• 3046
  https://twitter.com/...066406384324609?s=20

  şöyle bir paylaşım yapmış oluşum.

  şimdi artık gerçekten çok sıkıcı hal alan fetö iftiralarına; ihsan kalkavan'ları, semra özal'ları, sinan engin'leri, çakıcı'ları, atları falan katmadan çok değişik bir noktadan temas edeceğim.

  geçen günü internette yaptığım araştırmalarım neticesinde bazı bilgilere ulaştım. bu bilgiler beşiktaş'ın halihazırdaki ikinci başkanı ile alakalı.

  beşiktaş’ın halihazırdaki 2. başkanı olan adnan dalgakıran 15 temmuz’dan sonra kapatılan tuskon’un başkan yardımcısıymış. yine oraya bağlı bir dernek olan işhad’ın başkanıymış. aynı zamanda adnan dalgakıran kompresör'ün sahibiymiş. bundan 7-8 sene önce de tübitak bilim kurulu'nda üyeymiş. ayrıca kardeşi cüneyt dalgakıran da, 15 temmuz 2016'ya kadar timaş yayınları'nın genel yayın yönetmeniymiş.

  bu bilgilere rağmen, adam elini kolunu sallaya sallaya beşiktaş'ın 2. başkanı olmuş ve en ufak gündem bile olmamış/olmuyor.

  ulan bu zamanda bizim böyle bir yöneticimiz bu cv'ye sahipken ikinci başkanımız olsa neler neler konuşulurdu, özellikle bu beşiktaş taraftarları galatasaray'a atmadığı iftirayı bırakmazdı.
  artık gerçekten diyecek söz bulamıyorum bu iftiraları atanlara. küfür dahi etmek içimden gelmiyor; lakin şu sözlerin birer dua olarak kabul göreceğine inanıyorum:

  insanların emekleri ile kazandıklarına iftira atan, göz göre göre adaletsizlik için yırtınan (başta beşiktaşlılar olmak üzere) herkesin allah cezasını versin!

  edit: imla
 • 3049
  ‘’adına gurur dediğiniz fotoğrafları bir gün kesmeden, kırpmadan yayınlayabilecek misiniz?’’ başlıklı bir video yayınlamış komik topluluk. işin en ilginç tarafı 13 şampiyonluklarının 3’ü efsaneleri ihsan kalkavan sayesinde kazanılmıştır. üstelik efsaneleri süleyman seba’nın yönetim kurulundan her seferinde kendi isteğiyle istifa etmiş, sonrada şampiyonluk potasında rica minnet geri getirilmiştir. sebebi herkesin malumu.

  başakşehir bile bunlardan daha onurlu ve omurgalıdır. sebebi ise; hükümet düştüğünde başakşehir adına hiç bir şey kalmayacak bu ülkede. ancak bunlar stadının adını inönü koyup, özal dönemi ‘’semra özal’’ sezonlarına damga vurmuştur. üstelik bu dönemin hükümeti ‘’gezi olaylarında’’ tahtı sallanacak gibi olurken en önde pozlar verip, başkanlık sistemi gelince leş kargası gibi ortalıktan kaybolmuşlardır. önemsemeyin beyler. bu ülkede görüp görebileceğeniz en sinsi, en tehlikeli topluluk bunlardır. tek arzuları galatasaray tarafından daha fazla önemsenmek. hepsi bu.
 • 3051
  şahıslarını, topluluklarını mecazen recm edecek değilim ancak kabiliyetleri hususunda ne yazık ki aldanış ve çabalarını gördükçe tiksinti duyuyorum.

