• 4
  https://twitter.com/.../1242566310845919232

  --- alıntı ---

  babamı 25 sene önce kaybettim. hayatımın en kötü 2 gününden biridir. allah kimseye çok erken göstermesin. ancak dünden beri düşünüyorum, benim babam,annem herhangi bir ciddi tanıdan hastaneye yatacak, bir saniye bile aklıma tweet atmak gelmez. kimse de kusura bakmasın.

  --- alıntı ---

  allah kendisini bildiği gibi yapsın.

  düşünsene, beşiktaşlısın. *
  ve hem futbol dünyasına gaddar gözükmek istemiyorsun, hem de senin kokuşmuş camianı her seferinde üstüste koyan fatih terim ve ailesine bir şekilde laf çarpmak istiyorsun. kuyruk acın var.
  çünkü her beşiktaşlı ve fenerli gibi* fatih terim artık galatasarayın başında olmasın, artık bizi geçmesin kafasındasın ve çıkıp bu kokuşmuş twit'i atıyorsun.
  ama umarım -allah ne kadar ömür verir bilmiyorum- hayatının sonuna kadar hep galatasaray başarıları görmeye mahkum olursun.

  bu twit'in hiç savunulacak bir yanı yok.
  söylediğinde haklılık payı bulacaklar muhakkak vardır ama ne yeri, ne de zamanı.

  allah seni bildiği gibi yapsın bora.
 • 5
  https://twitter.com/.../1242566310845919232

  şahsi düşünceme göre eğer ki annesi ya da rahmetli babası bazı resmi yetkililerin kabak gibi ihmali ve bir yanlışta ısrarları yüzünden birkaç gün içinde hasta olsa veya ölseydi bu süreçte sosyal medyadan bal gibi de tepki koyardı. madem işin içine babasını karıştırmaya çok meraklı, babası nasıl ölmüş onu da açıklasın, zira ifadelerinin sonunda tepki gösterdiği asıl konu itibariyle mesela hastalık, kaza, cinayet vb. bir sebepten ölmekle resmi yetkililerin tüm kamuoyu önünde açık ihmali yüzünden ölmek arasında dağlar kadar fark olacak da...

  o yüzden boş yapma bora beyzade :(
 • 6
  https://twitter.com/.../1242566310845919232

  şu tweete karşı argüman geliştirmeye bile gerek yok da hadi ''beyzade''mizin gönlü kalmasın.

  şimdi ben fatih terim'in evladı olsam ve babam kendi camiasında ülkede ilk olarak salgın ile ilgili çıkıp konuşsa ve uyarıda bulunsa ve öngörüsü haklı çıkarak bu salgından etkilense, tedavi altına alınsa ama kendisi ile, yanındaki bir yakınım ile veya doktoru ile konuşup durumunun iyi olduğunu tedaviye başlanıldığını öğrendikten sonra kusura bakmayın da bundan mesul kim var ise - ki sosyal medya da etkin bir kitlem de varsa- onlar için tweet de atarım, video da çekerim, entry de girerim.

  gören de sanacak ki hoca -allah göstermesin- virüsten öldü. evlatları toprağa vermeden twitter'a facebook'a koştu.
 • 7
  boş adam. babasına allah rahmet eylesin. memleket böyle bir kabusun içinden geçiyorken babasını da işin içine koyarak saçma sapan bir kıyaslama yapmış. tweet atmak bir iletişim yöntemidir. tıpkı telefon ile konuşmak gibi. senin baban milyonların kendisiyle, sağlığıyla, hali, vaktiyle ilgili meraklandığı, bilgi almak için çaba harcadığı biri mi ki kalkıp tweet atma ihtiyacı duyasın. böyle bir durumda tweet atmak ayıp değil aksine kamu görevidir. fatih terim'in herhangi bir yakının insanların merakını gidermek için tweet atmasıyla senin refakatçisi olduğun babanın yatağının başında yengenin, eniştenin, komşunun telefonlarına cevap vermen arasında hiçbir fark yok. bu kadar mı gözünüz döndü, bu kadar mı insanlıktan çıktınız. kininizi kusmak için hiçbir fırsatı kaçırmıyorsunuz.
 • 9
  kim bu bit yavrusu kılıklı bilmiyorum.

  ama 25 sene önce babasının vefat ettiğinden falan bahsetmiş. bey amcamıza allah rahmet eylesin ama oğlunun fikri gelişimi orada durmuş sanırım.

  sosyal medya denilen zımbırtıları kullanmayan nadir insanlardan biriyim. ama bu mecralar artık yeni nesil için haber alma aracının ötesinde. varlıklarını orada sürdürüyorlar. telefonu konuşmaktan ziyade bu mecralarda bulunmak için kullanıyorlar.

  yani beyzadem insanlar twit atmak için yazıcıoğlu iş hanında topkattıkları ve celeron 277 işlemcili 1 gb ramlı bilgisayarların tuşuna basıp 2 dk açılmasını bekleyip bir o kadar da explorer'ın açılmasını bekleyip foruma login olup mesaj yazmıyor.

  insanlar sürekli ellerinin altında bulunan bir aletle düşünmeden anlık sinir anında 5 saniye içinde mesaj atabiliyor. tıpkı o twit altında gelmişine geçmişine söven insanlar gibi anlık sinirle yapıyor bunu.

  neyse...
 • 12
  sırf konuşmuş olmak için konuşmuş şahıs. aklı sıra algı yapmaya çalışıyor.

  --- alıntı ---
  babamı 25 sene önce kaybettim. hayatımın en kötü 2 gününden biridir. allah kimseye çok erken göstermesin. ancak dünden beri düşünüyorum, benim babam,annem herhangi bir ciddi tanıdan hastaneye yatacak, bir saniye bile aklıma tweet atmak gelmez. kimse de kusura bakmasın.
  --- alıntı ---

  terim türkiye çapında önemli bir insan ve herkes merak ediyor. sırf bu nedenle bile kızlarının açıklama yapması normal. kaldı ki belki de içini gerçek hayatta dökemediğinden geldi sosyal medyada falan döktü içini. veya sesini duyması gerekenlerle muhabbet etmemek için geldi sosyal medyadan paylaştı olamaz mı?

  ben babamı kaybetmeden önce 3 ay yoğun bakımda yattı. bu süreçte de gerçek hayatta içimi dökemediğim için geldim burada sizlerle paylaştım. niye gerçek hayatta paylaşamadım biliyor musunuz? çünkü güçlü durmam gerekiyordu. ayakta durmam gerekiyordu. evet zihnimin kodları böyleydi. arkadaşlarımla bile paylaşamadım duygularımı. geldim burada sizlerle paylaştım. ben de anormalim bu adama göre demek ki.