oluştursa, galatasaray kendi kendine yetse falan filan. anca ütopyalarda olacak bir şey.

  türkiye gerçeklerine dönersek, galatasaray spor kulübüne kendi kariyerinde beyaz yakalı bir çalışan olan bir adamı başkan yapmak başkanlık dönemi boyunca saha içi ve saha dışında şamar oğlanı olacağın anlamına gelir.

  sonra taraftar topyekun burak elmas'a saldırır. halbuki sorun kendisinde değildir. kabul edilse de edilmese de bu ülkenin gerçekleri var. bunu denemeye kalkmak galatasaray'ın bir dönemini daha çöpe atmaktır. üzgünüm.
 • 400
  abi galatasaray'ın hakkını korumak için illa başkan mı olmak gerek. şimdi çıkıp konuş çatır çatır.
  bak kulüp oyuncu alamıyor. yap hamleni görelim.
  her şeyi geçtim bak haziranda kulübü devralacaksın galatasaray'ın daha fazla bonservis harcamasını istemiyor isen şimdiden sözleşmesi biten, sağbek, solbek, orta saha, ofansif orta saha, kanat ve forvet oyuncularıyla anlaşman lazım. yoksa sene sonu gene tonla para ile bu gedikleri eksikleri kapatmaya çalışırız.
  o da reklamının peşinde bir diğeri de. o bu şu ama hiçbiri taraftar değil hepsi galatasaray markasını kullanarak oradan buradan şuradan popüler olup, imaj tazelemekte, ihale almakta vs vs.. yazık
 • 401
  "vizyon mizyon hikaye" diyen "paralı başkan"cıların kabullenemeyeceği başkan adayıdır. kendisi hakkında bir konuda yanlış kanıya sahiptim ama direkt kendi söylemi üzerine yanıldığımı öğrendim, çok sevindim. fatih terim'siz galatasaray hayal eden taraftarın başkan olmasını istemeyeceği başkan adayıdır. listesinde ebru köksal'ın ismini de gördüğüm anda tüm eksiklerini de gidermiş olur. kendisi hakkında ortada dolanan ve çıkış noktası belli olan yalanlara inanmak isteyenlere de tavsiyem kendisinin söyledikleri üzerinden eleştirin, youtube'da rahatça bulabilirsiniz. açın bakın adam neler söylemiş sonra gelin eleştirin.

  "bu arada seçim açıklanır açıklanmaz üzerine atladı" diyenlere de sormak istiyorum; "mayıs 2021'de olağan seçim varken başkan adayı ne zaman çalışmaya başlayacaktı? ne zaman aday olduğunu açıklayacaktı? son bir ay mı?"

  bu arada bu söylediklerim "mustafa cengiz yönetimi gitsin de kim gelirse gelsin" düşüncesiyle oluşan söylemler değildir. o zihniyetin başımıza neler açtığını yaşayarak görüyoruz.
 • 402
  kendisi diğer başkanlardan farklı olmayacaktır. nasıl adnan polat'ın arkasından beddualar edildiyse, nasıl dursun özbek ve mustafa cengiz'e hergün lanet ediliyorsa kendisine de başkanlık dar edilecektir. galatasaray'da başkanlar birkaç sene görev alırlar. kaderleri bu.

  işte en güçlü başkan ünal aysal'dı. onu fenerbahçe siyasi güçleri kullanarak alaşağı etti.

  galatasaray'ın taraftar profili sürekli transfer isteyen bir profil. transfer yapmazsan sana beddua okurlar, başkanlıktan inmeni isterler. o yüzden ilk transfer yapamadığı gün istifası istenecektir.

  gelişiyle federasyona çatacak taraftar mutlu olacaktır. peki sonra? nihat özdemir, ali koç ve yıldırım demirören kendisine operasyon yaptığında pısacaktır bir kenara. taraftarın gözünden gene düşecektir.

  yani demek istediğim türkiye'deki sistem ile galatasaray'ın gerçekleri birbiriyle uyuşmuyor. galatasaray taraftarının isteği ile de galatasaray'ın gücü uyuşmuyor. galatasaray taraftarı kurbanlık koyun olarak yeni başkanını seçiyor. burak elmas'ta başka bir x isimde farklı olmayacak.

  siyasi desteği olmayanı alaşağı ediyor türkiye'deki sistem, yapayalnız bırakıyor. galatasaray yapayalnız. siyasal desteği yok. taraftar sayısı olarak bir numara ama bunun reele yansıyan gücü yok. burak elmas sorunları çözmek için siyasilere gidecek, hem iktidar partisinden hem muhalefette etkin fenerbahçe'nin gücüne çarpacak. orda da olay kopacak.

  o yüzden burak elmas'tan beklentiniz olmasın veya x bir isimden beklentiniz olmasın. hepsi çaresiz.