• 293
    kayserispor'da küme düşmüş futbolcudur. * en önemli maçta gaziantep fk ile oynarlarken yaptığı sorumsuzlukla kırmızı kart görmüş futbolcudur. elimizde zaten var yığınla sorunlu futbolcu. en basiti belhanda ve diagne. mensah dediğiniz oyuncu melo gibi kaliteli bir orta saha oyuncusu ve sahada yırtıcı ve hırslı bir futbolcu olur da bu sorumsuz yapısını bir nebze gör azdı edebiliriz diyelim ama zaten kaç senedir kaysespor'da oynuyor. zaten bu mensah'ta bir gelişim görse avrupa'da bir takıma tekrar giderdi. o kadar teklif almıyor, belli ki, süper ligdeki büyük kulüplerden birine itelemeye çalışılıyor. hep söylenen muhabbet ''atletico madrid'e 3 milyon euro borcu varmış kaysespor'un, onu ve 1,5 milyon euro da kaysesispor'a toplam 4-4,5 milyon euro civarı bir parayı veren mensah'ı alır'' deniyor. bu adam bu kadar iyiyse neden 1-1,5 milyon euro istiyorsunuz bu oyuncudan? sanki elden çıkartıp 4 büyüklerden birine oyuncuyu kilitlemek isteniyor gibi geliyor. zaten kendisini transfer eden takımda çokta fark yaratabilecek bir futbolcu olduğunu düşünmüyorum. onun oynayacağı orta sahada donk oynasa üç aşağı beş yukarı aynı işi görür bence. 4-5 milyon euro para vermeye gerek yok kendisine. kayserispor lütfen mensah'ı başka bir kulübe kilitleyin, galatasaray'a değil.

    edit: mesela başakşehir neden visca için 3 milyon euro getirene satarız demiyor? veya irfancan için 2 milyon euro getirin bonservisini alın demiyor? hani bu mensah arkadaşımız güya çok iyi orta saha ya? bunları düşünmek lazım.
  • 294
    ndiaye'nin daha gamsızı ve daha ofansifi. maliyeti yarısı da olsa 20-21 sezonunda belki de gelir olarak dibi göreceğiz ve boşta kalmış, eşit katkı yapacak, zamanında potansiyel vadedip sonra büyük takımlarca sözleşmesi uzatılmamış gencolara yönelsek daha mı mantıklı olur bilemedim. jose rodriguez gibi çıkabilirler ama en azından mali külfet değiller. sonuçta mensah da çift yönlü bir topçu olmayacak. öte yandan bu sene transferlerde düşük beklentilerle hareket etmek faydamıza olacak gibi. ligi almak için profesyonelliğe, kondisyona, istikrara, disipline saf yeteneğe göre daha çok ihtiyacımız var.