• 2584
    2000li yıllarda cl gruplarında 6 kez mücadele edip 1 defa gruplardan üst tura çıkma başarısı ve 1 defa 3. olup uefa avrupa liginde devam etme başarısını gösteren türk spor basınının yeni avrupa fatihi(!) takım.

    ait olduğu yer daha çok uefa avrupa ligidir. 2010lu yıllarda(yeni format) bu ligde 6 defa gruplarda mücadele edip 3 defa ilk ikiye girme başarısı gösterdi. bu turnuvada ulaştığı en yüksek mertebe çeyrek finaldir. ayrıca son iki katılımında sarpsborg, malmö, genk, bratislava gibi dünya devlerinin olduğu gruplarda ilk ikiye giremediği gibi 20-21 sezonunda yine ön elemede bir başka dünya devi rio ave'ye elenmiştir.

    benim favorim ise 13-14 sezonudur. zira bu sezon, şerefli takım hasletlerinden biri olan ''evrakta sahtecilik'' gibi bir sebeple turnuvadan men edildi.

    bizim de son 10 yılda östersund gibi faciamız var, biz de son yıllarda çok başarılı değiliz ama bizim istatistikler genellikle ucl'de. ve ayrıca basında veya sosyal medyada genellikle galatasaray hep başarısız olmuş gibi bir ortam var bu sebeple yazmak istedim. sıçtığı bok daha denize düşmemiş, bize laf çakıyorlar.