• 2463
  arsızlıkta abisi fenerbahçe ile müthiş bir yarışa giren kulüptür. yine kendilerinde olmayan kavramları kullanarak çok alakasız bir şekilde mevzuya atlayıp şimdiye kadar ki en ağır manipülasyonlarını yapmışlar. beşiktaş'ın böyle taşeron haline gelmesi çok üzücü. kendi kollanmalarını, hocalarının saha içinde hakemleri en çok baskı altına almaya çalışan hoca olmasını, hakemler hakkındaki kendi açıklamalarını geçtim, soruyorum bu açıklamayı yazan "yöneticilere"; fenerbahçe başkanı ve yöneticilerinin futbolu kutuplaştıran ve giderek kaosa sokan "bağırmalarında" neredeydiniz? 23 aralık 2020 fenerbahçe başakşehir maçında neredeydiniz?

  https://pbs.twimg.com/...=jpg&name=medium
 • 2465
  sahil kıyısında bulunan bir istanbul ilçesi. ilçenin merkezinde balık pazarı, semt dükkanları ve gösterişsiz restoranlar yan yana sıralanmıştır. dolmabahçe sarayı, deniz müzesi ve yıldız parkı gezilebilecek yerler arasındadır. ilçe merkezinde kahvaltı yapabilir, ortaköy'de kumpir yiyebilirsiniz.

  başka da önemli bir özelliği yoktur ilçenin.

  bir daha ki programımızda kadıköy'ün parklarından olan "fenerbahçe" ile gezelim-görelim ekibi sizlerle olacak.

  esen kalın.
 • 2466
  bunlar, fenerbahçe, sivas ve bilimum şahısları hep bir ağızdan galatasarayın doprandığı 3 mart 2021 maçından sonra hep bir ağızdan hakemleri baskı altına almayın diye tutturdu. hepsinde aynı hakem. kendilerine olunca bizim bir şey dediğimiz yok, ki olmuyor. kardeş payı dizisinde ana karakterler borla çalışan motor icad edince kötü adam her gün tvlere borla çalışan motor buldum diye insanlar çıkarıyordu. ana karakterlerin itibarını sarsmak için. bunlar da aynı böyle. sanki biz doğranmadık da rakibimiz doğranmış gibi. şu an tv kanallarında da hakemlerden herkes şikayetçi geyiği dönüyor. hayır kardeşim, biz doğranıyoruz, diğerleri safi çamur yapıyor.
  antalyayı tenzih ediyorum 4 mart 2021 fb maçında onların da gasp edildi puanları.
 • 2469
  2020-2021 sezonunda ya şampiyon ya da 2. olacak olan jimnastik kulübü.

  şampiyon olmalarının önündeki en büyük engel önlerindeki fenerbahçe maçı. o maçı aldıkları takdirde fenerbahçeyi ikili averajda zaten darmadağın edecekler. her ne kadar statüyü bilmesem de eğer ikili averaj devreye giriyorsa kadıköy'de 4-3 kazandılar; fenerin 2-0 kazanması lazım, o da zor.

  beşiktaş'ın bu sene yaptığı en iyi iş 1-0'ı ve sonrasını çok iyi oynamaları. 1-0'ı yakaladıktan sonra çok rahat sirklase ediyorlar. ister hakem, ister karşı takımların sıkıntılı durumları, adına ne derseniz diyebilirsiniz. ek olarak hakemi rahat etki altına alabilecek, medyayı iyi bilen, havayı iyi koklayan bir teknik direktörleri var. ahmet çebi ve yönetimine çok fazla iş düşmüyor demeç konusunda da, bir iki cılız konuşma dışında tabii.

  bizi de 2-0 yendiler. bizim de seyircisiz oynanan bir tt arena derbisinde şu beşiktaşı 3-0 yenmemiz çok olası değil, ancak 2-0 olsa bir ihtimal. (ki şu anda zaten kafadan +3'leri var, öyle düşünmek lazım).

