• 37
  seni sadece basketbolcu yapanlar değil, takım lideri olduğunu superstar olduğunu iddia edenler falan hepsi yargılanmalı. kaç senedir nba izliyorum, sezonda oynanan en kritik maçın en önemli anlarını sırf şut atamadığı için kenardan izleyen superstar guard ilk kez gördüm. ben utandım adına, birader çok zor değil bu şut atma olayı. ayakları hizala, gunde 300 400 şut çekip mekaniğini geliştir tamam oldu bitti. adamın kaç senedir başaramadığı şeye hayret ediyorum ya.

  21 haziran 2021 philadelphia sixers atlanta hawks maçında 5 sayı 13 asist ile oynamış guard.
  bak biz senelerce üçlük atamayan guardlar gördük, başka ekstra özellikleriyle de genelde bu açığını kaparlardı. rondolar, rubiolar da izledik ama bu arkadaşın sorunu şut atmak falan değil, bildiğin sayı atmak istemiyor bu. konu maçta çok kritik bir anda potanın altına kadar topu sürüp sırf kendi atmamak için takım arkadaşına pas çıkardı, atlanta da direkt faul yaptı. simmons atsa 2 sayıyla bitecek hücumda atlanta çizgiye getirdi 1 sayıyla döndüler. kimse niye potaya atmadığını da anlamadı.

  zaten maçın son anlarını da kenarda geçirdi çünkü hawks kendisine faul yapıp çizgiye getirtmeye başlamıştı tam. şu anki oyunda bu adamın hiçbir takımda yeri yok. rondo dediğin adam bile bugun clippers'a neredeyse maçı getirecekti attığı üçlükle phoenix maçında. gerçe rondo simmons'un yanında steph curry kalır ya neyse.

  velhasıl kelam, bu arkadaşın overrated olduğu iyice ortaya çıktı sanırım bu seri ile. sixers bir an önce kontratından çıkmaya bakar umarım.

  edit: embiid maçtan sonra maçın döndüğü nokta apaçık şutumuz varken bir tane serbest atışla döndüğümüz hücumdu diyerek ateşin önüne atmış bu cambazı. vallahi haklı sonuna kadar.
 • 39
  çok fazla şey vaad eden ancak bunların bir kısmını yapıyormuş gibi davranıp geri kalan kısmını da yapmayan oyuncu. 2021 play-offlarında atlanta serisinde bu yüzden psikolojik olarak çöktü ve yok oldu. şut atmak bir kenara diğer mış gibi yaptıklarında da problem var. bu arada aslında şut atmaya çok uygun bir formu olduğunu düşünüyorum.

  acı olansa bu zincirlerini kırsa hakikatten potansiylei çok yüksek. kader değiştiren bir oyuncu olabilecek potansiyeli olduğuna inanıyorum. derhal spor psikologlarıyla bunların üstesinden gelmesi gerek.

  bu arada bu yaz takaslanmasını bekliyorum. açıkçası caplerde sorun çıkmazsa yanında bir parçayla daha mccollum ile takaslanacağına dair bir sanrım var. vaad ettiklerini düşününce herkes için en iyi senaryonun bu olduğunu düşünmeye başladım.
 • 40
  kaybeden takımlar her zaman bir suçlu arayışında olurlar. philadelphia’nın da bu konudaki kurbanı olmuş basketbolcu. takım olarak genç ve tecrübesiz, koç değişikliğine gitmese muhtemelen playoff dahi yapamayacak bir takıma karşı takım olarak nasıl oynandı ki suçlu bir anda sadece simmons oldu acaba? pota altına çok rahat bir şekilde hareketlenip içeriden kolay sayı bulabilen bir adam için nasıl bir oyun planı geliştirildi acaba?

  adamın her istatistiği önceki sezona göre düşmüş. hemen hepsi. bunda bütün sebep sadece kendisi mi acaba? geçen sezon çember civarında bu sezona göre yaklaşık 100 atış fazla atmış. bu sezonki düşüşlerin doc rivers ile hiçbir alakası yok mu?

  2.11 boyunda uzaktan şut dışında oyunun her alanına doğrudan etki eden bir oyun kurucu bu adam. seth curry’nin ekstra performansı olmasa hali duman olacak takımda berbat bir düzende oynatıldı. artık zaten bu saatten sonra bu takımda işi olmaz.

  son not, keşke dallas’a luka’nın yanına gelse de hem luka’nın üzerinden oyunu yönlendirme ve savunma yükünü alsa. birbirini tamamlayacak müthiş bir ikili olurlardı.
 • 41
  kendisinin ana parça olarak yer aldığı herhangi bir takımın şampiyon olması imkansızdır. şutu olmayan bir oyuncunun nba'in elit oyuncular grubunda gösterilmesini saçma buluyorum. sixers seth curry- josh richardson takasını yapmamış olsa yarı finale bile gelemezdi. henüz 24-25 yaşlarında bir oyuncunun şut atmamasını ben anlayamıyorum. ne kadar kötü atarsan at denersin, çalışırsın yavaş yavaş oturur. sen asist yap potaya penetre bile edeme açık alan bulamayınca sonra super star seviyesinde gösteril. bu arkadaş yılın çaylağı ödülü aldı bir de. yıllardır sixers takip eden biri olarak furkan hariç kimseye faydası olmadı simmons'ın. simmons olmasa furkan çoktan avrupaya dönmüştü.
 • 43
  mental olarak bitik hâlde olan draft bir numarası. lige geldiğinde beyaz lebron olarak pazarlandı ama günün sonunda korkunç durumda. şutu olmayan süper star olur mu allah aşkına? ya da şutu olmayan guard olur mu diye düzeltelim de, shaquille o'neal'a haksızlık etmeyelim.

  bu arkadaş serbest atış bile atamıyor. bakın bunun açıklaması yok. dünkü hawks maçından bir kesit paylaşacağım, tüm dünya bu pozisyonu konuşuyor. her şeyin özeti gibi pozisyon. simmons bomboş durumdayken basket atmaya gitmiyor çünkü kendisine faul yapılabilir ve atamazsam diye. pas verdiği yere bakın allah aşkına.

  https://www.youtube.com/watch?v=4BHRLuyXJu8

  bu arada 76'ers taraftarları kendisinin formasını yakmış falan filan, önümüzdeki sene karşılığında pek bir şey alamasalar da takaslanır gibi gözüküyor. gerçi kendisi kalmak istiyormuş ama o işler zor.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!