• 1
  (bkz: armindo tue na bangna bruma)
  (bkz: garry mendes rodrigues)
  (bkz: henry onyekuru)

  bruma gittiğinde rodrigues'in bruma'yı, rodrigues gittiğinde ise onyekuru'nun da rodrigues'i aratacağını zanneder idim. gidişleri üzse de kalanı teselliye hemen hemen yettirdi gibi sanki.

  tabii bu yorumda; iyi ki bruma gitti de rodrigues kaldı, ya da rodrigues iyi ki gitti de onyekuru kaldı denildiği sanılmasın. elbette ki bu, keşke şu an* kadromuzda bulunan üçlü olsaydı.
  burada asıl anlatılmak istenen iki şey: kanada son dönemlerde getirdiğimiz bu oyuncuları ne de isabetli seçmişiz... ikincisi de, onyekuru'nun bonservisini almak ve yıllarca galatasaray'da kalmasını sağlamak gerekiyor.
 • 4
  bence bir sonraki kanat oyuncusu seçimimiz biraz daha farklı olmalı. bu üç oyuncu da iyi katkı yaptı ama hemen hepsinde benzer sıkıntıları yaşadık.

  onyekuru açık alanda etkili dar alanda etkisiz bir oyuncu. bitiriciliği fena değil ama uzun şutu yok şuanda. oyun görüşü yeterli değil. pas oyunu oynanabilecek bir oyuncu değil. kilit açacak bir isim değil.

  bunlara sahip olsa 50 milyon euro biliyorum ama bu saydıklarım feghouli'de var işte. bize de set oyunu oynayabileceğimiz, orta saha özellikleri olan, sadece topla yardırmayan, devamlı oyunun içinde aktif kalacak bir kanat oyuncusu lazım.
 • 5
  galatasaray futbol takımının yaptığına şahit olduğumuz en doğru planlamanın öğeleri olan oyuncularımız. portolar shaktarlar atletico madridler bu şekilde oyunculardan verim alıp, parlattıktan sonra para kazanarak yerlerine yeni oyuncular monte ederek zenginliyor ve başarılar kazanıyorlar, biz de imreniyoruz. ilk defa bunu biz de becerdik, gönül isterdi aynı hocayla aynı yönetimle aynı akılla şunu yapıyor olsaydık da gönül rahatlığıyla planımız futbol aklımız var deseydik tabi. yine de güzel bir yoldur, örnek almamız gereken yöntemdir.

  üstelik bu 3 oyuncu döneminde ligdeki rakiplerimiz bu şekilde kanat oyuncuları arayıp bulamadı. verdikleri skor katkısı ve rakip bekleri tehdit etmeleriyle saha içinde fark yarattık. oyuncu satışından da iyi paralar kazandık. umarım diğer mevkilerde de bu ışığı takip ederiz, fatih hocayla beraber hem oyuncu parlatıp hem de etinden sütünden faydalanırız. zira sportif ve ekonomik başarının ülkemiz şartlarında tek yolu bu. yıldızlara para saçma devri bitti.