  beşiktaş'ın senaryo dışına çıkması için fenerbahçeye bir şekilde yenilip, fenerin devreye girmesi lazım. fener-bjk ilk ikide olursa bjk'ın nefesi ve olmayan lobisi yetmeyecektir.

  bjk'in sıkıntısı, normalde çıkması gereken ancak çıkmayan josef kırmızılarının çıkması olur. bu da dediğim gibi, beşiktaşın yarış dışı kalmasını isteyenlerin veya yarış dışı kalmasını gerektirecek (fb^'nin galibiyeti gibi) durumlar olur.

  lig kısalmaya başladı, şu anda bile bir maç eksiği ile fenerin 2 puan önündeki bir beşiktaş, fenerbahçeyi geçtiği an kendi açısından ilk 2'yi garantileyecektir. 5 puan+ikili averaj fener için geri döndürülmesi zor bir durum olur, ki fenerbahçenin bize karşı da ikili averaji verdiği malum.

  uzun ve dağınık bir yazı oldu; ancak şunu söylemek lazım. galatasaray olarak, bjk ile puan farkını olabildiğince açtırmamak, en kötü ihtimalle -3 ile arenada beşiktaş'a 2 gol atabilmek gerek (şu an için, bjk'ın bir maç eksiği ile aramızdaki averaj farkı da 1)
 • 2470
  bir laf vardır hani. birinin neyi eksikse en çok ondan konuşur, en çok ona sahip olduğunu söyler gibi bir söz. bunlarda hep şereften bahsediyor. yarın öbür gün çıkarlar hakmeler hakkında yine ağlarlar. bu filmi daha önce çok gördük bu şeref yoksunlarında . bildiri hazırlayıp, yayınlayıp sonra hakemler için salya sümük ağladılar. kerameti kendinden menkul başkanları beşkitaşı üzmeyin dedi , bunlarda ihtiyaç duydukları hafta bunu tekrarlıyorlar ve puan alıyorlar. zamanın başbakanı ve cumhurbaşkanının eşi tarafından korunarak belli bir seviyeye getirilmeye çalışılmış küçük takım. çokta dikkate almamak lazım böylelerini.
 • 2476
  semt ile ilgili birkaç bilgi daha sıralarsak:
  *2000li yıllarda dershane ve öğrenci merkeziyken , daha sonra uğur dershanelerinin büyümesi ve dönüşmesiyle bahçeşehir üniversitesi'ne ev sahipliği yapmaya başladı.
  *oyun, film arayan herkesin gittiği sinan paşa pasajı'yla üniversite zamanlarımıza renk katardı (steam , epic games, game pass'taki oyunlara fiziken sahip bir pasaj düşünün - bir sürü dükkan )
  *bill clinton ve eşini taşıyan zırhlı araç ve korumaların ışıklarda önümden geçtiği semt - herkes sempatik bir saygıyla gidişlerini izlemişti.
  *sinanpaşa etrafında irili ufaklı çay bahçesi , kafesi vardır. öğrenci anılarına evsahipliği yapmaktadır.
  *karadeniz büfe yıllar içerisinde bayağı ünlü olsa da aslında öğrenci dostu dönerciydi
  *gameshow ekibi kamernet'in ofislerine evsahipliği yapardı (şanslıydık, sempatik insanlar vardı orada , üniversite sonucu beklerken heyecan vs vs yerleşme stresi evden kendimi kamere atardım - hayrettin abiye selamlar).
  *sihir cafe 'ye ev sahipliği yaptı, sonra bir iki magic the gathering mekanı açıldı. yusuf'un ki en çok duran oldu sanırım.

  semt olarak güzeldir 2010'larda daha da güzel olmuştur. güzel yerler açılmıştır.
  evler eski ama kiralar yüksektir.

