• 2338
  18 eylül 2020 uefa avrupa ligi kura çekimi sonucu muhtemel rakiplerinden birinin milan olması sebebiyle yine mağdur olmuş camia. aleyhlerine gelişen her türlü olayda mağdur edebiyatının dibine vurmalarıyla ünlüler. özellikle çektikleri kuralarda yaşadıkları mağduriyetin (!) boyutu inanılmaz. adamlar şampiyonlar ligi'nde ilk 2 torbadan porto-monaco ikilisini çekiyorlar, 4. torbadan leipzig'i çektik diye mağdur oluyorlar. önce 4. torbadan benfica-napoli-dinamo kiev 3'lüsünü, sonra da uefa'da hapoel beer sheva-olympiakos ikilisini çekerek uefa çeyrek finaline geliyorlar, çeyrek finalde lyon ile eşleştik diye mağdur oluyorlar. grupta 1. olup liverpool'u çektik mağduruz diyorlar ama son 16'da club brugge çektiklerini hiç hatırlamıyorlar. çektikleri onlarca kolay kurayı anında unutup çoğunun üzerinden en az 10 sene geçmiş wolfsburg, münih, tottenham kuralarını, barcelona-milan-leeds united grubunu (galatasaray, bu grubun 1.si milan'ı aynı sene 2. turda elemişti*) istisnasız her kura çekiminde hatırlatıyorlar.

  https://eksisozluk.com/entry/112390701

  adamlar rio ave'yi çektik diye bile mağdur olabiliyorlar. çok merak ediyorum, bizim çektiğimiz real-juventus, psg-real, arsenal-dortmund, hatta benfica-atletico gruplarından birini çekselerdi o çok övündükleri yakın dönem şampiyonlar ligi maçlarının akıbeti ne olurdu. yüksek ihtimal şu sıraların popüler konusu "takımların avrupa puanına katkısı" akıllara bile gelmezdi.
 • 2339
  19/20 sezonunun son haftasında sivasspor'u geçip 3. sıraya yerleşince şampiyonlar ligi ön elemesine gidiyoruz diye bayram eden ve şampiyonlar ligi hesabına 'biz geldik' mesajı yayınlayan camia.

  20/21 sezonunda şampiyonlar ligi grup aşaması için oynamaları gereken 3 ön eleme turunun birincisinde elendikten sonra avrupa ligine taşınan camia.

  19/20 sezonunda 'geçtik' diye sevindikleri sivasspor şu an 20/21 sezonu avrupa ligi gruplarında kurayı bekliyor. sivasspor'u son haftada geçip bayram eden beşiktaş ise, sivasspor kadar olabilmek için önce rio ave'yi elemesi lazım, ardından da büyük ihtimalle ac milan ile boğuşması lazım. hayırda şer varmış... :)