• 37
  bizde genelde iyi işler yapan futbolculardır. nedense aramızda bir bağ var gibi brezilyalı futbolcularla. örnek vermek gerekirse;
  claudio taffarel
  carlos alberto oliveira capone
  mario jardel
  cassio lincoln
  alex telles
  felipe melo
  maicon
  mariano
  marcos do nascimento teixeira marcao
  fernando
  bunların dışında marcio santos ve joao batistayı da koyabilirim sanırım. daha oynamış olan brezilyalılar var ancak benim için bu arkadaşların yeri ayrı. genelde başarılı olduklarını düşünüyorum brezilyalı futbolcuların. bakalım başka eklenecek olacak mı bu listeye.
 • 38
  1998 yılında taffarel' in kulübümüze katılması sonrası takımımızda sıkça kullandığımız ülke sporcularıdır. (bkz: #2676438) yazar 23 arkadaşa ek olarak
  felipe jorge lourerio(cam),
  fabio pinto(rm),
  christian correa(st),
  cesar prates(rb),
  flavio conceiçao(cdm),
  elano blumer(cm),
  jo alves(st),
  cris marques(cd)
  isimler muhtelif tarihlerde takımımıza katılmış ve formamızı giymişlerdir. (bkz: #2676438) entryde geçen isimler kadar etki bırakmasalar da, felipe, prates, flavio ve elano'yu oyun tarzları sebebiyle güzel hatırlarım. takımımızda uyum sağlayan bir oyuncu grubudur brezilyalı futbolcular. taffarel'in bunda hala çok payı vardır.
 • 39
  galatasaray'da kısa bir süre oynayıp, bekleneni veremeden gidenleri de olmuştur...
  - bruno quadros; hiç izlemedim.
  - christian; yaşım yetmedi ama 2002-03 sezonundaki maç özetlerini izledikten sonra gördüm ki ali lukunku kendisinden çok daha iyi bir forvetmiş... hatta lukunku'nun o sezonki gollerini ve asistlerini ben beğendim, çocukluğumdan beri baya kötü bir golcü olarak hatırlardım kendisini ama aslında iyi forvetmiş adam.
  - jorge loureiro felipe; aynı özetleri izledikten sonra neden gitmiş ya da göndermişiz pek anlam veremedim... oyun yapısını biraz belhanda'ya benzettim. zaman zaman oyunun içinde pek gözükmüyor gibi olsa da ara pasları ile falan takım için yararlı bi adammış sanki.
  - fabio pinto; özetlerde de kendisi adına pek bir şey gözüme çarpmadı. yorumsuz.
  - cesar prates; ona da yetişemedim ama frikik golleri haricinde bekleneni pek verememiş sanırım.
  - flavio conceiçao; kendimi bilerek, az çok galatasaray'ı takip etmeye başladığım dönemde geldi. galiba real madrid'den transfer olduğu için kendisini iyi hatırlarım.
  - elano; büyük beklentilerle geldi hatta kayserispor maçında güzel bir gol atmıştı. ama sonrası gelmedi. fiyasko.
  - jo; niye geldi niye gitti bilmem. nonda'yı gönderip, kendisini almıştık. uefa'da da oynatılamamıştı galiba. bundan dolayı transferine anlam verememiştim ve keşke nonda kalsaydı demişliğim vardır, o zamanlarda... ayrıca bonus saçlarıyla hatrımda kalmıştır kendisi.
  - cris; lyon'un efsanesi olarak geliyordu, 1 ya da 2 sezon stoper hattına liderlik yapar diye düşünmüştüm. pek bir şey yapmadan ayrıldı... kendisi adına aklımda kalan en net şey ise; transfer olacağı gece, kendisi hakkında sanırım telegol'de izlediğim "cris, lyon başkanının odasına giderek kapısını tekmeledi." konulu haberdir.