• 3293
  yöneticisinden* futbolcusuna*, futbolcusundan taraftarına tutturmuşlar bir türkü, "bu sene futbol saha içinde kalırsa şampiyonuz, en iyi biz oynuyoruz." çağırıp duruyorlar. tek amaçları insanların aklına şu fikri yerleştirmek; 2020-2021 sezonunda beşiktaş şampiyon olmalı, olamazsa lig şaibelidir.

  çok erken çirkinleşmeye başladınız be, tamam kardeşim bence de şu an en iyi futbol oynayan takım beşiktaş, ama nereden biliyorsun böyle devam edeceğini? belki birkaç maçta top çizgiyi geçmeyecek, çok iyi oynayacaksınız ama puan kaybedeceksiniz.
  belki de takımın formu düşecek, üst üste puan kayıpları gelecek.

  bu arada en iyi futbolu beşiktaş oynuyor dedik ama galatasaray'ın en iyi oyunu beşiktaş'ınkinden iyidir.* beşiktaş'ın tek artısı iyi oyunu sürdürebiliyor olmasıdır. bu iyi oyunun "üstün oyun" olmadığını belirtmek istedim.

  saha içinde durumun bu olduğunu onlar da biliyor, gayet galatasaray da şampiyon olabilir, eğrisi doğrusuna denk gelirse fenerbahçe de. uzay futbolu oynamıyor hiçbir takım. he dertleri fenerbahçe değil bu arada. galatasaray yarışta olmasaydı bu açıklamaları göremezdiniz.

  ben bunların sorununu biliyorum, kendilerine zerre güvenleri yok. biliyorlar nasıl kaybetmeye mahkum, beceriksiz bir camia olduklarını, ondan bu tantana. akılları sıra hakemleri baskı altına alacaklar. bir de şimdiden yol yapalım da şampiyon olamazsak "biz demiştik." deriz zihniyeti var. bunlar zaten çakal, bunlara söylenecek çok bir şey yok.

  ben aslında bilinçsiz beşiktaş taraftarına üzülüyorum. galatasaray'ın en az 7-8 şampiyonluğunun haksız olduğuna inanıyorlar. gözlemlediğim kadarıyla dar bir kitle de değil bu, sanırım beşiktaşlıların %50-60'ı böyle düşünüyordur. ben biraz bu garibanlara seslenmek istiyorum. hiçbirine ulaşmasa da biraz anlatayım.

  e benim güzel beşiktaşlı kardeşim, niye böyle düşünüyorsun diye sorsam şimdi, 8-0'lık ankaragücü maçını söyleyeceksin. hatta bunu sana şampiyon olmak için 8 fark lazımdı, 8-0 yendiler şeklinde anlattılar değil mi? sen de hiç araştırmadın tabi. galatasaray'ın 1-0 kazansa bile şampiyon olacağını bilmiyordun. şaşırdın mı? şaşırma, o sezon beşiktaş da küme düşmeme mücadelesi veren ankaragücü'nü 6-0 yenmişti. galatasaray 8-0 yendiğinde ankaragücü küme düşmemeyi garantilemişti bile.

  bir de sizin şu vahap beyaz muhabbeti var. çok bir şey anlatmaya gerek yok, aşağıda sana maçın geniş özetinin linkini vereceğim. bir penaltıysa tüm mesele bize verilmeyen penaltıyı da görürsün. izlemek istersen tabi.

  https://www.youtube.com/watch?v=eeZ_APbGWug
  https://www.youtube.com/watch?v=4sR10aAm5Bg

  atılan iftira çok, ben de hepsiyle uğraşacak takat yok. zaten bu yazının amacı da o değil. illa hepsine cevap istiyorum diyorsan, diğer iftiraların için biraz dolaş sözlükte, bak yukarıda arama butonu var, istediğin her cevabı bulursun. benden çok daha iyi anlatmış insanlar var.

