• 30
  1,5 senede 136 maça çıkan ve 16 sayı 8 ribaund 8 de asist ortalamalarıyla oynayan guard.

  buna karşın 136 maçta tek bir üçlük isabeti bile yok. toplamda da 14 kez denemiş durumda. günümüz basketbolunda neredeyse 20'den aşağı üçlük deneyen takımı dövdüklerini düşünürsek ben simmons'ın bu problemine çare bulması şart. sadece üçlük de değil, orta mesafe şutunda da büyük sorun yaşıyor. bu iki alanda da iyiyi, ortayı, vasatı geçtim; vasat altı bile olsa ligin tozunu atacak potansiyeli var. ama el insaf be kardeşim, 136 maçta 1 üçlük isabeti bile olmaz mı pg oynayan bi adamın!
 • 32
  tez yazılır bu adamın şut ile olan ilişkisi üzerine. yahu bu kadar çok top kullanan adamsın.çok iyi bir saha görüşü ve parmak hassasiyeti var, topu vurabiliyor vs. bu adam özellikli bir oyuncu ama şu şut denenen naneye kafayı takmış. orta mesafe hatta orta mesafe ile boyalı alan arasından bile neredeyse (buraya da bir isim verdiler ama hatırayamıyorum. boyalı alana yakın ama boyalı alan dışı bir yer.) şutu kaldırmıyor.

  livingston diye bir örnek var. adam bir tane 3lük denemez ama öyle kuvvetli bir orta mesafe gücü varki ve o kadar iyi seçiyor ki şuta kalktığında genelde sayı buluyor. boş da bırakamıyorsun adamı. ya bir adım atıp ya da bir şekilde hemen posta geçip orta mesafesini bırakıyor. yani oyunu bir yönden çok iyi keskinleştirip normalde 3lük düşünmemek gibi koca bir defoyu olabildiğince bertaraf etmiş.

  bunun gibi bir çözüm bulması gerek simmons'ın ama ben kafayı bu işe yorduğunu düşün müyorum. denese atamasa tamam diyeceğim. herkes iyi şutör olmak veya yüksek şut tehditine sahip olmak zorunda da değil. ama simmons'ın aklının ucundan bile geçmiyor.

  hayır şunu düşünüyorum. çok kuvvetli bir karakter değil. diyorum ki acaba yapamayacağına ikna oldu da korktuğu için mi üzerine eğilmiyor. böyle ise hafif bir aptallık var demektir. nba'de ne şut antrenörleri var bir baksın. gsw'de zamanında klay'e ne yapmışlar adamların şut antrenörü anlattı. ya da her antrenman ve maç önü ante kimle, nasıl, niye şut çalışıyor bir baksın derim.