• 3030
  (bkz: kene)

  ben böyle bulaşık, barbar, yapışkan bi taraftar grubu görmedim. balkan savaşlarından sonra kırmızı olan rengini siyaha çeviren, ittihatçı fedailerin ve daha çok teşkilat-ı mahsusacı vatanseverlerin kurduğu bu kadar köklü bir istanbul takımına böyle varoş, parazit bir taraftar profili gerçekten yakışmıyor.

  karantinada can sıkıntısından twitter'da, sosyal medyada durup durup bize sarıyor herifler. geçen gün 4. yıldızı kutluyoruz, mevzunun kendileriyle hiçbir ilgisi olmamasına rağmen hemen alakasız bir tag açıp bize saldırıyorlar. son birkaç gündür yeniden bakkalın zırvalarını gündeme taşımaya çalışıyorlar. aynı sene * çekiştiğimiz diğer takım ve en önemli rakibimiz olan fenerbahçe'nin taraftarları bile böyle birşey yapmamışken * bu ufaklıklar neyin karın ağrısını çekiyor çözemedim.
 • 3031
  16 nisan 2012 beşiktaş galatasaray maçını tekrar izlerken ne kadar problemli olduğunu bir kez daha fark etmemi sağlayan taraftar. unutmuşum maçı bir en baştan tamamen izleyeyim dedim, sahaya dalanlar mı dersin, futbolcu dövmeye gelenler mi dersin, hakeme, tff'ye sövenler mi dersin... var oğlu var. hayır sahada oynanan oyun da belli yani. beşiktaş 2015-16 ve 2016-17 sezonlarında iyi parladı bir de 2017-18 sezonunun ilk yarısı denebilir. bunun dışında hep ortalama bir takım silueti var, 3. büyük yani. taraftar bunu kabullenmek istemeyince ortaya bu çıkıyor. yıllar geçiyor ama kafa hiç değişmiyor. fenerbahçe ile bazen rekabet bu yüzden daha tatlı geliyor. onların da altta kalır yanları yok ama bjk tayfa kadar beter değiller, küsküyü yedikleri zaman bir süre sesleri kesiliyor. bunların daha çok sesi çıkıyor nasıl oluyorsa.

  hep derim, beşiktaş küçüktür ama mide bulandırır. 250 milyon lira borç açıklamışken -ki bayağı kötü durumda olan fenerbahçe bile 40-50 bir şey açıkladı- hala sosyal medya başta olmak üzere çoğu yerde galatasaray'a sallamaları şaşırtıcı değil. az kaldı, bu sene de şampiyon olursak bir daha kafalarını kaldıramazlar.

  artık ne 2000'li yılların başındaki basiretsiz yönetimler var -ki avrupa şampiyonu olduğumuz zaman bile tonla borç vardı- ne de eski ekonomik düzen, ne de tecrübesiz teknik heyet. hepsi 10 numara. yeter ki biz işimize bakalım. gerçi türkiye'de avrupa liglerindeki gibi bir dominasyona da izin verirler mi büyük soru işareti. özellikle tff'nin oldukça büyük bir galatasaray nefreti varken.
 • 3032
  kendi kulüplerinin tarihi ile ilgili bilgisi olmayan, safsatalara gerçekmiş gibi bağlanarak yaşayan insan topluluğudur. sadece başarılı oldukları avrupa (2 sezon -1 uefa çeyrek finali, 1 şl son 16) sezonlarını hatırlayarak kendilerini avrupada en başarılı türk takımı sanarlar. eski ve aktif fetöcü yöneticilerini unutup herkese fetö iftirası atarlar. başarılı olamadıkları her sezon rakipleri şike yapmıştır ama kendilerinin yaptığı sayısız şikeyi anmazlar (2011 türkiye kupasının sahipsiz kalması ve 2003 100.yıl boyunca yaptıkları şikeler gibi). özet olarak sentetik boya incelticisi olarak da kullanılan, renksiz, berrak uçucu maddeyi soluyanı da solumayanı da aynı kafayı yaşar.
 • 3033
  kendileri ileri derece aşağılık kompleksi bulunan malum takım taraftarından bile eziktir. yani bu elemanlar varken bile 3. sırada olan bir takımın psikolojisini bizim anlayabilmemiz zaten çok zor. tüp kafa bunlara az bile yaptı. tüp kafanın yaptığı en güzel icraat bunları batırmak oldu. bir tüp kafa vakası daha gelse de feda feda diye inlediklerini zevkle izlesek.
 • 3036
  nazarımda hepsi sanatkâr. bak cidden hiç itiraz etmeyin, hepsi benim için büyük sanatkâr.

  bach neyse, monet neyse, salvador dali neyse, shopin neyse, beşiktaş taraftarı da bu isimlerin ayarındadır.

  dünya tarihinde ağlamayı bu kadar sanat haline getiren başka bir topluluk yok çünkü!

  siyah-beyazlı bir takıma gönül vermiş, dünya tarihinde atla şike yapmayı ilk uygulayan kulübe gönül vermiş, uçucu madde sevdalıları.
 • 3038
  icinde gormemis karakterde cok insan barindiran taraftar tipi. duzgun bir besiktasli ile sohbet ederseniz pek sorun olmaz fakat genelde ya metin-ali-feyyaz ya da sampiyonlar liginden namaglup cikma konusunu dile getirirler. ayrica taraftar tipi olarak genelde huysuz ve ofkeli olurlar. acaba, anlattiklarimdan akliniza medyada cok bilinen bir ornek geliyor mu merak ediyorum.