  (bkz: #2899268) hakan şükür başlığında geçen gün kendisini eleştirirken, tek bir şeyi gözden kaçırmamız gerekliliğine inandığımı yazmıştım. o da emeğidir ve ondan ricam ülkede insanlar türlü sıkıntılarla uğraşırken, bjk, fb ve diğer tarafların türlü saçmalık dolu ithamları dururken kalkıp gündem oluşturmaya yönelik söylemlerden kendisinin uzak durmasını rica etmiştim.

  haksız olmadığımı, benim gibi düşünüp yazanların haksız olmadığını görmek üzücü geliyor. insanların yine türlü sebeplerle acılarının dinmediği bu ülkede en ufak başarı ya da başka türlü kazanımlara, yine gerçek haram yiyenler dururken, bunu gerçekmiş algısı ile hak edilen başarılar üzerinden ortalığı bulandıran kim varsa ve emek sahiplerine haram yiyen diyenlerden büyük tiksinti besliyor ve duyuyorum.

  vizyon sebebiyle biz kendi başarılarımızı yineleyemediğimizden ötürü kızgınım. çünkü mevcut galatasaray tarihi, iki değil ikiden fazla avrupa kupalarına sahip olmalıydı.

  kalkıp çocuksu hareketlerle twitter'dan bunlara verilecek cevaplar yalnızca karşılıklı küfürleşme doğurur ki, vakıa haliyle kaleme, dile edepsizlik olur.

  üzüntüm insanları birbirine kırdıranların henüz coşku ile kahkaha atıp, ülkeye nefret pisliğini atmaktan henüz geri durmamaları.

  futbol aleminde sahada haramdan, karşılıklı adaletten bahsedecekler ise, kusura bakmasın kimse ama ilk taşı atacak günahsız bulamayız.

  yukarıda arkadaşın dediği gibi, başakşehir futbol kulübü bile gözüme kimi zaman bunlardan daha sempatik geliyor. ne olduklarını, nasıl bir organizasyon olduklarını bildiğimiz için kısaca ne yapabileceklerini bilebilir haldeyiz. fakat taraftarı ve bunların şerefli olduklarını söylediklerini dile getiren takımlardan ise hiç eksilmeyen edepsizce algı çalışmalarını görmekten gerçekten gına geldi.

  hele spesifik olarak sol fraksiyonu sahiplendiklerini duydukça ayrı bir gülme geliyor.

  önce herkes kendi kapısını temizlesin. sonra günahımız varsa eleştirilmeye, kendimizi düzeltmeye taraftar, takım ve kurul olarak galatasaray her vakit hazırdır. hakan veya arif üzerinden takımın ne geçmişi ne de geleceği zedelenecektir. ikisinin futbol olarak emeğini silecek kadar unutkan taraftar değiliz ve birilerinin ağzıyla terörist damgası yiyecek takım meselesi olduğunda, buna cevaben takım zaten gereğini sahada yapacaktır.

  boş, ergensi, yeni bir deyim/ deyiş getiremeyen ezberci taraftar saçmalıklarıyla kulak tırmalamak yerine işlerine baksınlar!
 • 3052
  kendileri kaybetmekten şirazesi kaymış bir takımın taraftar topluluğu. çok ciddiye almamak gerek ama işte şu hakan şükür'ü kesip biçmenin varacağı yerin bu olduğunu en başından bilmek gerekiyordu.

  kimse bugün bekir irtegün'lü fb maçlarına sansür uygulamıyor mesela. çünkü galatasaray hariç hiçbir enayi bu yola başvurmadı. biz bir kere bu sansürü uyguladıktan sonra kendi kendimize tuzak kurup düşmüş olduk ve artık bu her zaman bizim sinirimizi bozmak isteyenlerin ilk başvuracağı mesele oldu.

  hakan şükür hakkındaki görüşüm belli. kendisi fetullahçı çetenin gönüllü mensubudur ve haliyle azılı bir suçlu gibi hüküm giymelidir. gelgelelim tarihten çekip çıkarmanız mümkün değildir. uefa kupası onun ellerinde kalktı. o kupanın kaldırılışını dahi izleyemiyoruz şu an, sırf şu saçma durumdan dolayı. sen bunu yaparsan rakipler hayli hayli kullanır bu durumu.