• 2921
  çok sevdiğim rahmetli dedemin takımıdır. kendisi tanımış olduğum en fanatik beşiktaşlıydı. defalarca uğraşmasına rağmen beşiktaşlı yapamamıştı beni çünkü babam çoktaan kucağında maçlara götürmeye başlamıştı beni.

  (bkz: biz babadan böyle gördük)

  üç kere gs bjk maçı için iddiaya girdik, ben ona takım elbise alacaktım o da bana krampon ve ne hikmetse bütün maçlar berabere bitti ): birinde hatta halilagic ayağının altından kaçırdı, fevzinin kontrolünde top gol oldu falan inanılmaz şeyler oldu. tanrı ikimize de kıyamadı sanırım. neyse huzur içinde uyu dede.

  bu sebeple, ne kadar taraftarı barzo, yönetimi sonradan görme olursa olsun yine de kendilerini şampiyonlar liginde görmek isterim. batmalarına gönlüm el vermiyor. varsın bize sataşsınlar ama ne bilim abi ya geçmişin güzel hatıraları hatrına paok'u eleyip şampiyonlar liginde oynamalarını isterim. biz nasılsa yine ılık bi mayıs akşamında, şampiyonluk mücadelesinde kendilerini marizleyip 4.lüğe postalarız ): kaderden kaçış yok. kendilerine başarılar diliyorum...
 • 2923
  2020-2021 uefa şampiyonlar ligi gruplarına kalabilmeleri için sırasıyla:

  2. turda: 25 ağustos 2020 paok beşiktaş maçı'nı;

  3. turda: krasnodar, stade rennais veya alkmaar/viktoria plzen ve lokomotiva zagreb/rapid wien karşılaşmalarının galibini;

  play-off turunda: çok büyük ihtimalle benfica veya dinamo kiev'i

  yenmeleri lazım.

  not: 2. ve 3. tur tek maç, play-off turu rövanşlı oynanacaktır.
 • 2924
  türk insan zihniyetinin çok net olarak okunabileceği başlığa sahip futbol takımı. türkiye'de herkes birbirini daha aşağı çekmeye çalıştığı için sürekli burnumuz bir şeyden kurtulmuyor zaten. neredeyse her başlıkta çoğu insan aynı mantıkla diğer tüm takımları batırmaya çalışıyor. en son şampiyonlar liginde ne zaman iki takım birden grup aşamasındaydı hatırlamıyorum. her sene iki değil üç takımla katılmayı istemek, toplu halde daha ileriye gitmeyi düşünmek varken nedense insanlar sürekli diğer takımlar batsın diğer takımlar bitsin mantığıyla hareket ediyor. e diğer 17 takım da senin için aynı şekilde düşününce toplu bir şekilde süper lig tam gaz en dibe doğru ilerliyor. gerçekten şu hayatta en anlam veremediğim mantık budur ve malesef türk insanının içine işlemiş bu düşünce yapısı bir çok şeyi başarmanın önündeki en büyük engel.

  bu düşünce yapısıyla çoğunluğun mutlu olmasının tek yolu dibi boylamak. anca toplu bir şekilde herkes batarsa çoğunluk mutlu olur. böyle düşünen herkesin çok net bir şekilde kendini sorgulaması ve üzerine kafa yorması gerekiyor. zira bu, sağlıklı bir düşünce yapısı değil.

  durup dururken bunu neden yazdım bilmiyorum, belki de uzun zamandır internette (twitter,ekşi,gss) sürekli böyle yorumları görmek bıktırmıştır.
 • 2925
  şampiyonlar ligi'ne katılmayı hak etmediği halde desteklenmesi istenen fenerbahçe yancısı küçük kulüp. pardon filmindeki ikinci müdür gibi bir şey bunlar.
  doğru düzgün top oynamasın, yerel ligde hakemlerin seni kayırmasıyla maçları kazansın sonra da destek beklensin. futbol hak edenin kazanması gereken bir oyundur, ağlayanların değil. ligimizi dibe götüren aktörlerin en başında bu ve yancılık yaptığı takım geliyor, zarar veren şeyi niye destekleyeyim. işte hendek işte deve, hak ediyorlarsa katılsınlar şampiyonlar ligi'ne ayaklarını tutan mı var?
  desteklememenin sade düşmanlıktan geldiğini sanacak kadar da ülke gerçeklerinden kopmuş arkadaşlarımız. şampiyonlar ligi para demek, imkan demek. üst üste 5 yıl boyunca şampiyonlar ligi'ne giden takım ülkede tiranlığını ilan eder, sittin sene de diğer takımlara şampiyonluğu koklatmaz. azıcık rasyonel düşünün arkadaş, kim nesine düşman olacak uefa kupasında çeyrek finale çıkmasını başarı diye reklamda sunan takımın?