• 3998
  bu sezon (2021-22) şimdiye kadar sadece 8 resmi maç oynadılar. bunların 7'si lig, 1'i şampiyonlar ligi. sezonun henüz bu kadar başında en az 10 tane oyuncuları sakat. bunların önemli kısmı ise 11 oyuncusu. 38 haftalık lig, en az 6 haftalık avrupa kupaları ve türkiye kupası maçlarını da göz önüne aldığımızda çok ciddi sıkıntılar yaşacakları aşikar.

  yaşadıkları sorunun sebeplerine gelince;

  - sezon başında oldukça yaşlı bir kadro kurmaları (en büyük hata),
  - teknik heyetin yanlış antrenman metotlarının adale sakatlıklarına yok açması,
  - yanlış kadro mühendisliği sonucu daha önce bahsettiğimiz yaşlı kadronun alternatifsiz oluşu,
  - iç sahada oynadıkları vodefone park'ın henüz yağışlar bile başlamamışken kötü zemini

  gibi sebeplerden kaynaklanıyor bence. ayrıca önümüzdeki 2 ay boyunca oldukça zorlu bir fikstürde oynayacaklar. tüm bu şartları düşündüğümüzde 28 eylül 2021 ajax beşiktaş maçı sonrası şampiyonlar ligi maçlarını bırakıp tamamen lige yöneleceklerdir.
 • 3999
  antremanların profesyoneller tarafından yürütülmesi gerektiğinin göstergesini yaşayan takım. galatasaray'ın son dönemlerde sıkça konuşulan konusunu farklı açıdan yaşıyorlar. çıkan haberlere göre bugünkü antrenmanda necip uysal da ağrı hissedip antrenmanı tamamlayamamış.

  bu takımın yaşadığı sakatlıkların yoğun antrenmanlardan yaşandığı ortada. 3-4 sakatlık yaşasan buna talihsizlik diyebilirsin ama takımın yarısından çoğunun sakatlığını talihsizlik diyerek kapatamazsın.

  sergen yalçın, katıldığı programların birinde şampiyonlar ligi için çok ağır idmanlar yaptırıyoruz demişti. çok büyük ihtimalle bunun sıkıntıları şimdi çıkıyor. 28 eylül 2021 ajax beşiktaş maçına kadar bir mucize olmazsa bu maça stoper hattında 2003 doğumlu serdar saatçi ile çıkacakları söyleniyor.

  lig açısından bakacak olursak da zor bir durumdalar. keşke rakiplerin yaşadığı bu sıkıntılardan faydalanabilsek.