• 32
  enteresan bir hamle yaparak, kyrie irving'i kaybetmeden kadrosuna james harden'ı katan takım.

  şimdi işin ilginç tarafı benim bildiğim kadarıyla basketbol tek topla oynanan bir spor. sizin elinizde topla oynamayı seven üç adet süper star var. bu paylaşım nasıl olacak allah aşkına çok merak ediyorum. her hücum öncesi taş-kağıt-makas oynayarak kimin topu kullanacağına karar verecekler herhalde.

  bu arada bench katkısı olarak inanılmaz zayıfladıklarını düşünüyorum. verdikleri draft picklere bakacak olursak da, bu sene ya şampiyonluk ya hiç demişler adeta.
 • 34
  fena tokat yemiş olan takımdır. irving’i şu konjonktürde bırakın elinizde tutmayı, top bile vermemeniz gerekiyor. elinize de böyle bir fırsat geçmişken kullanmak lazım. ama bu sığırlar naptı? levert, allen, kurucs ve muhtemelen bi ton pickten çıkıp irving ve durant’in yanına harden aldılar. big 3 falan tatlı geliyor da konferans yarı finalinde elendiklerinde görücem irving ve harden’ın kontratından nasıl çıkacaklarını.*
 • 35
  houston rockets'i ağır soymuşlar takasta. harden öyle 4 tane draft picke 2 tane ortalama oyuncuya verilecek adam değildi. ama harden'ın ille de nets diye tutturması rocketlerin elini baya zayıflattı.

  lebron'u çok severim ama kyrie-james-durant üçlüsü bu sene şampiyon olur bir sakatlık vs yaşanmazsa veya dengeler tekrardan değişmezse. top paylaşımı sıkıntı olmaz zira eskisi gibi 90-100 sayı atmıyor nba takımları, hücum süreleri kısaldı, bu brooklyn de önüne gelene 120-130 bandında sayı atacaktır.
 • 36
  rezalet bir takasa imza atmış takım. eğer harden’ı almak için kyrie irving’i verselerdi ayakta alkışlardım ama kyrie’nin durumu belli bile değilken takasta takımın tek elle tutulur ve önemli bir yıldız adayı pivotu jarrett allen başta olmak üzere bench’in çok önemli iki oyuncusu ki bunlardan birisi geçen sezon takımın en iyilerinden olan taurean prince ile kyrie’nin ne yapacağı belli değilken hemen her maç benchin en önemli skor yükünü çeken (neredeyse maç başı 20 sayı ort.) caris levert‘i kaybettiler. basketbolu sadece isimlerden ibaret sananlar takım mükemmel oldu diyecektir ama sonuç tam bir rezalet.

