• 210
  her galatasaraylının aktif olarak desteklemesi gereken kampanya.

  biraz ütopik gelebilir ama önümüzdeki sezondan itibaren takımımıza sadece tribünlerde destek verdiğimiz bir döneme girmemiz gerektiğini düşünüyorum. şahsen bireysel passolig boykotum yüzünden yıllardır stadyumlarda maç izlemiyor olsam da -ki kitlesel passolig boykotu ile türk futbolu`nu komple protesto etmemiz de bir sonraki seviyede elzem olsa da- ilk aşamada imkanı olan taraftarlarımızdan ricam evimizdeki maçlarımızda stadyumu tam kapasite doldurmaları yönünde; hatta kombinesi olup gidemedikleri haftalarda üçe beşe bakmadan devirlerini yapmalılar ki ligin en zayıf rakibini bile yaklaşık 55 bin kişi ile karşılayalım. deplasmanlarda zaten tam destek veriyoruz belirtmeye gerek yok.

  elbette, özellikle taşrada dayanamayıp maçlarımızı televizyondan takip edecek taraftarlar olacaktır. onların ve maç yayını yapan eğlence mekanları ve kahvehane vs. gibi yerlerin hakkının yenmemesi uğruna internetten kaçak yayın yapan platformları da sıkı bir şekilde takip ederek ihbar etmemiz bu süreçte yararımıza olabilir.

  ülkemizde protesto geleneğinin gelişmesi dileklerimle...

  edit: realite için (bkz: pazar verileri/@ocgunsson).
 • 211
  süper lig 2018-2019 sezonu başında ve devam ederken boykot da hızlanmıştı, kapattırmak için taahhütünün bitmesini bekleyen arkadaşları geçtim ama kendisini sezonun heyecanına kaptıran arkadaşlar hiç mi utanmıyorlar?

  "ben kapatmasam ne olur, bir futbol zevkim var amk onu da ne olursa olsun bırakamam" dersen sana televizyonda tiyatro izletirler, bir de canını sıkıp, seni mutsuz edip, sonra da cebinden paranı alırlar!
 • 212
  ben bu kampanyayı samimi bulmuyorum. gerçekten birçok kişi aynı anda üyeliklerini iptal etseydi bir farkındalık oluştururduk. geldiğimiz noktada hiçbir şey değişmiş değil. demek ki hedeflediğimiz şeyin uzağında kalmışız. ben hiçbir zaman digitürk abonesi olmadım. olmayı da düşünmüyorum. tepkimi müşteri temsilcisini arayarak, abone olmayı düşünüyordum ancak şu şu olaylardan dolayı vazgeçtim şeklinde gösterdim. insanlar sadece takımı şampiyon olamadığı sezon üyelik yenilemiyor. ertesi sezon takımı şampiyon olursa hemen üyelik alıyor. zaten bu yüzden her sezon farklı bir takımın şampiyon olması isteniyor. her sezon galatasaray şampiyon olursa fenerbahçe abonesi düşer, fenerbahçe olursa galatasaray abonesi düşer. bunu dengede tutmak lazım. şuan öyle veya böyle şampiyonluğa oynuyoruz. ben şu aşamada hatırı sayılır bir üyelik iptali olduğunu düşünmüyorum. yayıncı kuruluş meselesi çok önemli. adamlar yabancı sınırını istemiyor diye bir anda geri adım attı herkes. biz şampiyonluğa oynarken ve şampiyon olurken üyelik almayacağız ki o zaman bir anlamı olsun.
 • 215
  sadece 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçı'na özel değil son haftalarda uğradığımız hakem hataları nedeniyle hazır unutulmaya başladığı şu günlerde tekrardan hatırlatılmakta ve olmaz olmaz bir şekilde belirtilen eylemi yapmakta fayda olacak kampanya. zira onlara yapılabilecek en büyük darbe budur dostlar, renktaşlar.