• 588
  anlamsız bir lince uğruyor. galatasaray gibi oyunu bekleriyle tüm alana yayan bir takımın orta sahasındaki açıklık ile, beşiktaş gibi bekleri 15 m2 içinde sabit, 2 defansif ortasaha ile oyun kurmaya çalışan bir takımda bulabileceği açıklık aynı değil.

  babel-feghouli kanadının önüne falcao koyup ''ee bu adam hiç bir şey yapamıyor'' demiyorsanız, kenarları necip-hasic / nsakala-boyd olan bir takımda tüm yeteneği açık alan koşusu ve dribling olan bir oyuncudan performans beklemek de bir o kadar saçma.

  galatasaray ortasahası için tercih edeceğim bir isim olmasa da, fatih terim'in futbolunu güzelleştireceği çok açıktı. terim'in kendisini isteme sebebi de oynatmak istediği hızlı futbola uygunluğu.

  açıkçası trabzon ve galatasaray dışında etkili olabileceği bir takım yok türkiyede. ndiaye'nin o şuursuz savunma performansına rağmen, sadece özelliklerini sergileyebileceği alanı bulmasıyla 6 ayda 16milyon kazandırdığını unutmamak gerek.
 • 589
  kötü oyuncu değildir.

  biz alamadık diye bok atmanın manası yok. rakipte kötü oynuyor diye de bok atmanın anlamı yok. galatasaray kötü bir oyuncuya talip olup transfer görüşmesi yapmaz. oyuncudan verim olmak hoca ve taktik işidir. taylan geçen sene vasat oynuyordu. bu sene herkes ilk onun adını yazıyor. halbuki adama bir çip yüklemedilerse oyuncu aynı oyuncu. sistem, mevki, taktik, uyum... bunların hepsi etken. adam kötü oynada zaaaa iyi ki almamışız tavrını doğru bulmuyorum.

  bana kalsa ben mensah'ı almazdım. neredeyse ndiaye ile aynı tip bir oyuncu. fatih hoca hızlı ve teknik oyuncuları sever. tahminim yokluktan transferine onay vermiştir.