• 2019
  çalıştırdığı takımlardan yalnızca kayseri erciyesspor ile türkiye kupası finali oynamaktan başka hiçbir başarısı olmayan teknik direktör. ne oynattığı futbol bir şeye benzer ne de takımlarında parlayan bir oyuncu olur.

  kendisine hoca olarak görev vermek, sürekli olarak aynı şeyi deneyip farklı sonuç almayı bekleme geri zekalılığından başka bir şey değil. olmuyor işte, bülent korkmaz kötü bir teknik direktör.
 • 2021
  ligin açık ara en büyük küme düşme adayını, hatta sezon başında küme düşmesine kesin gözüyle bakılan takımını 22. hafta itibariyle 9. sırada tutan teknik direktör. küme düşürse kimse niye küme düşürdün bile diyemez. o kadar kötü bir kadrosu var oynattığı takımın. doukara ve nazım dışındaki futbolcuları ligdeki hiç bir takımda 18 e giremez.
 • 2022
  öncelikle, bülent korkmaz'ın kötü bir teknik direktör olduğunu düşünmüyorum. antalyaspor'da başkanla iyi bir iletişim sağladılar ve hedeflerini belirlediler. antalyaspor bir revizyon geçiriyor ve bu süreç sancılı olacak. zaten bülent hoca da aldıkları sürpriz galibiyetlerle yukarı tırmandıklarında ve avrupa ligi şansı olan takım olarak gösterildiğinde bunun zor olduğunu, gerçekçi bakılması gerektiğini, ligde kalmanın asıl hedef olduğunu belirtmişti ki ligde kalacaklar, öyle görünüyor.

  bülent hoca'nın genel futbol anlayışına bakarsak (galatasaray hariç diğer takımları baz alarak), hücumda hızlı geçiş sağlayan, gol pozisyonu yaratan 1-2 oyuncudan faydalanıp gole ulaşıp düşük tempoya geçmek temel hedefi genelde. fakat bugünkü 18 şubat 2019 antalyaspor başakşehir maçına bakarsak iyi şeyler deniyor. fatih terim'in toplu hücum, toplu savunmasını oynatmaya çalışıyor ki uzun süre birlikte oynamamış ve kalitesi görece düşük oyuncularla oynanması çok zor bir oyundur. fakat bu taktikte ısrar ediyor, bence etmeli. bugünkü maçta olduğu gibi bazen inanılmaz pozisyonlar verirken bazen de antalyaspor'un futbolcu kalitesine oranla çok daha iyi performansla sonuçlanan maçlarını izledik nitekim.

  bülent hoca'nın teknik direktörlüğünü değerlendirmebilmek için bir takımın başında en az 2 sene izlemek gerek. sanıyorum, bir aksilik olmazsa, gelecek yıl da antalyaspor'da devam edecek. çeşitli takviyelerle antalyaspor'u farklı bir noktaya taşıyabilir. fakat şunun altını çizmek lazım, bülent korkmaz, teknik direktörlüğe başladığı ilk dönemdeki gibi sadece savunma kurgusuna dayalı bir taktikle sahaya çıkmıyor, bu apaçık ortada. ben bu nedenle kendisi adına umutluyum, halen çok genç. umarım başarılı olup daha iyi yerlere gelir.

  edit: yazım.