• 1
  fenerbahçe'nin altınordu'dan aldığı 2 genç yetenek.

  berke geleceğin milli takım kalecisi olarak gösterilirken, barış alıcı ise ptt 1.ligde gösterdiği performans(10 g 10 a) ile beğeni topluyor.

  berke fenerbahçe'nin yerli kaleci geleneği için önemli bir figür oldu. muhtemelen volkan demirel'den eldivenleri alacaktır ve uzun yıllar fenerbahçe kalesini koruyacaktır. avrupa'ya transferi de olası. yani bu potansiyel var, kalanını berke halledecek.

  https://www.transfermarkt.com.tr/...rofil/spieler/361256

  barış ise türkiye ligi için 25 kişilik kadroda isteyeceğin türkiye alt yapılı skorer bir kanat oyuncusu.

  https://www.transfermarkt.com.tr/...daten/spieler/355566

  toplam maliyetleri 4 m euroymuş ve sonraki satış için de %20 pay almış altınordu.

  yaşlanan fenerbahçe kadrosu için iyi isimler tabii ama bizim açımızdan bakıldığında şu anda ah vah edecek bir durum yok.

  özellikle 2000 doğumlu jenerasyon ve ahmet sivri, mustafa kapı gibi isimler sırasını bekliyor.

  türk futbolu adına başarılı olmalarını isterim, bireysel anlamda da başarılı olsunlar ama fenerbahçe'nin başarısızlığı şartıyla...
 • 2
  gelecek vadeden ikili.

  alakalı alakasız her başlığa yazasım, her futbol muhabbetinde söyleyesim geliyor. altınordu gibi bir organizasyona sahip olmak taş çatlasa 10-15 milyon avro bandında bir yatırım maliyeti gerektirir. yatılı bir futbol meslek okulu kuracaksın, genç yaş kategorileri için eksiksiz bir scout ağı oluşturacaksın, en iyi kolejin verdiği eğirimi vereceksin. galatasaray eğitim vakfı gibi üst düzey bir oluşum için atla deve bir olay değil.

  altınordu köklü bir kulüp ama altyapı organizasyonları 5 (beş) yaşında. bu 5 yıl gibi kısa bir süre içinde kazandırdıklari ve kazandıkları ortada. bugün itibariyle başarmış oldukları cengiz ünder ve çağlar söyüncü. bunlara berke ve barış'ı da ekleyince, ortaya çikan tablo çok iç açıcı. 5 senede 4 yıldız adayı daha ne diyelim?
 • 3
  daha önce de yazmıştım. tekrarlamak zorunda hissediyorum.

  bonservis bedelleri 4m euro + sonraki satıştan %20 pay + tüpraş'tan sponsorluk, aygazdan 5 yıllık tüp, maretten 3 yıllık sucuk, çeşitli beyaz eşyalar şeklindedir.

  ayrıetten... bizim "ah vah edilesi bir durumumuz yok" diyebilmek için aralıklarla altyapıdan oyuncu çıkartabilmiş bir takım olmamız gerekir. efendiler.... bizim altyapıdan çıkardığımız en son oyuncular "semih kaya - emre çolak" ikilisi! öncesinde "adam" turan falan var.

  oyuncu yetiştirmek, oyuncu satın almaktan çok daha ucuzdur. gerçekten. hele de onlarca milyon euro'ların uçuştuğu bir ortamda... ancak oyuncu yetiştirmek zordur, sabır ister ve çok zaman alır. maalesef son 10 yılda galatasaray'ı yönetenlerin mottosu "hemen şimdi başarı" olduğu için geldiğimiz durum ortada.

  avrupa'da başarı, şampiyonlar liginden gelecek para ile takımın maddi olarak kurtulabileceğini sananlara, bunun mümkün olmadığını, tek kurtuluşun altyapıda olduğunu anlatamadık.