• 1086
  2010 yılında yapılan ihalede süper ligin geniş özet hakkını trt almıştı, bu sayede 15 dakikayı bulan hatta geçen özetler izliyorduk. içinde hem hakem hataları, hem pozisyonlar vardı. bein sports'un aldığı son ihale ile geniş özet hakkı digitürk'e geçti. ancak geniş özetleri yayınlamayı bir kenara bırakın, neredeyse özet diye bir şey koymayacaklar yakında. en fazla 4 dakika özet veriyorlar, o da bileğe basma ile başlıyor. youtube'da premier lig'den azerbaycan ligi'ne kadar tonlarca lig özetleri var, bakalım hangi ligde özetler santra yerine bileğe basma veya faul ile başlıyor. gerçi bu arada youtube'da özetli olmayan tek lig bizim ligimiz ama şu özetlerle iyi ki yok diyorum.
  kendilerinin kötü olduğu bir diğer alan da avrupa kupaları maçlarıdır. avrupa kupaları, tivibu'da iken müthişti. şifresiz kanallarında konferans yayın yaparlar, böylece gole ve maçlara doyardık. bein'e geçince şifresiz kanalda avrupa kupaları maç özetlerini bulmak çölde su bulmak gibi bir şey.
  tanım: çok ama çok kötü yönetilen, türkiye ligini, türk seyircisini gram umursamayan oluşum.
 • 1087
  hukukla ve kendisiyle ilgili problem yaşadığım oluşum.

  şimdi ben diyelim ki geniş özet izlemek istiyorum. bunun için para ödemeye de hazırım. bana ürünü sunabiliyorlar mı? diyelim ki niyetliyim, param hazır ama hizmet vermiyorlar. ahmetflix diye biri geldi, yasa dışı ve ücretsiz şekilde geniş özet hazırladı. hangi hakla "hööğ bu yaza dışı hüüü" diyecekler?
 • 1089
  bundan kısa bir zaman önceye kadar bein sports özelindeki illegal yayınlar konusunda olumsuzdum. izlenmesinde problem görmüyordum zira gerçekten pahalı bir ürün var ortada ki ekonomimiz, insanımızın alım gücü ortada; ancak reklamının yapılmasını, olumlama yöntemiyle teşvik edilmesini kesinlikle kabul etmiyordum. önce hukuk, akabinde de sözlük kuralları gereği yine illegale teşvik etmeyeceğim ama parasını peşin verdiğim bein connect'in bana yaşattıkları sebebiyle epey zıt düşünüyorum önceye nazaran, (bkz: bein connect/#3064633). hatta "bir arkadaş" da pes edip iptv önerisi aldı başka "bir arkadaş"tan.

  legal yayıncısınız. legal yayınları olması gerekenin neredeyse 3-4 katına satıyorsunuz; müşteriye sunacağınızı beyan ettiğiniz ürünleri (nhl, premier lig gibi) kafanıza göre paketten çıkarıyorsunuz; tekel olduğunuz için müşteriye hiçbir şekilde çeşit sunmuyorsunuz, tek bir şeyi dayatıyorsunuz ama her şeyden önce parasını aldığınız müşteriye ürünü ulaştırmıyorsunuz. o halde hiç ağlamayacaksınız "koçok yoyonlor" diye.