  yarın öbür gün kyrie restini çekip ben oynamıyorum artık derse ne yapacaklar çok merak ediyorum.
 • 37
  sonunda sene başından beri beklenen takasla durant, irving, harden 3'lüsünü kurdular. bu takası 2 farklı gurup bekliyordu. 1. grup her ne kadar bu3'lü bir birine uymasa bile yüksek 3 yeteneğin beraber ne yapabileceğini merak eden grup. oysa ben -yine bu takası bekleyen- diğer gruptanım. evet, evet hatırladınız mı o grubu? gizli gizli arkada bekleyen ve hep kârlı grup. o mutlu, avuçlarını bir birine sürten ve kıs kıs gülenler. bu konuda ben de onlardanım. adım adım geliyoruz. hepiniz bizi sevecek ve bizden korkacaksınız. evet, o grup. biz, drama seviciler, biz bunu çok bekledik. (şimdi irving senden sadece son bir dans, son bir şarkı, son bir sezon istiyorum.)
 • 39
  irving - harden - durant üçlüsünün nasıl bir şekilde oynayacağını çok çok merak ediyorum.
  bahisçilerin şimdiden programda bu takımı görür görmez üst üst üst nidalarını atacaklarını duyar gibiyim.
  benim merak ettiğim, irving'in bir zamandır içinde bulunduğu personal reasons absences durumu. bakalım bu takas, kendisinin ivmelenmesini nasıl etkileyecek. merakla bekliyoruz efendim.
 • 41
  20-21 sezonu için bireysel yeteneklerinin büyüklüğü yanında ne kadar akışkan bir oyun oynayacakları çok önemli. topun sürekli paslandığı çok az dripling yapılan bir oyun harden'ın da irving'in de istediği oyun değil tabi ki fakat takım içi sorun olmaması için bu önemli.
  savunma konusunda odaklanmış durant ve harden herkesi switchleyebilir (pota altı savunmasında harden tahminden daha başarılı ve çok güçlü itilebilen bir oyuncu değil.) irving eksi yazabilir fakat esas sıkıntı 4. ve 5. oyuncunun nasıl savunmacılar olduğu yoksa yıldızların bütün eforunu savunma için harcadığı ve uzun play-off serilerinde nefesi yetmeyecek bir takım olabilirler.
  javale mcgee benzeri veteran minimuma oynayan uzun savunmacılar almaya çalışırlar muhtemelen. kanatta ise sadece pas verip savunma yapabilecek bir oyuncuya daha ihtiyaçları olacak.
 • 42
  gayet mantıklı bir takas yapmış takımdır.
  takasla yollanan oyuncular şu an düşük ücret alıyor olabilir ama bu adamlar kontratları bitince max kontrata yakın kontrat isteyecekler. hangi birini tutacaksın? lakers lonzo, ingram yollayınca da eleştiri aldı ama ingram max kontrat aldı. şimdi davis ve ingram aynı paraya oynuyor. harden kafasını basketbola verirse ki verecek bence lakers-nets finali görünüyor. lakers hala daha önde bir takım çünkü çok daha iyi bir savunma takımı.
 • 44
  kyrie irving'i kadrosunda tuttukça bir saatli bombanın üzerinde oturacak takım. adam resmen oynamak istemiyorum diyip oynamadı yahu*. bir de bu isimleri yönetmek var. hadi durant saha içinde egoları törpülenmiş bir yıldız ama kyrie - harden ikilisi çok tuhaf duruyor. hatta bazen durant'in devamlı hareket eden curry - klay ikilisi'nden sonra bu iki isolation bağımlısının yanında çok garip hissedeceğini düşünüyorum.

  nba'de süper yıldız almak için her türlü risk alınır, harden hamlesi nets için çok afili ama etraflarını nasıl dolduracaklarını merak ediyorum. bir de takım sporlarında son yıllarda revaçta olan kimya kavramına kafa göz girmiş olabilirler.
 • 46
  kyrie irving‘i takas etmedikleri sürece, ki bunun için de bir geri zekalı takım yöneticisi bulmaları lazım, bu sene şampiyon olması imkansız takım. öncelikle neden bu sene dedim? çünkü transfer sezonu kapandı, şu an sadece takas ile veya boşta olan kimsenin istemediği oyuncuları takıma katabilirler. takas zaten artık zor çünkü elde kimse kalmadı. boştaki oyuncular ne kadar etkili olur o da büyük bir soru işareti. bu takası anthony davis takası ile karşılaştıranlar olmuş. yazın başında, daha draft bile yapılmadan ve koca bir transfer sezonu başlamadan önce yapılmış bir takasla bu bir olabilir mi allah aşkına? lakers o takastan sonra eksik olan her şeyi tamamlamaya çalışmıştı.

  brooklyn’in şu an pota altı veya uzun rotasyonu neredeyse yok seviyesinde. takımın en önemli oyuncusu kevin durant‘i 4 numarada oynatarak maç kazanabilirsiniz ama o bölgeyi iyi işleyen bir oyuncu karşısında durant’i savunmada bırakırsanız hücumunu da bitirir takımı da bitirirsiniz. bu takımın şu an en basitinden philadelphia 76’ers eşleşmesine karşı hiçbir cevabı yok. sadece 76’ers değil, indiana pacers da bu takımın pota altını mahveder. hele ki finalde lakers karşısında darmadağın olurlar.

  şu an joe harris‘i ilk 5’e almak zorundalar. harris gibi müthiş bir şutör sene öncesi hesaplandığı gibi yedekten gelse bir takıma inanılmaz etki eder ama artık altıncı adamları yok. ne irving ne harden ne harris iyi savunmacıdır. pota altı oyuncuları zaten yok. deandre jordan artık allah’a emanet. durant ortalama bir savunmacı ama onu da uzunlarla boğuşturursan hırpalanır.

  seneye dinwidie iyileşir, uzun rotasyonuna veteranları eklersin, sağlam bir kanat savunmacı ile savunma temelli bir uzunla maça başlar, dinwidie ile joe harris’i kenardan getirirsin o zaman harika olur. ama zaten bunun için takımda sadece “oynayan” bir kyrie ile durant, ya da harden ve durant de yeterli olur.