• 3218
  twitter'da #malatyaşerefiyleoynar hashtag'ini açtıktan sonra yedikleri efsane kontra sonrası hashtaglerini gündemden düşürüp bu sefer #galatasarayhakemleoynar hashtag'ini gündeme taşıyan trollere sahip taraftarlardır.

  akılları sıra önceki yedikleri kontra olmamış gibi davranıp #galatasarayhakemleoynar #amabeşiktaşoynamaz'ı peşpeşe okutacaklardı millete.

  kopya çekerek kontra yaptığını zannediyor zavallılar*
  https://twitter.com/...941352615387146?s=20

  sosyal medyada botlarla takılmalarının yanı sıra büyük çoğu ergen bunların. tinerciler şu an yoksunluk kriziyle cebelleşiyor. bayram sonrası tinere dadanır rahatlarlar ve saldırmaya devam ederler yine.

  orijinal olan efsane kontra için:
  https://twitter.com/...909907423371269?s=20
 • 3219
  https://m.youtube.com/watch?v=KR5NGUQiDG0

  *zeka seviyesi şurada galatasaray bunları yendiği için galatasaray'a şikeciler diyen çocuk kadar olan taraftarlardır.

  aynen derbide sizinle şike yaptık, siz de kendi maçınızı sattınız.
  aynen fener'in aradan sıyrılıp şampiyon olma riski varken karagümrük'e teşvik verdik ki fener şampiyon olsun.
  ya galatasaray kompleksi ve korkusu ile salağa yatıyorlar, ya da galatasaray korkusuyla gerçekten balatayı sıyırdılar.

  deli gömleği giymiş deliler gibi odanın en köşesine yaslanmış, "şikeci gs, zalad, ankaragücü, 8-0, doğan, teşvik, semih, adem, umut" diye güle güle sayıklayarak zıplıyorlar.

  https://i.imgyukle.com/2021/05/14/OvlwHR.jpg
 • 3220
  sabır demekte fayda görüyorum tecrübelerime dayanarak. özellikle bugun attıkları seri iftiralar ile olayı bambaşka boyuta çektiler, birilerinin çok büyük günahına giriyorlar.

  bu ortam 2006da da vardı. fenerbahçe belki de tarihin en şaibeli hakem performansıyla son haftaya lider gelmişti, sonrasında olanlar oldu.

  bugünkü yarattıkları iğrenç iklimle alakalı birkaç kelime yazar çizeriz sezon bitiminde. sabır, son kez sabır.
 • 3221
  13.05.2021 tarihi itibariyle kantarın topuzunu kaçırmış durumda olan değişik insan topluluğu.

  bunların içinde hepimizin arkadaşları, akrabaları belki anası babası var. sinirlerime hakim olmaya çalışıyorum, arkadaşlarımı düşünüyorum ve sosyal medya ergenliğine bağlıyorum. ama bu kadar çabuk manipüle edilen, sosyal medyada yarattıkları 40-50 bin kişilik dünyalara kendilerini bu kadar kaptıran bir topluluk ne gördüm, ne duydum.

  iftirası bitmedi, hakareti bitmedi, yalanı dolanı bitmedi. bitmedi allah bitmedi. şampiyonluktan bağımsız şekilde bunların ağababalarını rezil rüsva etmezsek galatasaray taraftarına hakaret olur. artık yeter, neşesine alay etmek için girdiğim sohbet odalarında kanım dondu. nedir ya bu? başkanları olacak seviyesiz adamın iftiralarını da, sosyal medya üzerinde meczup önderlerini de mahkeme mahkeme süründürmek artık şart oldu. bir tek tanesini bile rezil edip, yargı sonucunda verilen cezaları da resmi sayfalarımızdan yayınlamalıyız. gerçekten yeter.
 • 3222
  futboldan çok şike, teşvik, hakem, haksızlık konuşmayı seven taraftar. artık kronik olmuş ve bundan beslenir hale gelmişler. çünkü her günün her dakikası haklarının yenmediği bir paralel evrende oynadıkları her maçı kazanıyor ve her sene şampiyon oluyorlar. onlara göre yüzde yüz adil oynanan bir futbol maçında beşiktaşın kaybetmesine olanak yok. *

  şimdi şampiyonluk isteyenlerinin bile içten içe "galatasaray büyük farkla kazanıp şampiyon olsa da senelerce kafa ütülesek." diye beklediğine eminim. rakibin her başarısına çamur atıp bunu alışkanlık haline getirdiklerinden kendi başarısızlıklarının aslında başarısızlık olmadığına inanıp bu konuda daha rahat hissedebiliyorlar. olur da 2020-2021 sezonunda son hafta hala ellerinde olan şampiyonluğu kaybederlerse de aynı yönteme başvurarak travmayı atlatmak için şimdiden yol yapıyorlar.
 • 3223
  bakın, ben emarelerini bizde de görüyorum, şimdiden uyarayım. bu ve diğer rakibimizin taraftarları öyle bir kolaycılığa alıştırıldılar ki her kötü sonucu hakemlere, fetöye, şikeye bağlıyorlar
  uyanık yöneticileri de sıkıştıklarında iki hakem, şike , fetö açıklaması yapıyor, bunlar da kanıyor.
  bizi biz yapan önce sahadaki futbolumuzu, yönetim hatalarımızı eleştirmek. yoksa sorunlarımızı tespit edip, çözemeyiz. hakemi de, federasyonu da, yönetimi de, futbolcuyu da , teknik direktörü de eleştireceğiz. iğneyi kendimize batırmayı unutursak bunlara döneriz.
 • 3224
  başarısızlığı sürekli dış etkenlere yıkmalarına neden bu kadar kızıldığını anlamıyorum.

