• 205
  scout sistemimiz orta saha için kendisini mi bulabildi yoksa fatih terim inadı mı bu bilmiyorum. yani yabancı forvet alınacak, kasımpaşa'dan, rize'den bakıyoruz.
  orta saha alınacak kayseri'den bakıyoruz. ederinin de beş on katına razı oluyoruz.

  ha çok mühim bir adam olur, inanılmaz bir yetenektir. bize seviye atlatır, alırız daha yükseğe satarız deriz. bunu biz değil x anadolu takımı bulmuştur. gözü karartıp alalım. ama öyle bir durum da yok.

  bazen dostlar alışverişte görsün transferleri mi yapılıyor, aradaki türk menajerler, yöneticiler para cukkalasın hesabı mı dönüyor acaba bilemiyorum.
 • 211
  taraftarımızın bernard mensah'tan daha iyi oyuncular beklemesini anlayışla karşılamakla beraber, mensah türkiye'deki hiçbir sezonunda kötü oynamadı ve takımında fark yarattı bence.

  fatih hoca da kafasındaki 4-1-4-1'de merkez orta saha oyuncularının 8-10 numara karışımı olmasını istiyor ve belhanda'yı kullandığı gibi kanatlardan boşa kaçan "mezzala" rolünü de vermek istiyor olabilir.

  arandığı zaman mensah'tan çok daha iyi oyuncular bulunabilir tabii ki ama fatih hoca, aradığı özelliklere sahip bir oyuncu olduğu için kendisinde ısrar ediyor diye tahmin ediyorum. zaten fatih hoca da iki sezondur transferde kalite arıyordu ama nzonzi ve babel de olduğu gibi oyun planına uymayınca farklı bir rota izleye başladı.

  mensah'ı türkiye liginde hiç izlemeyip, atletico madrid'den alsaydık belki kimse bir şey söylemeyecekti ve scout transferi olarak görülecekti ama kayserispor'dan transfer edileceği zaman beğenilmiyor.

  eğer doğru bir maaş politikasıyla kadromuza katabilirsek zarar edeceğimizi düşünmüyorum, badou ndiaye'de de gördüğümüz gibi dikine gidebilen orta saha oyuncuları her zaman talep görüyor.
 • 212
  atletico/simeone görmüş bir oyuncu. yetenekli de bir oyuncu ama sürekli kopuk. ndiaye'de yaşanılan tüm olayları yaşayabiliriz. ben kendisini giovani dos santos'un orta saha haline benzetiyorum. kanattan alırdı içeriye kadar giderdi, içeri geldiğinde kalırdı. mensah da orta saha hali. ücretsiz gelecekse hepimiz hem fikir oluruz ama bonservise bilemiyorum. scout transferi yapmak daha mantıklı. o zaman da diyeceksiniz ki para mı var.

  bonservis ile gelecekse taksitli olur, rahat rahat öderiz diye alacaklar belki de. mensah, seri, mendy gibi bir üçlü kursan rahat götürebilir ama minimum para ile.
 • 213
  öncelikle şunu belirtmek lazım. mert hakan’dan fersah fersah yetenekli bir futbolcu. ama oyun devamlılığı yok. bunda bir çok etken var. bi krre kendisi 8 numara değil. atletico madride 8 numara performansıyla değil forvet arkasında gizli forvete benzer bir roldeki performansıyla transfer oldu. dripling ve şut yeteneği üst düzey ancak 8 numara için topsuz oyunda biraz tembel.

  ben kendisi ile ilgilendiğimizi sanmıyorum. hoca beğeniyor olabilir. bir oyunuyu beğenmek ile istemek aynı şey değil. hoca kendisini istiyorsa da 6 ve 8 numara için doğru tercih olmaz. ancak emre akbaba’dan ileri uçta yararlanacağımız bir 4-4-2 formasyonunda kendisini kanata atar ve sabır gösterirsek çok iyi bir orta saha kanat oyuncusuna evrileceğini düşünüyorum. sağ tarafta 2020 model engin baytar’ımız olabilecek potansiyeli var.
 • 215
  neden bu kadar tepki gösterildiğini anlayamadığım futbolcu.

  badou ndiaye'yi küme düşen osmanlıspordan 8 milyon euro'ya alıp, altı ay sonra 16 milyon euro'ya satınca problem yok ama şimdi küme düşmemeye oynayan kayserispor takımından topçu mu alınır kardeşim?

  cv'sinde atletico madrid geçmişi bulunan futbolcu. badou'nun cv'sinde bodo glimt vardı. hani eğer kariyerlere bakarak yorum yapıyorsanız diye yazıyorum.

  uygun bir maliyetle alınırsa buyursun gelsin, çok faydalı olacaktır.
 • 217
  yabancı sınırı kapıda iken bu adama bonservis verip almak ne kadar akıllıca çok tartışılır. madem mensah'a bile 4-5 milyon verecek para vardı. para aşığı mert hakan'a 3-5 milyon tl fazla verirdik bizim kölemiz olurdu? şimdi mesele para değildi diyenler çıkar. asıl mesele duruştur ama arkasında yatan sebep kuruştur. yani mert hakan'a 3 kuruş fazla verip almadıysak mensah'a milyon eurolar verip asla almamalıyız.
 • 218
  alınırsa şu sebeplerden eleştireceğim orta saha oyuncusu:
  -yabancı sınıri ciddi şekilde konuşuluyor.
  -elde zaten babel, cagne, falcao, belhanda gibi seneye düsünmedigin tonla yabanci var.
  -artik genç yetenek olmadan bu çark dönmez. takım borç içinde. gidip anadolu kulüplerine milyonlar vermemeliyiz. diagne transferi ders olmalı.
  scout ekibi gercekten ne yapıyor merak ediyorum. madem alt sıra takımdan oyuncu bakıyoruz, o zaman portekiz, belçika, danimarka, norveç ligleri orta sıralarına baksa ya scout ekibi. madem genç yetenek bulamiyorsunuz bari ekonomik oyuncu bulun. kayseri'deki mensah'ı herkes biliyor.