  futbola gelecek olursak -
  *maç zamanı cami etrafındaki tuvaletlerin tiner veya madde koktuğu bir yerdir. aksini söyleyen taocudur, dombilidir.
  *ne kadar manyak varsa doluşur o sebeple ufak çocukların dahi başka takım bayrağıyla gitmesi tehlikelidir.
  *fbjk kardeşliği öncesi sempatik olan ama artık pek sempatik olmayan takımdır.
  *maç olan günler kazan, balıkçılar çarşısı çevresi vs çekilmez
 • 2480
  aynı isimde jimnastik kulübü olan bir istanbul ilçesidir.

  son yıllara kadar az çok saygım olan bir kulüptü. yalnız son zamanlarda sanki kendilerine sürekli "şerefsiz" deniyormuş gibi sürekli olarak "şeref" falan deme ihtiyacı duyuyor. o kadar çok söylüyorlar ki söyleye söyleye kelimenin içini boşaltmayı başardılar. ayrıca bazı maçlardan sonra "şeref" "hak" vurgusu yapma arzuları ise sorguya değer. sanki arada sırada "bakın biz şerefliyiz." diye hatırlatma ihtiyacı duyuyorlar. oysa ki benim aklıma " 'şeref' ve 'hak' diye yazmadığın maçlarda o zaman şerefinle ve hakkınla almadığını kabul mü ediyorsun?" sorusu geliyor.

  neden onca kulüp varken sadece bu kulüp ısrarla şeref, hak ve efendilik vurgusu yapmaya gayret ediyor? kendileri hakkıyla, şerefiyle ve efendiliğiyle meşhurken diğer kulüpler haksız ve şerefsizce kazanıp efendilikten uzak bir hayat mı geçiriyorlar?

  erman toroğlu denk geldiğinde söyler "bir pozisyonda bir futbolcu ben bir şey yapmadım diye kollarını kaldırıyorsa yüksek ihtimalle yapmıştır." diye. ya da "bir pozisyonda bir futbolcu ofsayt diye elini kaldırıyorsa ofsaytı o bozuyordur büyük ihtimalle." diye.

  mahkemelerde de davalı taraflar, ya da polise yakalananlar "ben bir şey yapmadım, suçsuzum." der büyük çoğunlukla.

  beşiktaş jimnastik kulübü şerefsizlikle mi suçlanıyor da sürekli "şerefliyim." diyor?

  yoksa vicdanen bir sıkıntı mı çekiyorlar? yani kendi iç sesleri bunlara "şerefsizsin sen." diyor da bunlar "şerefliyim." patlaması mı yaşıyor? inkar etme çabaları mı bunlar?

  ben bunu, eski kimliklerinden gittikçe yozlaşmış bir kimliğe büründüklerinden dolayı "şeref" kelimesinin dillerine vurması olarak görüyorum. bunun kendileri de farkında. tek sıkıntı kabullenemiyorlar sanki.

  burada hiçbir kulüp ya da kişiye şerefsiz demiyorum. sürekli "şeref" kelimesine olan takıntılarını sesli düşünür gibi yazılı düşündüm ve sorguladım sadece.
 • 2484
  ağızlarına şerefli kelimesini takmış şeref yoksunu tescilli şikeci takım.
  şampiyonluk yarışındaki en önemli rakibimiz.
  lig başlarken hiç şans verilmemesine rağmen lig sıralamasındaki konumuna biraz iyi performans ve biraz da hakem desteğiyle iyi gelmişlerdir.
  oyun anlamında en önemli artıları; dinamik bir takım ve her hücumda ceza sahası içinde en az 3-4 oyuncuyla çoğalmasıyla birlikte ersin gibi gelecek vadeden bir kalecileri, vida, rosier, atiba, josef de souza, ghezzal, iyi çıkış yakalayan larin ve en önemlisi kalburüstü forvetleri aboubakar gibi çok formda oyunculara sahip olmaları.
  eğer bir takımın ilk 11 den 7-8 tane çok formda oyuncu sayabiliyorsanız zaten o takım normal olarak etkili performans sergileyecektir.
  önemli nokta ise bu form grafiklerini son düzlükte sürdürebilecekleri konusu.
  artık bu sorunun da cevaplarını saha içerisinde almaya başlayacağımız maçlara geldik.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!