• 383
  burada gömüldüğü kadar kötü futbolcu değil. 10 milyon euro falan etmez, onu zaten geçelim ama bu kadar uzun olup da bu kadar süratli bir adam olması, topu ayağında tutabilmesi her scout'u etkiler illa ki. ben bu sözlükte bir maçla, bir performansla ne oyunculara gömüldüğünü gördüğümden burada yazılanlar değil kendi gördüklerim ışığında yazıyorum bunları. nihayetinde burada denayer'e ozan'a stoper olmaz bunlardan diyenler de var sonuçta.

  26 şubat 2021 gençlerbirliği yeni malatyaspor maçında attığı gol öncesinde yaptığı bir koşu var ki ronaldo yapsa, haaland yapsa o koşuyu sosyal medyada herkes paylaşırdı. o fiziğe rağmen o sürat muazzam bir şey. kaldı ki güçlü de bir oyuncu ve bilekleri de fena değil. bu sebeple hocanın istemesi de normal. başta dediğim gibi 10 milyon euro edeceğine kimse inanmıyor zaten, o sebeple de o paralar verilmedi.

  eksiklerini de yazayım; fiziği çok iyi ama kullanmayı bilmiyor. o boya rağmen hava toplarında etkili diyemezsin. berbat bir bitirici ve pozisyon hissiyatı da düşük.
 • 384
  10 milyon euro'luk futbolcu değildir ama süper lig 2019-2020 sezonunda 10 milyon euro'muz olsaydı bayıla bayıla 10 milyon euro'ya alıp şimdilerde yana yakıla elden çıkartmak için uğraşacağımız bir futbolcuydu. türkiye şartlarında 10 milyon euro verilip alınan futbolcu verim vermiyorsa kötü futbolcudur.
  bazen insanın parasının olmaması parasının olmasından iyidir derler, verilmiş sadakamız varmış.
 • 386
  2020-21 sezonunun genelinde sergilediği performansı ben de beğeniyorum açıkçası.

  10 milyon € eder mi, etmez elbette bunun tartışılması bile komik. ama 10 milyon €'luk getirisi olabilir ileride. yaşı hala 23.

  3-4 milyona alınabilse, sezonu da en az 8-10 golle tamamlardı. mostafa, tetteh gibi isimler olmalı bence galatasaray'ın forveti. en azından yaş ve potansiyelleri itibariyle doğru hedefler. buradan sapmadan, yeni ve daha iyi scout keşifleri ile ilerleriz umarım.
 • 388
  10 milyon euro etmeyecek oyuncu. zaten 10 milyon euro etmeyeceği için kadromuza katmadık kendisini. bazı oyuncuları değerini bulduğunda satmak zorundasın. satmazsan düşüşe geçer. mesela abdulkadir ömür buna güzel bir örnek. kendimize dönelim; seneler önce 8 milyon euroya satmadığınız mehmet topal' sonraki sezon öyle bir mala bağlamıştı ki 5.50 ye sattık diye sevinmiştik. ya da mostafa mohamed, belki de o da zamalek'te 1-2 sene daha kalsa düşüşe geçecekti ve antalyaspor forması ile ligde izleyecektik. ki antalyspor da daha önce kendisi için resmi teklif yapmıştı. bazı oyuncular sıçrama transferini zamanında yapamadıklarında gerilemeye başlarlar.

  2020-2021 sezonu yaz transfer döneminde tetteh yeni malatyaspor'a geldiğinde burada çok absürd entryler okuduk. oysa scout ekibi izler, rapor hazırlar ve hocaya sunar. hoca da beğenirse sıkı takip yapılır ve transfere öyle karar verilir. mostafa nasıl scout ekibinin bir ürünüyse tetteh de aynı şekilde scout ekibinin ürünüydü. hocanın boş zamanlarında mısır, çek cumhuriyeti, şili ligi falan izlediğini düşünmek garip yani.
 • 389
  maçların yüzde 60'ına çıkarsa 4 milyon euro zorunlu satın alma opsiyonu bulunan oyuncu. 40 maç üzerinden değerlendirilince 24 maça tekabül ediyor ve hali hazırda 20 maç oynamış durumda. 4 maç daha oynadığı takdirde malatyaspor bu 4 milyon euro'yu ödeyip almak zorunda. nasıl alacak o mali yükün altına nasıl girecek merak konusu.

  muhtemelen mensah modeli gibi düşündüler. iyi bir performans gösterir, büyüklere 7-8 milyon euro'ya satarız opsiyon zamanı geldiğinde bu şekilde de kasaya biraz para sokarız diye düşündüler ama şu an henüz büyüklere transfer olacak performansı göstermedi. gol katkısı çok düşük malesef. kanatta değerlendiriyorlar zaten. oynadığı takımın da etkisi var tabi bu durumda. ama izlediğim maçlarda etkisiz bir oyuncu asla değil kendini belli ediyor. şansı bol olur umarım.
 • 390
  12 aralık 2020 fenerbahçe yeni malatyaspor maçında harika bir bağlantı oyunu oynamış forvet. fiziksel avantajlarını iyi kullandığını düşünüyorum. önde baskı kuran takımlarda daha da değerlenecektir. bir diğer beğendiğim santrafor ise khouma babacar ama o benjamin tetteh'e göre biraz daha koordinasyonu düşük bir oyuncu. tetteh yetenekli olduğu bağlantı oyununu biraz daha geliştirirse bir iki sene içinde çok iyi yerlere gelebilir.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!