• 75
  2015 senesinde atletico madrid'in 6 milyon euro yatırım yaptığı, potansiyel gördüğü futbolcudur.

  ben artık gerçekten sıkıldım elinde cetvelle falan çap ölçen insanlardan. nicklere bakıyorum, çoğu böyle nefret kusulacak anlarda yazan, normalde ortada olmayan tipler. bir kısmı da zaten hep böyle yazan tipler. kusura bakmayın, eleştiriyorsanız çatır çatır eleştirileceksiniz.

  atletico madrid'in kendisini satın almasını, yatırım yapıp potansiyel görmesini de geçiyorum. getafe'nin kendisini kiralayıp denemiş olmasını da. guimaraes'in sattığı oyuncuyu tekrar kiralayıp parlatmayı denemiş olmasını da. oyuncu belli ki henüz atletico'yu çarpan o potansiyelini gösterememiş. ülkemize yolu düşmüş bir futbolcu. kayseri rakiplerimizle oynarken oynayamadığında burada ah vah ediliyordu. bu sözlükte. evet.

  yahu herkes mi çapsız? diagne çapsız, rodriguez çapsız, mensah çapsız, fernando çapsız, donk çapsızdı, albayrak zaten çap 404 not found. siz misiniz be çap? yeter bıktım şu sözlükte 5 maçını bırakın bir doksan dakika izlemediği adama çap biçenlerden. engelle engelle bitmiyor da.

  hayır daha yeni anadolu'dan 9'a alıp 18'e adam sattık. üstüne adam 1.5 şampiyonluk yaşadı. yeter gerçekten bıktım ben bu izlemeden yapılan değerlendirmelerden. hayır izleyip de bunu yapıyorsanız daha kötü. izlediğinizi anlamıyorsunuz.

  mensah gayet potansiyelli, orta alandan topu hem sürerek hem de paslarla taşıyabilen, şut atabilen bir eleman. atletico madrid bu üzelliklerin hepsini iyi seviyeye çekebileceğini düşündü, yatırım yaptı. oyuncu o günden bugüne bir patlama gösteremedi. galatasaray'da bunu yapabilir mi? doğru elemanlarla yapabilir.

  kostas-babel'i forvete atabileceğimiz bir 4-4-2 formülü yaratırsak, ki emre mor transferi kotarılabilirse bu imkansız değil, top tutabilen, sağa sola devrilebilen adamlarla bol bol verkaç yapar, kısa mesafede atacağı paslarla asist yapar, şutlarıyla can yakar, deplasmanlarda da en az 3-4 maçta top sürerek yarattığı şansları görürüz.

  oyuncu bir banega değil. çapıyla alakalı değil bu. bambaşka bir tarza sahip. vallahi bıktım yeter. *
 • 77
  istikrarsız futbolcu. hemde en az ndiaye kadar istikrarsız... açın yeniden galatasaray-lokomotif maçını izleyin sahada gördüğünüz ndiaye' nin koca sezon oynayan ndiaye ile uzaktan yakından ilgisi yok. işte aynı durum mensah içinde geçerli. bazen öyle maçlar oynuyor ki bu nasıl adam, ne işi var buralarda, yılan gibi maşallah diyorsunuz... bazende ndiaye gibi sahada casper oluveriyor. bizim bu kadar uçlarda oynayan birine değil oyun yapısı oturmuş, lider ruhlu birine ihtiyacımız var. zaten bonservisine daha yeni 3.5 verilmiş ve kayseri forması giyen bir adamın bize gelişi en az amrabat kadar olur...
 • 78
  ndiaye'den daha derli toplu olmakla birlikte ndiaye'den de belhanda'dan da çok daha iyi bir şutördür. ndiaye gibi hızlı ve çeviktir ancak belhanda'dan güçsüz bir oyuncudur topsuz oyunda belhanda kadar bilgili ve iyi değildir. yani aynı oyun planı içerisinde devam edeceksek ndiaye yerine çok rahat düşünülebilir.

  ancak topa daha hakim bir galatasaray, daha kontrollü bir galatasaray hayal ediyorsak kendisi çok doğru bir adres midir? işte burası tartışılır. çünkü kendisi daha çok geçiş hücumları seven bir takımda serbest oyun kurucu olarak iş yapabilecek bir oyuncu. pas oyunu için biraz istikrarsız kalabilir.

  ama şunu belirteyim, kesinlikle anadolu topçusu, çöp vs değildir. sözlükte övüle övüle bitirilemeyen, vasat liglerden önerilmiş adı duyulmamış oyunculardan kat kat daha futbolcudur.
 • 79
  ndiaye’ye teneke bağlayan galatasaray taraftarının(ben dahil) ciddi ciddi transferini istediği oyuncudur. eğer bu arkadaş gelirse 3. iç saha maçında taraftar sahaya atlar. bu maç ise muhtemelen bir şampiyonlar ligi maçı olur. takımın ortasahasının bel kemiği gitmiş. biz mensah filan diyoruz. bu sezon iyi oynadığı bir maç aklımda kaldı. deplasmanda fenerbahçe’yi yendikleri 3-2’lik maç. onun dışında dümdüz çok koşan afrikalı ortasaha oyuncusudur. başka bişey değil. ayrıca bu ligden aldığımız hangi yabancı futbolcudan memnun kaldık? çok merak ediyorum. bunu geçtim raheem lawal yazanlar filan var. *