• 29
  benim gibi bu işten anlamadan, bir şeyler öğrenmeden fenomen bozuntularının aklına uyup girmemeniz gereken sanal para birimi. bütün kripto piyasasında bu geçerli. bu fenomen bozuntuları hepimizi kandırıyor. bir kısmı bir coin paylaşıp herkese aynı anda aldırıyor ve dakikalık pump yaptırıp tepeden kendi satıp kazanıyor.

  bunlarda kasa sınırsız bir kere, yersen. bir coine veya tokena milleti sokuyorlar sonra bitcoin bir çakıldı mı tamam bu coin dibi görüyor. sonra bir geyik başlıyor: sabredeceğiz arkadaşlar satmadan zararda değilsiniz. sonra neyse bu arada kaynıyor. bitcoin dip yapınca bunlar yerseniz sürekli yeni coinler almaya devam ediyorlar. yeni coinler bitcoinin biraz çıkışıyla beraber doğal olarak kara geçiyor ve sonra başlıyorlar, güya aldıkları onlarca coinden yüzde bilmem kaç, hatta binde bilmem kaç kar ettik diye. tepeden aldırıp benim gibi %60-70 zarar ettirdikleri hiç hesaba katılmıyor. çünkü aynı coini yerseniz dipten tekrar alıp maliyet düşürüyorlar. bu stratejiyle hepiniz fenomen olabilirsiniz arkadaşlar. ama iyisi mi bilmeden hiç girmeyin, benim gibi %60 zararlarda çıkacak umuduyla beklemek zorunda kalırsınız. şansınızla biraz kazandıysanız durmayı bilin, çünkü sonsuza kadar kazanmak yok. mutlaka bir gün kaybedersiniz.
 • 30
  kumarhaneye harcayacağınız bütçeyle girmekte fayda olan zımbırtı, binance'te sağlam yükselirken sattım sonra 40-45lerdeyken almıştım, gene çakılmış. yatırılan tutar, meblağ rahatsız edecek boyutta olmadığından dursun kenarda deme lüksüm var , ama buna yüklü girip hayal kovalayanlardan zamanında çıkmamış olanlar şu an bakırköy sadi konuk'ta ikamet ediyorlar.

  reçeteli ilaç arası duvarlara coincap grafikleri yapıyorlar :)
 • 31
  nedir bu bitcoin başta olmak üzere blockchain teknolojilerinin çektiği arkadaş.

  mesela bir tane soytarının yönettiği b*ktan bir türk borsası battığında 2 milyar dolarlık dolandırıcılık haberleri yapıyordu ana akım medya. oysa 100 hadi bilemedin 150 milyon çarptı gitti adam ama bu olayda bile bitcoin'e saldırdı millet... tosunum millete neler yaptı bu kadar dert olmadı. anadolu'da her yıl bir kuyumcu milletin milyonlarca lirasını çarpar gider ama kimse "altın" dolandırıcılık demez... ya da bazı devletlerin yaptığı gibi bir gecede milli parasını 18 birimden 9 birime düşürür kimse çıkıp 18 birimden alanlar ne olacak ya da bu fiat para dolandırıcılık demez. neyse bu ayrı hikaye.

  gidip shit coinlere 100 lira basıp paranın altında kalacağını düşünen insanlar bir elenirse çok daha güzel olacak.

  bitcoin'de ortalama yatırım süresi 4 yıl. 65 bin dolardan aldım şuan zarardayım derseniz haklısınız ama bu melet ne zaman geri dönmemiş? ve geldiği yeri katlamamış ? bu meletten maksimum 21 milyon tane var ve bunun %10u kayıp ulaşılamaz cüzdan vs. yani istesen bile 21 milyon 1 tane yapamazsın. sabah kalkıp bitcoin basın diyecek bir otorite yok.

  bambaşka bir şey inşaa ediliyor şuan ama insanlar sabah kalkınca zengin olunacak bir mecra sanıyor burayı. mesela cardano diye bir ağ var afrika'da harika işler yapıyor, nft ile sanatçılar para kazanıyor, metaverse ile insanlar sınırlarını aşıyor vs. ve bunların hepsi bitcoin ile başladı.

  özetle blockchain nedir en ufak fikriniz yoksa bu işlere girmeyin paranızla birilerini zengin edersiniz.
  ek olarak bilmiyorum en ufak fikrim yok demek bu kadar zor değil.

  btc ve tüm kripto varlıklar aşırı oynak bir piyasanın enstrumanları bunu bir zahmet aklınızdan çıkarmayın.

  ekleme : eksik kelime.