• 4
  bir taraftar cümlesi ya da kaba tabirle klişe bir taraftar mastürbasyonu. transfer döneminin vazgeçilmezi. işin ilginci her türlü duruma uydurulur bu kalıp.

  transfer üstüne transfer mi açıklanıyor? transfer döneminin assolisti düşünülerek malum cümle kurulur: “daha bu takıma x gelecek!”

  takım sezonun ilk maçında bekleneni veremedi mi? o esnada transfer söylentileri dolaşan futbolcuyu yapıştırır taraftar: “takım iyi değildi ama daha x gelecek!”

  takım iyi miydi? o güzel oyunda hafif aksayan tek parça yerine yine aynı isim yapıştırılır: “düşünsenize daha bu takıma x de gelecek!”

  takım canavar gibi top oynamıştır. ikiye birler, üçgenler, rakip sahada pres, şut üstüne şut… ama işte sol bekteki arkadaş takımın aksayan yanıdır. işte onun yerine gelecek arkadaşla birlikte takım yağ gibi akacak, her şey güzel olacaktır ancak macera asla hayal edildiği gibi devam etmez. ya takım bir daha öyle top oynamaz ya x bekleneni veremez ya da x ile takımın buluşması beklenen etkiyi yaratamaz.

  yine de fark etmez. sonraki sezonlarda diğer birçok klişe gibi bu da yaşamaya devam eder. bu ara transferler fena değil bu arada. hem daha bu takıma gedson gelecek.