• 2558
  2018-2019 türkiye ligi futbol sezonu 2.yarısında 3 deplasmanda da kazanan takım.
  18 ocak 2019 akhisarspor beşiktaş maçı ile ilk deplasman maçını oynadıkları karşılaşmada; aksiharspor maça 13 yabancı ile çıktı. şenol güneş'in maçtan önce haberi olmasına rağmen maça öylece çıkıyor. zaten yenilseler bile hükmen galip ayrılacakları maçta, çok kötü oynamalarına rağmen bu psikolojiyle 1-3 kazanıyorlar. bu maçta akhisar'da mustafa yumlu, kadir keleş, dany nounkeu gibi adamlar sakatlığından dolayı oynamadılar.
  3 şubat 2019 antalyaspor beşiktaş maçı ile 2. deplasman maçında; maça antalyaspor'lu ligimizin kalburüstü kalecilerinden ruud boffin'in neredeyse her golde yapmış olduğu hatalarla ki, ilk goldeki penaltı pozisyonunu yoktan beşiktaş'a var etmiştir. 35. dakikaya kadar pozisyonu olmayan beşiktaş penaltıdan öne geçtikten sonra peş peşe gelen kaleci hatalarıyla, oyun tarzı olarak pozisyon vermeyen antalyaspor'u 2-6 gibi bir skorla mağlup etmeyi başardılar. 4. yıldızı aldığımız dönemdeki 2.yarıda oynadığımız gençlerbirliği maçındaki sözde kaleci hatasını halen dilinden düşürmeyenler bu maçta kafasını kuma gömmekle yetinebildiler.
  15 şubat 2019 yeni malatyaspor beşiktaş maçı ile dün 3. deplasmanına çıkan beşiktaş'ın rakibi malatyaspor'da maçtan hemen önce zaten as kalecisinden geçen haftaki maçta cezası yüzünden yoksunken, nasıl oluyorsa premier ligden yeni transferleri aboubakar kamara ve ligimizin tehlikeli kanat oyuncularından thievy bifouma sakatlanıp kadrodan çıkarılıyorlar. ikisi birden hem de! maçta yerlerine beşiktaş altyapısından çıkan adem büyük ve eski beşiktaş forveti ömer şişmanoğlu oynuyor. ve yine pozisyona giremeyen beşiktaş'ın imdanına kim yetişiyor dersiniz? majesteleri adem büyük! 39. dakikada kırmızı kart görerek takımını yaklaşık 50 dakika 10 kişi oynatıyor. zaten kenarda hamle oyuncusu olmadığı için maçta yeni malatyaspor dengeyi yakalasa bile, beşiktaş'ın 10 kişi kalmış rakibine göre rahat rahat oynamasından dolayı bir şekilde maçı 1-2 beşiktaş kazandı.

  şampiyonluk yarışında, bence esas rakiplerimiz beşiktaş ve başakşehir. beşiktaş ve hele ki sinsi ötesi başkanları fikret orman geçen hafta da dahil kaç haftadır sessiz iken, küme düşme potasındaki takımlardan fenerbahçe başkanı ali koç ön plana çıkmış, her flash patlayan yere galatasaray kompleksini kusmaya çalışıyor. buna karşılık vermeye imtina ile kaçınan bizim camia ise bir şekilde ali koç ve fenerbahçe camiası ile karşı karşıya bırakılıyor. buradan nedense iki takım kazançlı çıkıyor; esas rakiplerimiz beşiktaş ve başakşehir! nedense ülkenin en eğitimli, kör cahil galatasaray düşmanı ali koç'un iplerinin başkaları elinde olduğunu düşündürüyor.

  gelgelelim bizim bazı sözüm ona taraftarlara; eskiden kaybettiğimiz maçlarda takımı yerden yere vururken, ne hikmetse artık kazandığımız maçlara bile sevinmemektedirler. 10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçı sonrası ne kadar beşiktaş'lısı, fenerbahçe'lisi varsa ki çoğunluğu tinerci tayfadan oluşuyor, belki de bu sezonun takım bazında en iyi oyununu oynamamıza rağmen bu maça kadar tamamen aleyhimize olan hakem hatalarında suspus olan yavşakların, en ufak hakem hatasında topyekün üzerimize gelmesine laf etmeyip, sözde hakem hatalarından dolayı gelen galibiyete de içten sevinmeyen bir topluluğa dönüşünü gördük. bu adamlara hiçbir şey beğendiremez olduk maalesef. her kötü sonuçta çıkıp ortalığı yangın yerine çevireceklerine, birazcık takımına destek olmayı akıl edebilseler...

  esas bağlamak istediğim konu; ikinci yarıda deplasmanda oynadığı maçların tamamında tesadüfü bir şekilde hep işine yarayan durumlar olan beşiktaş'ın oyunu üzerinden, yine bir şekilde bizim takımın kızağa çekildiğini görmek hele bir de kendi taraftarımızın bunu yapması, kabul edilebilir şey değil bence. ha bu arada beşiktaş'ın deplasmanda bu şekilde daha ne kadar galibiyet alacağını göreceğiz bakalım. keşke birbirimizi yemek yerine, saçma sapan gündemler üzerinden sürekli takımımız yıpratılırken, biraz da bazı şeyleri biz dile getirsek diyorum, daha iyi olmaz mı...