• 28
  örnek almamız gereken belkide son takımdır. kendi kontratlı oyuncularına para vermemek için yaz günü günde 3 ölümcül idman yaptırıp kontratlarını feshetmenin binbir türlü yolunu ararken, sırf şov amaçlı ve takımın geleceği adına en ufak bir katkısı olmayacak bu tür hamlelerle kendi taraftarlarını dahi kandırmaları pek mümkün gözükmüyor. demirören'in amerika'ya gidip tıpkı iverson olayında olduğu gibi işi şova döküp sadece kendi reklamını yapacağı çok açık bellidir. 2 gün sonra lock out bittiğinde deron abi arkasına bile bakmadan nba'e döndüğünde, mehmet yağmur'un takımlarının oyun kurucusu olacağını bilmek beşiktaş taraftarı için nasıl bir hayal kırıklığıdır, ne merak ederim ne de yaşamak isterim...
 • 29
  yerli oyuncularına para ödemeyip nba yıldızlarına paralar saçması dünyanın diline düşmüştür.

  --- alıntı ---

  oddly enough, besiktas, the team that signed allen iverson last season and has now committed to give all-star guard deron williams $5 million for a year in the event of a long lockout, is also one of the big-name european clubs with worse backgrounds in these matters. “besiktas is the most fucked up team when it comes to this thing,” a turkish player that requested anonymity told hoopshype. “they are supposed to be one of the best teams in turkey and the last few years even though they had the best players, they didn’t win because the players were mentally messed up (for not getting paid).”

  anyway, deron williams probably will not have to worry about getting paid in time if he finally joins besiktas. it’s his future teammates that have to be concerned. “deron is going to get all his money, no doubt about it. he’s going to get a great apartment, a luxury car with a driver and security officers,” the turkish player said. “he’s going to come to practice all happy and the rest of the guys are going to be late on their payments three or four months. it’s going to be the same story all over again. “i’m sure deron is going to get all the money, but the people that are going to pay the prize are the turkish guys and second-rate foreign players. a lot of these guys have had to go to court or fiba to get their money.”

  --- alıntı ---

  kısaca diyor ki; d-will parasını alacak, güzel bir evde oturacak, altında lüks bir araç olacak ve antrenmanlara mutlu bir şekilde gelecek ama takım arkadaşları "acaba paramızı alır mıyız?" endişesi ile gerekli konsantrasyonu sağlayamayacaklar.

  http://www.sportando.net/..._deron_williams.html
 • 30
  2011-2012 sezonu için çok büyük kumar oynayan ve büyük ihtimalle bu kumar bi taraflarına kaçacak takımdır. 2011 nba lokavtı sayesinde aldığı * yıldız oyunculardan ne kadar faydalanabilecekleri amerika'daki gelişmelere bağlı. eğer ki bbl başladıktan 1-2 ay sonra lokavt bitip yıldızlar abd'ye dönünce,ki aralık gibi lokavtın bitmesi bekleniyor, şuan yüzüne bakmadıkları * yerlilere bağlı olacak kaderleri. buda takım için ne kadar faydalı olacak tartışılır.

  ama bardağın diğer tarafına bakacak olursak, olaki nba'de bu sezon basketbol oynanmaz ve bu yıldız * tüm sezon beşiktaş'a hizmet edebilirse ortalığın amına koyabilecek bir potansiyelleri oluşacak. muhtemelen sezonu lokavt bitmesin diye dua ederek geçirecekler.
 • 31
  her sene istisnasız play-off'lara katılabilen bir takımın 3-5 aylığına sadece şov amaçlı milyon dolarlar saçmasına kafam basmıyor sözlük. e be kafasızlar siz zaten ilk 8'e gireceksiniz her türlü kobe olsa deron olsa ne yazar. sizin için önemli olan play-offlar. ya lokavt 4 ay sonra biterse? ne anladınız o işten? görmemişin parası olmuş tutmuş bi tarafını silmiş amk. hay ben sizin yapılanmanıza...
 • 32
  gerçekleştirmeyi düşündükleri transferleri gerçekleştirirlerse sadece ''şov'' yapmakla kalmayıp, en başta derbi maçları haricinde dolmayan tribünlerini doldurarak belli oranda bir tribün geliri elde edeceklerdir muhtemelen. **

  bunun dışında işin store kısmı da var. oyuncuların t-shirt'leri, beleklikleri ve çeşitli ürünleri hazırlanılarak, farklı yollardan elde edecekleri gelirlerle transferi anlamlı hale getirebilirler.