  şunu bil sadece, bu sezon şampiyon olamazsanız bunun sebebi mhk, tff, abd, ysk veya dış güçler falan olmayacak. korkaklığınız, daha ligin ortasında ağlamaya başlamanız veya loser bir camia oluşunuz engel olacak şampiyonluğunuza.
 • 3296
  adem büyük: "hakemle sergen yalçın arasındaki münakaşaya kadar ortada bir oyundu. ondan sonra hakeme bir şey oldu. hepsi bir arada olabilir, hata da olabilir ama beşiktaşlı futbolculara karşı hakemin konuşmalarına ve bizim takıma karşı konuşmalarına bir bakılsın."

  adem'in şu konuşması beşiktaş'ın maçlarında hakemlerin ilk defa yaptığı şeyler değil. nedense her maçta hakemler tarafından ayrı bir özel ilgi görüyorlar, misal sergen'e uyarı bile vermiyolar.

  (bkz: 2 mart 2021 yeni malatyaspor beşiktaş maçı)

  rosier 5 tane faul yaptı ikisi direkt ayağa sarı yok, ince ince bir kıyım var beşiktaş'ın maç içindeki rakiplerine karşı, allah büyük kimse patlatamazsa biz patlatacağız bunları. gelsin o halisler alperler bizim maçta ki futbolculara yapsın bakalım o üstten tavrını yapabiliyor mu, yiyecek mi bir tarafları göreceğiz.
 • 3297
  2 mart 2021 yeni malatyaspor beşiktaş maçını baştan sona kadar izlemiş birisi olarak söylemeliyim ki hiç de zannedildiği gibi muhteşem bir top oynamayan takım. galatasaray'dan daha iyi oynadıkları iddia ediliyor fakat biz beşiktaş'tan daha kötü oynamıyoruz. beşiktaş da bizden daha iyi oynamıyor.

  24 ocak 2021 beşiktaş göztepe maçından sonra sözlüğe yazmıştım. (bkz: #3075579)
  hâlâ daha sözümün arkasındayım. sene sonu nasipse göreceğiz.
 • 3298
  yaptiklarinin yarisina faul çalınmayan es kaza artık calmazsak ayıp olur denilip calinan faullerine de sarı kart gösterilmeyen takım. ee böyle olursa herhalde iyi top oynarsınız.

  wellinton ve vida'nin yari sertliginde oynasa marcao yarim saatte cift saridan atilir her maç. rosier diye bir kasaplari var asla kart yemiyor. necip'in oynayabileceği tek takim ancak bu şekilde olabilir zaten...

  hiç öyle karmaşık bir algoritmasi yok bu takimin. topu kaybettigin anda rakip sahadaysan hemen kazanmayi hedefliyorlar. stoperleri aninda rakibin ayaklarına basıyorlar. nasil olsa faul cikma şansı düşük, ciksa bile sari olma şansı düşük. kazanabilirse ne ala kazanamazsa zaten atak öldü. bu kadar yani beşiktaş.

  haftalardir hicbir rakip direnemiyor besiktas'a karsi. direnemez de zaten. dove döve top oynatiyorlar.

  zaten kenarda 5. hakem olarak sergen yalcin her karara mudahil oluyor. allah askina fatih terim yarisini yapsa 3 macta bir ceza alir mi almaz mi?
 • 3299
  2020 - 2021 sezonunun sadece 7 - 8 haftalık bölümünde coşkulu oyun oynadılar. bay geçtikleri haftadan itibaren eski havaları yok. iki avantajları var. atletik takım olmaları ve hücum organizasyonlarında rakip ceza sahasına ekstra oyuncu ile girmeleri. biz kazandığımız müddetçe hissedecekleri baskı artacaktır. üst üste zorlu maçlar oynayacakları 6 maçlık döneme girdiler. bu dönemden bizim gibi kayıpsız çıkarlarsa, şampiyonluk yolunda ki tek rakibimiz olurlar. çıkamazlarsa fener ile ikincilik mücadelesine girerler.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!