  bunu galatasaray taraftarında da görüyoruz? hatta bu sözlükte dahi zibil gibi var. bu genel olarak insanların düştüğü bir hata, taraftar fark etmiyor. yani gerçekten beşiktaş kadar başarısız olsak galatasaray taraftarının farklı olacağı mı sanılıyor? sen galatasaraylısındır, dostun beşiktaşlıdır, diğer dostun fenerbahçelidir. birbirimizden farklı değiliz. aramızdaki tek fark bizim tuttuğumuz takımın başarılı olması. belki biraz da camianın yapısı bizim taraftarın içinde daha büyük bir kesime sirayet etmiştir.

  onun dışında bu sözlükte bile galatasaray'ın hakemden, tff'den evvel kendine odaklanması gerektiğini söyleyenleri "şerefsiz" olmakla yaftalayan tivitler paylaşıldı. esas suçun takıma ait olduğunu, diğer etkenlerin ancak ikincil olduğunu söyleyenleri, toplanıp linç eden bir ekip var. siz sanıyor musunuz ki bu takımın başarı seviyesi bjk ile aynı olsa bu adamlar kendi takımlarını eleştirecek? tabii ki hayır. iki maç kötü gitmeyi bile sürekli dış güçlere bağlayan bir sürü insan var.

  yani bu tavrın bjk'li olmakla ilgisi yok. başarı farkından doğan şeyler bunlar.
 • 3225
  değişiklikler yanlış anlaşılır diye editlemiyorum. "alıştırıldılar" sözcüğüne dikkat ederseniz, bunun bjkli ya da fbli olmakla ilişkili olmadığını, yönetimler tarafından sahte düşmanlar yaratılarak taraftarların gazlandigini, böylece bu takım taraftarlarının artık her sonucu bu hayali düşmanlara bağladığını fark edeceksiniz. bizde de bunu geliştirmeye çalışan yönetim ya da taraftar gruplarına tepki koyalım. ayrıca bizim kulübümüzün yapısında eleştiri kültürü var. bu bizim yönetimlerimizin bu yöne kaymasını engelliyor. yıllar içinde bu kültürün taraftara da sirayet etmesi olası ki bence etmiştir. galatasaray taraftarı bu nedenle diğer kulüplere göre daha eleştirel düşünmeye alışmış kişilerden oluşur. insanlar kendileriyle takımlarını hep özdeşleşmiştir zaten. bakın bugün fenerbahçe'de hiçbir başarısı olmayan ali koç gonderilemezken, iki belki de üç şampiyonluğu olacak cengiz yönetiminin arkasına teneke bağlandı, daha iki hafta önce taraftar grubu terim'in istifasını istedi.
 • 3226
  ne pis bir topluluktur bu anlamış değilim. altı üstü şampiyonluk yahu iftiraları, hakaretleri, pislikleri bitmedi bir türlü. dünya üzerinde bu kadar şereften ahlaktan bahsedip de bu değerlerden bu kadar yoksun olan bir grup olamaz.

  karagümrük'e yenilirler "neden yendi" derler, "neden sevindi" derler.. şaka mısınız siz ya? malatya'ya, göztepe'ye, ünal karaman'a atılan iftiralar... zaten sezon başından beri her maç rakibi ve hakemi baskı altına almaya çalıştılar.

  tamam kabul etmiştik artık şampiyonluğu ve alkışlayacaktık ama bu toksik topluluk alkışı bile düzgün bir şekilde alamadı ve "tabii alkışlayacaksınız başka ne yapacaksınız" dedi. şu son haftada gelinen nokta ise inanılmaz. diyecek bir şey bulamıyorum artık.

  tüm bunların yanında bir de şampiyon mu olsunlar? ilahi adalet bizi yarı yolda bırakma.
 • 3227
  neden büyük takım ve taraftarı olamayacaklarını gösteren topluluk. kendisine ve takımına güvenen bir topluluk asla bunlar gibi davranmaz.
  bunların ve yöneticilerinin korkusu takıma da ciddi sirayet etmis durumda ki rahat kazanacakları 11 mayis 2021 besiktas karagümrük maçını kaybettiler ve 15 mayıs göztepe beşiktaş maçına da ciddi stres ile çıkacaklar. oysa rahat olsalar şampiyonluklarını ilan etmislerdi. ama korku bunlari bu hale getirdi.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!