• 490
  https://twitter.com/...893903402979332?s=21

  şeklinde tweet atmış alman kulüp. terörizmle islamı bir göstermeleri aptallık. gelen tepkilerden sonra “islamist” ve “islam” farklı diye kıvırmışlar. hitler’in torunları terörizmi de ırkçılığı da müslümanlardan çok daha iyi bilir. size hitler denildiğinde nasıl alınıp tepki gösteriyorsanız, aynı hassasiyeti başkasına da göstereceksiniz. gerçi alınmanız falan da hikaye, hepiniz hitler’i içten içe seviyorsunuz. o yüzden böyle aptal genellemeler de yapabiliyorsunuz.

  ha bir de; islamist-islam farklı diyerek kıvırıyosunuz, çok masumsunuz ya, yeni zellanda’daki cami katliamında “hristiyanist terörist” ifadesini neden kullanmadınız ? veya hiç bir müslüman ülke saldırıyı hristiyanlığa mal etmezken, siz kafatasçı almanlar içinizdeki hitler sevgisini, faşizminizi neden her fırsatta kusuyorsunuz ?

  zerre sevmediğim bu kulüpten, artık iğreniyorum. öyle çok muhafazakar aman aman müslüman olduğumdan falan da değil. yaptıkları genelleme aklı başında bütün insanlar için hakaret.

  edit: https://twitter.com/...895393467244550?s=21

  ingilizce hesaplarında müslüman/islamist vb. hiç bir ifade kullanmazken, almanca hesabında yaptığı aptallık için özür dilemeleri gerek. sen bir futbol kulübüsün, aptal ifadeler kullanmaya hakkın yok.
 • 491
  almanyada bugüne kadar sempati duyduğum kulüp iken su tweeti atmalarına müteakip artık onlar da herkes gibidir.
  https://twitter.com/...79332?s=21

  herkesin artık anlaması gerekir. teröristlerin dini yoktur. onlar icin önemli olan paradır. islamın adını kullanarak paralarının peşinde koşan tiplerdir. ha iclerinde gercekten islam için savaştığını zanneden gerzekler illa ki vardır. ama bu işlerin başındakilerin derdi islam falan degildir.
  zira yüce allah (cc) kuran'da isra suresinde "hak bir sebep olmadıkça allah'ın haram kıldığı canı öldürmeyin" der. yani masumları öldürmeyi kattiyen yasaklar.
 • 492
  klasik avrupalı iki yüzlülüğüne dayanarak bir tweet atmışlar. yüzyıllarca geri kalmış bütün ülkeleri batı avrupa olarak sömürdünüz anasını siktiniz. ortadoğu'da hala siz pis kanlı elleriniz var. sizin bizzat yarattığınız kendilerine müslüman diyen katiller yetiştirdiniz şimdi islam tu kötü kaka. ben din ile arası çok iyi olan bir insan değilim en son camiye ne zaman gittim onu bile hatırlamıyorum. ama şu yaşanan her olayda müslümanlara veya direkt islam dinine saldırmak art niyetten düşmanlıktan başka bir şey değil. bunlar geçen senelerde de pkk bayraklarını sloganlarını kendi tribünlerde pankart olarak açtırıyorlardı. münih'den ebediyete kadar tokatlanmayı hak ediyorlar.

  edit:islamcı/müslüman ayrımını ilk tweeti attıktan saatler sonra atmışlardır. tepki üzerine bir çeşit sıvama r'si
 • 493
  https://twitter.com/...893903402979332?s=21

  islam dü$mani kimliklerini de$ifre etmekte biraz acele etmi$ler. yani aslinda acele ettikleri için islam dü$mani olduklarini anlayabiliriz. olay bir açikliga kavu$ana kadar bekleselerdi, kimse bu yaki$tirmayi kendilerine yapmayacakti. a$agidaki haberde savcinin, saldirganin üzerinde a$iri sagci génération identitaire yeleginin bulundugunu, 30lu ya$larda beyaz bir fransiz oldugunun söyledigi ifade ediliyor. oysa çikan ilk haberlerde 21 ya$inda tunus asilli bir fransiz oldugu iddia edilmi$ti. öte yandan zanlinin akli dengesinin yerine olmadigi da iddia ediliyor. saldirgan 21 ya$inda tunus asilli olunca islami terörist, 30lu ya$larda fa$it bir fransiz olunca, meczup. dis iz avrupa!

  http://www.eurovizyon.co.uk/...-saymadi-h69764.html

  twitter'i olan dortmund'u kinayabilir. zaten bir kaç saate kadar r yaparlar.
 • 494
  attıkları tweet dolayısıyla sosyal medyada yerlere vurulan kulüp. islam ve islamcılık arasındaki farkı biz de bilmiyoruz maalesef.

  islam, insanlara özgürlük ve sevgi üzerinde bir yaşam kurmaya yönelik, etik ve kültürel yönleri zengin bir dindir. islamcılık ise belli bir dinin kabul edilmesini amaçlayan ve bunun için gerekirse şiddete başvurup temelinde korku ve öfkeyi barındıran, kendisi gibi düşünmeyeni düşman gören bir anlayıştır.

  terör örgütleri, hatta fetö de bir islamcıdır.
  velhasıl gereksiz yaygara kopuyor. batı ülkelerinin anlamakta zorlandığı şey islam ve islamcılık farkıydı. en azından dortmund kulübünün doğru yaklaştığını gördüm.

  https://twitter.com/...893903402979332?s=21