  tabii lokavt'ın min. 5 - 6 ay gibi bir sürede kalkacağını düşünürsek, oyunculara verilecek yıllık ücretten de belli oranda kurtulacaklar. bu gelir - gider ve ay - ödeme dengelerini düşünmüş olacaklar ki, bu yatırımı yapma kararını almışlar.

  sonuç olarak yıllardır amacı olmayan, ''ya tutarsa'' deyip 2. plana atılan bir şube için zaten bu transferlerin başarıları ya da başarısızlıkları fazla etkili olmayacaktır çünkü amaçlarının büyük bir bölümü ciddi bir para kazanmak ve isim yapmak. o yüzden fazla da doğru - yanlış yaptıkları üzerine düşünülmeye gerek yok sanıyorum.
 • 33
  dikkat* bu yazı küfür içeriklidir !

  "yok derın villyıms, yok kobe bıraynt yok ebesinin amı" diyerek sövdüğüm bişey...bişey diyorum, çünkü basketbol takımından başka her şey olabilir başlıktaki bu şey.

  "ülkemizin reklamını yapıyoruz arkadaş, bak nasıl adamlar getiriyoruz görüyor musunuz" diyerek akıllı (!) taraftarlarını ve aptal liberalist takımını pohpohlamaktan ve gerizekalı sponsorlardan başka bir şey değildir yaptıkları.

  yapılan şu : nba lokavt ilan ediyor, bu gerizekalılar da parasızlıktan kapatmak üzere oldukları basketbol şubesine deron williams' ı transfer ediyor, duruma göre kobe bryrant' ı da bitirmek üzereler. büyük iş başarmış gibi de başkanları geziniyor. yahu kimse de çıkıp demiyor ki, " arkadaş sen hani kapatıyordun şubeyi ne oldu da böyle transferler yapıyosun? ".

  sponsorlarla transfer yapıyorlarmış, sponsor da kim, türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının parasıyla kurulan türk hava yolları. atatürk' ün ülkesinde, halkın parasını bir sene bile bu ülkede oynamayacak adama bu veriyorlar ve büyük iş yaptık diyorlar. bu arada türk hava yolları zaten kobe'nin sponsoru, yani sponsor olduğu adama daha fazla para yedirme politikası. afedersiniz de sikim gibi iş yaptınız, bende de para olsa basarım lokavt zamanı parayı kobe'ye mahallede karşılıklı maç yaparım.

  dünya standartları üzerinde(!) idare edilen, yeni uçak alımında havaalanında deve kesen thy madem spora önem veriyosun, o parayla 81 ilde 10' ar tane basketbol sahası yaptırırsın. hani gençlik var ya, spor yapsın sigara içmesin, kötü alışkanlıklar edinmesin. bu olay da aktif sporla olur, ama bakıyoruz aktif spor yapabileceğimiz bi yer yok. ama yasa var ne güzel, 24 yaşından önce içki içemiyorum, film izlerken sigara gösterilmiyor, aman çocuklar etkilenmesin... çocuklar da aptal ya televizyondaki insanın ağzındakinin sigara olduğunu anlamıyolar...sizin yüzünüzden televizyonda film izleyemiyoruz güzel(!) insanlar. yasa yapmak yerine var olan yasalarla gençleri spora yönlendirmek desen hepsi mala bağlıyor.

  atatürk demiş ki istikbal göklerdedir, az önce bahsettiğimiz thy kurulmuş, hatta uçak bile yapmışız zamanında. sonra aynı atatürk " ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı olanını severim " demiş.

  hatta ve hatta ülkemizde gençlik ve spor bayramı yapılıyor, bunda da atatürk' ü anıyoruz. anarken bir şeyi unutuyoruz : atatürk bize doğru, yetkin insanlar yetiştirmemizi ve bu insanlara, yani türk milletinin insanlarına güvenmemizi hedef göstermiştir. kendisi de aynı şekilde davranmıştır, hastalığında dünyanın en iyi hekimleri ona bütün ilgi ve alakayı göstecekken o: " beni türk hekimlerine emanet ediniz " diyerek türk toplumuna olan güvenini göstermiştir.

