• 2105
    bir dönem, kariyeri bitme noktasındayken çok daha güçlü bir şekilde dönen eski futbolcumuz.

    1998-99 sezonunda alacaklarını alamayan futbolcular, çok önemli avrupa maçlarından önce toplu halde idmana çıkmıyor. aracı olarak kaptan bülent yönetimle görüşüyor ama görüşmelerden sonuç çıkmıyor. tam tersi galatasaray yönetimi ve teknik heyeti, futbolcuların idmana çıkmaması konusunda bülent'i suçlu buluyor ve kaptan'la arasına mesafe koyuyor. sözleşmesi biten bülent'e 1999-2000 sezonunun başında takımdan ayrılması için komik bir teklif yapılıyor. o zaman bosman kuralları falan yok tabi, kaptan kibarca kovuluyor ama gitmiyor.

    tam da bu tarihlerde, dönemin popüler kanalı olan kanal 6'da yeni bir yapılanma var. spor servisinin başına ümit aktan geçmiş. galatasaray'la ilişkilerini kullanarak, sunuculuğunu serhan başbahçıvan'ın yaptığı bir spor programına bülent korkmaz'ı konuk alıyor. sunucu hepimizin aklından geçen sözleri 32 yaşına giren kaptan'a söylüyor: "taraftarlardan çok sayıda telefon geliyor. bülent futbola galatasaray'da başladı, başka takıma gitmesin, taklifi kabul edip 1-2 sene daha oynasın, futbolu burda bıraksın diyorlar" diyor. bülent korkmaz'ın cevabı ise hepimizi güldürüyor, hatta spiker de tebessüm ediyor. kaptan diyor ki: "ben 5-6 sene daha oynamayı düşünüyorum"

    takımdan ayrılmayınca kulüpte kalan ve o sezon neredeyse bedavaya oynayan bülent korkmaz, kadroya alınmıyor. yedek kulübesinde bile kendisini göremiyorsunuz. popescu, capone, fatih, ahmet, ümit hatta altyapıdan alper tercih ediliyor, bülent şans bulamıyor. işte tam da bu dönemde hepimiz bülent'in bittiğini düşünmüştük. ama o bülent'ten bir galatasaray efsanesi doğdu. ve kaptan, tam da söylediği gibi 6 sezon daha futbol oynadı.