• 947
  yabancı sınırı konusunda tepki gösterilecek yerin bein sports olduğunu sanmıyorum. bu şirket türkiye'deki ekonomik kriz sonrasında artık kar edemediği için ayrılmak istedi ve birçok pazarlık sonunda aldıkları indirimlerle kalmaya zar zor ikna edildiler. daha sonra korona salgını nedeniyle bir ekonomik darbe daha yediler, bunun üzerine üyeliklerini etkileyebilecek olan yabancı sınırını destekleyecek son kurumdur bein sports. zaten birkaç yıldır açık açık yabancı sınırına karşı olduklarını da söylüyorlardı. bu başlıkta daha önce söylenildiği gibi eğer bein sports giderse belki de direkt olarak iktidara bağlı bir şirketin yayıncı olma ihtimali de var, bunun çok daha kötü sonuçları olur.
 • 948
  yabancı sınırına karşı çıkan birinin bein sport’u protesto etmesi, üyeliğini sonlandırması son derece doğaldır. adı bein olmuş show tv olmuş veya trt olmuş, hiç farketmez.

  bu ligin -aslında her ligin- temel gelir kaynağı yayın gelirleri. yani ligi bizzat biz fonluyoruz. en basit mantıkla, biz para vermeyi kesersek hepsi aç kalır. ortada paylaşılacak, rantı dönecek para olmaz. çok da değil, iyi bir direnişle en fazla bir senede geri adım atarlar. bir sezon dediğin nedir ki?

  passolig’e karşı da aynı direnci gösterseydik onda da geri adım atarlardı. ama göstermedik. daha ilk yıldan tribünler belli bir seviyede doldu. sonra da devamı geldi.

  önümüze koydukları her şeyi satın aldığımız sürece, istedikleri gibi at koştururlar. bu kadar basit. bugün yabancı sınırı, yarın başka bir şey. tamamen bir “şahsın” keyfine bakar.