• 134
  bir kısmına rakı masasında yakalandım haftasonu, biri doktor, biri öğretmen. ilk iki kadehte objektif konuşur gibi oldular, ben üçüncü kadehten önce analiz yapmam, fbli bile olsa.

  üçüncünün sonlarına doğru 3 temmuzda bizi harcadılar hocam moduna geçtiler, aydınlar kulübe şu kadar para vermeli, önümüzü kestiler, mahkemeler de bizi haklı buldu kafasına geçip dördüncü kadehlere geçildi. sussam gönül razı değil, konuşsam tesiri yok biliyorum fakat o şeytan dürttü, illa konuşturdular. son ana kadar laf anlamayacaklarını bildiğim halde susmayı başarmıştım oysa.

  hocam yapmayın bak uefa'dan ceza geldi, bak namus davamız dediğiniz davadan vazgeçtiniz...yok işlerine gelmiyor.

  dedim ya ne desem işlerine gelmeyecek, dördüncü kadehi bir dikişte kaldırdım...

  hocam siz şike yaptınız, yakalandınız, şikeden aklanmadınız, usülsüz dinlendiğiniz davadan aklandınız. hadi iyi geceler..

  en cahilinden okumuşuna böyle bunlar, benim düştüğüm hataya düşmeyin.
 • 135
  sinirlenmeden tane tane anlatarak başarabildiğim ve kabullendirebildiğim eylem. en sonunda fenerbahçe bir spor kulubüdür cümlesi ile konuşup anlaştığımız noktaların üstesinden gelmeye çalışıyorlar.
  sonrası ise çok daha vahim bir sonuca varıyor. şöyledir efendim:

  fenerli: fenerbahçe zaten bir spor kulubüdür. olaya komple bakmamız gerekiyor.

  ben: evet galatasaray'da spor kulübüdür zaten şu ana dek yalnızca tek branşı* konuştuk. her branş kendince değerlendirilebilir. her spor kulubünün lokomotif branşı vardır.

  fenerli: heh işte mesela biz baskette euroleague bla bla bla (burada sakince onaylayarak dinlenir)

  ben: tabiki harika bir zafer de kazandınız hakkınızdı zaten. basketbolda çok başarılı olduğunuzu düşünüyorum, her spor kulubü her branşta büyük başarılar yakalayamaz bir branşı lokomotifi olmalıdır. bence basketbolda gayet başarılısınız ve futbolda bu branşa göre çok geride kaldınız. bu sebeple olympiakos panathinaikos gibi kulübünüzün lokomotifini basketbol olarak belirleyip devam etmelisiniz. herkes en çok yatırımı, kulübü gururlandıran branşlara yapmalı. başarısız veya vasat olan branşlara* yatırım azaltılarak lokomotif branşını desteklemeniz gerekiyor.

  not: önceki kısımları da detaylı paylaşabilirim entry uzamasın diye anlatmadım. kesin çözüme ulaşan nokta cümlelere sahibim, far görmüş tavşan gibi bırakan cümleler.
 • 136
  karsindaki fenerbahceliye gore degisen olgu.

  ayni mantikla bazi galatasaraylilar ile de tartismak mumkun degil. bundan bir kac ay once ahmet calik'a kotu dedim diye ofsayt manyagi oldum. hala, evet ulan hala belhanda'yi savunan var ya arkadas inanilir gibi degil.

  kimse kusura bakmasin hala belhanda'yi, ahmet'i falan savunan galatasarayli benim gozumde 3 temmuzcu fenerli ile ayni kategoridedir. bunlari gorunce arkana donmeden kacacaksin.
 • 140
  pek mümkün olmayandır.

  ama tek mantıksız fenerliler değil. galatasaray’ın asıl düşmanları içimizde. bu sözlükte de varlar.

  “falcao, babel bizim ligi donunda sallar” gibisinden cümleler kurabilen, galatasaray’ın geleceğini düşünmeyen, “yea ne muhasebecilik yapıyosunuz oturup keyif alın abie” deyip transfer diye kendini yırtan, bitik topçuları fahiş paralarla galatasaray’a çakanlara ses etmeyen ve hatta destekleyen galatasaraylılarla da uzlaşabilmem mümkün değil.