• 2158
  "bana dokunmayan yılan bin yaşasın." deyip hüseyin göçek'i 28 kasım 2018 kulüpler birliği vakfı açıklamasında savunduktan sonra 26 ocak 2020 göztepe beşiktaş maçı sonrası kendisine kafayı takıp en sonunda tff etik kurulu'na sevk edilmesi için başvuruda bulunan kulüptür.

  ne güzel bir söz değil mi şu "bana dokunmayan yılan bin yaşasın!" dediniz de ne oldu bak! biz hüseyin göçek ve halis özkahya'ya kızarken yanımızda, haklının yanında olup bu yılanın başını küçükken kesip kurtulmak varken sırf bize rakipsiniz diye bu hakemleri savundunuz. bakın ne oldu şimdi!?

  ağlamalarınızı, zırlamalarınızı keyifle ve kahkahalarla izliyoruz şimdi.

  edit: beşiktaş'ın hüseyin göçek'in etik kurulu'na sevk edilmesi konusunda başvuru yaptığını bildiren açıklama şu şekilde:

  --- alıntı ---
  kamuoyuna duyuru
  26.01.2020 tarihinde kulübümüz ile göztepe a.ş. arasında izmir gürsel aksel stadyumu’nda oynanan süper lig cemil usta sezonu 19. hafta müsabakasının sonucunun futbolcular dışındaki unsurlarca doğrudan etkilenmesi tüm kamuoyunun malumudur.

  bahsi geçen maç ile ilgili itirazımızı tff yönetim kurulu, 13.02.2020 tarihinde reddetmiş, tff genel sekreterliği’nin tarafımıza göndermiş olduğu yazıda maçın hakeminin raporuna değinilmiştir.

  hakem, raporunda “göztepeli oyuncunun topa hakim olduğuna kanaat getirdiğim anda düdüğümü çalarak oyunu durdurdum” demiştir. top havadayken düdüğünü çalmaya başlayan hakemin topun başka bir futbolcuya dokunmadan önce oyunu durdurduğu yayinci kuruluşun görüntülerinde şüpheye mahal vermeyecek şekilde nettir.

  müsabaka hakemi hüseyin göçek’in gerçekleşen olayları değiştirerek tamamen yanlış bir biçimde raporlaması, kamu görevlisi olması nedeniyle aynı zamanda tck kapsamında da suç teşkil etmektedir. göçek, eşitlik ve dürüstlük ilkelerine ayrkırı davranmış, bunun sonucunda genç meslektaşları başta olmak üzere taraftar ve seyircilere örnek olma yükümlülüğünü açık şekilde ihlal etmişir.

  bu sebeplerle hüseyin göçek’in ve tff yönetim kurulu’nun aldığı kararda sundukları ek rapor ile göçek’in beyanını doğruladıklarını belirten müsabakanın yardımcı hakemleri, 4. hakemi, var ve avar hakemlerinin tff etik kurulu’na sevk edilmeleri ve etik dışı eylemleri nedeniyle cezalandırılmalarını talep ediyor, konu ile ilgili dilekçemizin tff başkanlığı’na sunulduğunu kamuoyuna duyuruyoruz.

  beşiktaş jk

  --- alıntı ---
  https://bjk.com.tr/...amuoyuna-duyuru.html