• 1005
  bu kadar yüzsüz şirket az görülür dostlar.

  (bkz: #2974257)

  ayda 4 maç için istedikleri astronomik rakamları geçiyorum,

  yayın kalitesinde gram ilerleme kaydedememisken,

  senelerdir ekrandaki skorboard'u bile modernleştirememisken,

  5 dakikada üye yapıp iptalde süründürürken,

  bir de üstüne taahhüt ettiği liglerin anlaşmalarını iptal edip uyelerden aynı fiyatı alma cakallığını yaparken sorun yok ama insanlar hak etmeyen sistemlerinden kaçtığında "indirim" diye ağla.

  ülkede milyonlarca spotify, netflix üyesi var ve insanlar hak eden sisteme rahat rahat 25-30 lira veriyor.

  sana vermiyorsa dön kendine bak neyi yanlış yapıyorum diye.
 • 1006
  (bkz: #2974257)

  bu platformun yöneticileri türk ekonomisinden gram anlamıyor.

  orta sınıfın çöküşe geçtiği bir ekonomide kim cebinden çıkarır 120 tl'yi her ay bu platforma verir? ben şahsen vermem. aylık gelirimin 10 bin falan olması lazım en az.

  decoder'lerin aylık fiyatı 120 tl, beinconnect'in de akıllı tv'de izlenebilir fiyatı 64 tl.

  sen decoder'i aylık 75 tl, beinconnect'i de 45 tl yap; gör bakalım %35, %70'lere çıkmıyor mu?

  ayrıca sadece taraftar paketi de gelmeli decoder'e. beinconnect'te mesela sadece galatasaray paketi var; ama 44 tl. yok ebesinin yani. 44 lira, tv'den izlenemeyen bir üyelik için çok pahalı.

  bence fiyatlar şöyle olmalı:

  decoder 75-80
  decoder taraftar 50
  beinconnect tüm takımlar 45
  beinconnect taraftar 35

  beinconnect'in tv'de izlenemeyen üyelikleri için de 35 ve 25 olmalı fiyat.
 • 1007
  ticari üyelere fahiş fiyatlardan satış yapmışken fiyatları asla haftalık 20 tl'den aşağı indiremez. burada bir playstation salonu normal maçları 9, derbileri 15 tl'den izletiyordu. aylık 50 tl'ye düşse kimse gidip dışarda maç izlemez, aynı paraya evde izler ve ticari üyeler kaybedilir. artık giren girmiş, çıkaramıyoruz. ülkede tüm sistemler vatandaş açısından tıkanmış durumda. finansal devrim gerek.
 • 1008
  ben iki sene evvel üyeliği iptal etmiştim. kardeşimin ısrarlarına dayanamayıp geçen sene kredi kartına spor paketini 79’dan yine bağlatmıştım. bu sene aradılar 119 yerine kredi kartına 89 lira fiyat verdiler. iptal edicem deyip fax gönderdim. iptal nedenine fiyatlar çok yüksek yazmıştım. iki gün sonra aradılar verdikleri 89 yerine taahütüm bittiği için son ayda aldıkları 109 liranın farkınıda dahil edip kredi kartına aylık 61 kusura fiyat verdiler. yüksek fiyat çekerlerse fax göndermeyi deneyin.
 • 1011
  sporun yıldızı paketini alarak süper lig izlemek isterseniz, kredi kartıyla 12 taksitle 120 tl'ye alabiliyorsunuz. bu fiyatları ülkemiz gerçeklerini düşündüğümüz zaman fahiş olduğu ortadadır.

  ayrıca bu paketin kapsamındaki la liga, premier lig zamanla bünyesinden ayrılmasına rağmen fiyatları düşürmemiş, aksine yükselmiştir.

  paket fiyatlarını makul seviyelere çekse, hem üye sayısı artar hem şikayet ettiği kaçak yayınların sayısı düşer. ülkemizde ip tv denen mevzuyu kendi elleriyle meşhur ettiler, insanlar fiyat politikaları sebebiyle alternatiflere yöneldiğini düşünüyorum.

  bugün, en pahalı netflix üyeliği 42 tl, amazon prime 8 tl, s sport plus 18 tl (premier lig, f1, nba) bu üç platformun toplam fiyatı 68 tl'ye gelirken, insanların süper lig izlemek için 120 tl vermesi trajikomik bir durumdur.
 • 1012
  asgari ücretin 2300, asgari ücretle çalışanların sayısının toplam çalışan sayısı içindeki payının %40 olduğu, 4 kişilik bir ailenin açlık sınırının 2400 tl olduğu bir ülkede televizyondan futbol maçı izlemek için ayda 120 tl isteyen kuruluş. paralı yayınların futbol ekonomisine katkısı büyük o kesin ama bu iş uzun vadede toplumun futbolla olan bağını koparacaktır. çocukların bir spor dalı olarak futbolu sevebilmesi için önce onu ekranda izlemesi gerekir. başka türlü bu çocukları bu oyuna yönlendiremezsiniz.

  çocukken en büyük hayalimiz bir bisiklete ya da bir meşin topa sahip olabilmekti. mahallede top oynarken televizyonda izlediğimiz futbol yıldızlarını hayal eder; çalım atarken, şut çekerken onların isimlerini adeta bir futbol spikeri gibi tekrar ederdik. ortaokulda gündüz ders saatinde oynanan türkiye kupası maçlarını kahvede izlemek için dersi bırakıp, bahçe duvarından atlayarak kaçmışlığımız da çoktur. bugünün çocukları bütün bu tutkudan çok uzak ve bunda televizyonda futbol izlemeyi toplumun kahir ekseriyeti için lüks haline getiren bu uygulamanın payı büyük. teknoloji eğlence anlayışını değiştirdi kabul ama bu tek başına bir gerekçe olamaz.

  ünlü çinli piyanist lang lang'ın 2008 pekin olimpiyatları açılış töreninde gösterdiği sahne performansı sonrası 40 milyon çinli çocuk klasik piyano eğitimi almaya başladı. en büyük alt yapı sokaktır. sokakta lang lang etkisi yaratmak istiyorsanız öncelikle bu çocuklara bu oyunu izletmeniz gerekir. bütün bunlar refah seviyesi yüksek ülkeler için sorun olmayabilir ama bizim gibi ülkeler için çok büyük bir sorun ve devletin bu işe bir gençlik ve spor sorunu gözüyle bakarak kesinlikle el atması gerekir.