  şimdi başa dönersek, başlıkta yazan beşiktaş erkek basketbol takımı ne yapıyor ?

  sözleşmeleri devam eden oyuncularına para vermiyor, bu oyunculara sözleşmeyi feshetme teklifi getiriyor, insanlar aylardır emek verip karşılığını alamadıklarından haklarını arıyorlar ve feshetmiyorlar. bu gerizekalı insanlar topluluğu da emektar basketbolculara ceza olarak günde 3 antrenman yaptırıyor, eğer bir antrenmana gelmeyen olursa noterle cezalarını kesecekler. bu üç * * * " zeki, çevik ve ahlaklı " türk basketbolcusuna eziyet ediyorlar, para vermiyorlar ama kobe' yi getirerek büyük iş yapıyorlar, bunlara da çanak olan götoğlanları da halkın parasını çatır çatır dışarılara yediriyorlar.

  sonuç mu, ülkede spora yatırım yok, gençler teşvik edilmiyor, hadi eskaza sporcu olduk diyelim, o zaman da güveni olmuyo sporcunun, sahada rakiple, saha dışında götlerle uğraşıyor.

  son olarak " atatürk beşiktaşlıydı " diyerek atatürk' ü küçülten beşiktaş camiası, hepinizin kedi canını...

  edit: entry beladan kurtarıldı...
 • 35
  karıncaezmez şevki'nin yazdıklarını tamamen hakeden takımdır.

  kobe bryant geldi diyelim, en az 5 milyon €'dan imza atar. 3 de deron alıyor etti mi 8. o 8 milyon € ile türkiye liginde en az yarı final oynayacak takım yaratırsın. darius washington, kaspars kambala, simas jasaitis gibi isimleri getiren türk telekom kaç para harcadı transfere ? ya jaka lakovici songaila'yı ender arslan'ı kadrosuna katan biz kaç para harcadık bu oyunculara ?

  kendi oyuncularının anasının ak sütü gibi hakettiği parayı vermemek için çamura yatanlar d-will'i kobe'yi astronomik paralarla kadrolarına katıp "halkın tamıyız" diye dolaşmasınlar ayrıca, yemiyoruz çünkü.
 • 38
  yine basketbolcularinin paralarini odemeyecek olan takimdir. bu yuzden de pek cok basketbolcu besiktas'a imza atmiyor. yabancilar da eminim bankadan garanti mektubu isteyeceklerdir. rezillik diz boyu. çalisaninin emegini somurup, oradan hirsizlik yapan bir takim var karsimizda. bu bakimdan fenerbahce ulker'e besiktas'tan cok daha fazla saygi duyuyorum. adamlar altyapiya da yatirim yapiyorlar, gunu kurtarmayi degil gelecegi kurarmanin pesindeler. biz de o yoldayiz. dogru da yoldayiz. oynadigimiz final tesaduf degil, bir planin sonucu. besiktas ise mal gibi transfer klozlariyla bok gibi sozlesmeler imzaliyor. sisko nuri tüpçü de gerim gerim geriniyor. ben suleyman seba zamanindaki ezeli rakibimi geri istiyorum. su besiktas'a 40 sayi fark atsak da fark etmez benim icin. banvit'i, olin'i yendigimizde sevinecegimden daha cok sevinmem.
 • 44
  resmi sitede demirören grubunun sponsor olduğu yazıyor. adam resmen ele geçirdi takımı. bence yıldırım demirören'den asla kurtulamazlar. gün gelir adnan polat gibi hem sportif olarak hem şeref olarak(nerde o şeref beşiktaşta) zor bir dönem gelip başkan değiştirmek zorunda kalırlarsa naaaaah değiştirebilirler. bari 2-3 portekizli alsalar da basketbolda da ligden düşseler.
 • 46
  lokavt bitip de deron williams nba'e döndüğünde dımdızlak ortada kalacak basketbol takımı. tek iyi yerli oyuncuları yok. tek başına williams'tan kahramanlık bekleyecekler. başka çareleri yok. lokavt biterse böyle bir ihtimal de kalmayacak. ben bu sezon fenerbahçe, banvit, efes pilsen ve bize karşı galibiyet alabileceklerini düşünmüyorum. karşıyaka'yı da zor yenerler.