• 22
  oyuncu iyiliği/kötülüğü, fenerbahçe'nin transfer politikasından bağımsız, yıllardır anlatmaya çalıştığımız bir hikayenin öznesi olmuş oyuncu.

  transferde önünüzde engeller olabilir. sizin göreviniz ise bu engelleri aşmaktır. galatasaray yönetimi 3 senedir ffp'yi bahane olarak kullanıyor. bu 3 senede ffp önünde engel olmayan serbest statüdeki oyunculardan kaç tane transfer etti galatasaray yönetimi. kastım gelip, direkt katkı verecek oyuncu.

  3. omar, babel, emre kılınç. sen 3 senedir ne yaptın o zaman? ocak'ta, şubat'ta bir tane topçu mu açıkladın ben ikna ettim diye? da'vila olmasa fener'e kaptıracağın kılınç, türkiye çıkışlı yıllık 3,5 verdiğin babel. 3 senede 1 tane enternasyonel free topçu almışsın, o da omar.

  bakın şurada (bkz: #3014462) adı bizle anılmış, sene sonu sözleşmesi bitecek topçular var. sen çıksan 2 tane topçuyu sene sonu için anlaştık diye açıklasan taraftar da der ki ya abi yönetim de çalışıyor ama ffp elini kolunu bağlıyor. ama yapamıyorsun, yapsan zaten önceki senelerde yapardın. ama o koltukta oturmaya devam ediyorsun utanmadan.

  adamlar limitle dalga geçip oyunculara lisans alırken, ne yapalım federasyona şeffaf olun dedik olmuyorlar diyorsunuz. bir şey yapamıyorsanız oturmayın koltukta, kalkın biraz da biz oturalım. biz de birşey yapamayız belki ama rıdvan'ın yaptığı transfer görüşmesini üstü kapalı değil açık biçimde söyleriz, sana her türlü lafı eden yalı çocuğuna allah daha çok versin demeyiz. hıncal uluç bile sizden daha ağır cevap verdi. insan bundan utanır.

  bahane üretmekten başka işiniz yok sizin. 1 ocak'ta ffp bitse bu sefer harcama limiti diye ağlayacaktınız bilmiyor muyuz?
 • 23
  bizim ligimizde eğer kazma değilse ingiltere championship takımdan oynayan futbolcular iş yapar. ligin zaten genel bug'larından biri hızlı ve bileklerine hakim kanat oyuncusudur.

  muhteşem uçar kaçar 20 milyon euro piyasa değeri yapar demiyorum ama bedelsiz olarak geleceği için gayet ideal transfer diye bakıyorum. ayrıca daha 23 yaşında gelişime açık bir futbolcudur.
  tahminen bitiriciliği çok iyi olmadığı için avrupa piyasasında çok tercih sebebi olmayıp ligimizin yolunu tutmuştur diye düşünüyorum zaten onu da yapabilse premier ligde orta alt sıra takımları anında kapardı.
 • 25
  türkiye liginde kapalı savunmaların bırakın içinden geçmeyi, yanından geçemeyecek futbolcudur. kendisini çok izledim. fenerbahçe kendini avrupa'ya atabilirse avrupa maçlarında başarılı olur. erol bulut büyük ihtimalle her avrupa maçını geride bekleyip kontraya çabuk çıkarak oynayacaktır. o geçişlerde osayi-samuel bol bol top taşır.

  kendisinin kapalı savunma aşma gibi bir becerisi benim bildiğim-izlediğim kadarıyla yoktur. oyuncunun son üç sezonunu takip ettim, kaldı ki kendisi yer yer bek oynatılan, hücum aksiyonları kötü olduğu için atletizmiyle geride iş yapması beklenen bir oyuncu.

  sıcak bir antalyaspor deplasmanında antalya defansının içinden geçemez, olsa olsa kendisinin sıcaktan içi geçer.