• 2261
  youtube'da şöyle bir videoya denk geldim;

  https://www.youtube.com/..._channel=FoobasSport

  yadıma düştü yine büyük kaptan. yahu sen o boyla nasıl böyle stoper olabildin arkadaş ? günümüzde olsa 1.80 stoper mi olur diye bek falan oynatılmaya çalışılır. hırsınla, yüreğinle her zaman efsanesin büyük kaptan.

  2:44'teki mücadeleyi yapacak bir oyuncu bırakın galatasaray'da, belki de kıta avrupasında yoktur.
 • 2263
  20 eylül günü kendisi balık almaya geldi iş yerimize. ufak bir muhabbet ettik. ufak çocuğu babasına söyleniyordu. neden ayrıldın diye takımdan. sanırım bülent hoca hangi takıma gidiyorsa o takımın taraftarı oluyormuş çocuğu. tabi ben de araya girip, hayır kendisi galatasaraylı dedim. sağ olsun bülent hocamız da, evet sadece galatasaraylı olabilir dedi.

  şuanlık her hangi bir takımla görüşmüyormuş. beklemedeymiş.
 • 2265
  galatasaray ile bu kadar özdeşleşen çok az isim var; bir numaralı sebebi ise kusursuz bir sporcu olması.
  terinin son damlasına kadar mücadele etmesi, elinden gelenin maksimumunu her an veriyor oluşu, profesyonelliği bozduğu anların kendi sağlığını riske atıp kulübün menfaati uğruna yaptığı fedakarlıklar olması.
  kendisinden daha "kaptan" bir kaptan görmeyeceğiz bence, zaten futbol da çok değişti artık.
 • 2266
  futbolu bıraktığı yıl, kendisini iyi hissetmesine ve daha oynamak istemesine rağmen, dönemin yönetimi tarafından mukavele önerilmemişti. o dönemin yönetimine bu yüzden çok kızmıştım. kendisi de çok kızmış olacak ki, mesut bakkal'ın yardımcısı olarak çıktığı gençlerbirliği - galatasaray maçı öncesi trübüne çağrılmasına rağmen gitmemiş ve gençlerbirliği golü sonrası, yedek kulübesinden iki kolu yukarı bakar ve dirsekleri karnına değer bir şekilde, gülerek çıkmıştı. o gün çok kırılmıştım kendisine..
 • 2270
  eğer galatasaray sözlük bülent futbol oynarken faal olsaydı, onu takımdan göndermeyip tekrar şans veren fatih terim evlatçılıkla suçlanırdı. hatta 24-30 yaş arasında gösterdiği berbat performansla kulüpte devam etmesi asla mümkün olmazdı. bülent çok erken yaşta çok büyük parladı ve birkaç sene bu şekilde devam etti ama kariyerinin 6-8 senelik bir bölümü var ki sosyal medya çağında galatasaray'da barınması imkansız bir performans sergilemiştir. adamını kaçırır, son adamken gelen topu ıskalar rakibe kaptırır, verdiği paslar inanılmaz kötüdür. 30 yaşından sonra ise sanki 18yaşında dünyanın her takımında oynayabilecek kapasitedeki adam geri dönmüş ve üstüne tecrübesini de koymuştu. suat, arif, bülent hepsi topun ağzında hiç kimse tarafından istenmeyen futbolculardı fatih terim öncesi. şimdi hepsi birer efsane hepsi birer ikon gibi anlatılıyor. doğrudur da. tugay britanya'ya doğru giderken arkasından kimse yas tutmuyordu. sonra elin oğlu kıymet bilip önemli payeler verince birden sevilir oldu. tugay da kariyerine pırıl pırıl başlayıp sonra vasata dönenlerdendi.
  kendisini bülent kaptan olarak hatırlarım ama çok kovalıkları olmuştur onu da bilmek lazım. semih kaya transferi söz konusu olduğunda bile köpüren bir taraftara sahip olduğumuzu unutmayın. semih kaya pekala tekrar parladığı döneme geri dönebilirdi. tabi dönmeyedebilirdi. belki doğru yönlendirme gerekliydi. belki parlamış sönmüş bir oyuncuydu belki de ujfalusi sağladı o çıkışını. ne olursa olsun hemen çöp ilan edilmesi bülent gibilerin bir daha gelmeyeceğine ve böyle bir efsanenin tekrar gerçekleşemeyeceğine tek başına kanıttır. taraftar da elbette haklıdır eskiden kontratlara atılan imzalar semih'in attıkları gibi değildi. o yüzden artık futbol piyasası ne olursa olsun bu imzayı atacak olan semihler de birazcık fedakarlık yapmak zorunda. gerçi taraftardan izin almaları mümkün değil o da ayrı bir konu.
 • 2272
  bülent'in belki çok genç olduğu zamanları değil ama 23-24 yaşlarından itibaren takımda olduğu zamanları hatırlarım. her durumda savaşan, yenilgiyi kabul etmeyen, gönülden, tatlı sert oynayan yapısı hep vardı ancak çok iyi oynadığı bi' maçı yaptığı bireysel bi' hata ile çıkmaza sürüklediği çok olurdu. oynadığı mevkiyi de düşündüğümüzde yaptığı bu hatalar çoğunlukla rakibin gol atmasıyla sonuçlanırdı. fakat bülent'teki bu ''sakarlık'' yaşı ilerledikçe azaldı sonlara doğru ise tamamen bitti. stadyumda olduğum için hiç unutmam muhtemelen son büyük hatasını 2-0 kazandığımız leeds united maçında yapmıştı. galatasaray 2 farkı yakalamışken leeds savunmadan uzun bi' top ile çıktı bülent avantajlı konumdayken havadan gelen topa ıska geçince top kewell 'ın önünde kaldı fakat kewell kaleciyle karşı karşıya kaldığı bu pozisyondan yararlanamamıştı. belki de maçın değil turun en kritik anıydı bu pozisyon.
 • 2275
  ilk kez mustafa denizli tarafından 1988 yazı tsyd kupası bjk maçında sahaya sürülmüştü.

  sonra şampiyon kulüpler kupasında tutulmaz denen monacolu fofanayi tutup taraftarın sevgilisi olmuştu.

  özellikle kalli'nin çok sevdiği bir futbolcuydu, o dönemde çıkışı sürdü.

  fatih terim ikinci veya üçüncü senesinde kimsenin bilmediği bir sebebten kadro dışı bırakıp sezon başı kampına bile götürmedi. buna rağmen azmetti, formayı geri alıp, sakat omuz ile avrupa kupasını kaldırdı.

  saha içinde ve dışında bizi utandıracak tek bir şey yapmadı. metin oktay dan sonra gerçek galatasaray efsanesi odur.

  korkmaz kaptanım benim.