• 931
  yaklaşık 7 senelik üyeliğimi sona erdirdiğim platform. 2013'te evlendiğimde üye olmuştum, sonrasında hiç kopmadım, hep devam ettirdim her şeye rağmen, sene başında da eşimin kamu indirimi üzerinden yararlanırız diye hesabımı ona devrettim, ha şöyle ha böyle taahhütü uzatalım derken mart ayı geldi, pandemi dolayısıyla nisan başında paketimi iptal ettim, pandemi sonrası bakarız boşuna para ödemeyelim diye.

  pandemi bende öyle bir etki bıraktı ki, 3 ay hiç futbolla uğraşmayınca kendi kişisel hobilerime, vakit ayıramadığım şeylere yönelince meğersem türk futbolu nasıl bir sömürüymüş, bunu farkettim.

  mart sonundan beri galatasarayım dahil futbol maçı izlemedim, bırakın özetleri bile izlemedim, çocukluğumdan beri izleyen ben, artık bu boğazına kadar pisliğin içine batmış türk futbolundan uzaklaştım sanırım. pandemi vesile oldu sadece.

  ve dışarıdayken farkettim ki türk futbolunun dışarıdaki insanları içeri çekmek için hiç bir gayreti yok, heyecan yok, akıl yok, bilim yok, etik yok, kalite yok, dışarıdan çok iğrenç bir görüntü veriyor.

  seneye beinsports üyelik sayılarını merak ediyorum, insanlar dedikleri gibi yeni kurallardan sonra izlemeye devam edecekler mi göreceğiz.
 • 932
  yabancı sınırının düşmesi konusu 2017 yılından bu yana var. değiştirilmesi gerektiği ya da gerekmediği konusu bir yana, 'kolay kolay değiştirilemez' diyenlerin sunduğu argümandı bu yayıncı kuruluş. bein sports da yabancı oyuncu bolluğundan memnun, izin vermezler deniliyordu.

  dün itibariyle kademeli olarak sınırın azaltılması kararı alındı ve bein sports hala yayıncı kuruluş olarak bulunmaya devam ediyor. gördüğünüz gibi, ülkede karar mekanizmaları senelerdir aynı ve buna ne bein sports, ne de başka bir muhalif görüş engel olabiliyor. bunu yapmaya güçlerinin yetmeyeceğinden senelerdir bahsediyorum, burada da arkadaşlarla tartıştık, işte sonucu gördünüz. değil bein sports; bm, aihm falan gelse engel olamazlar.

  yayıncı kuruluştan memnun olmak, kalitelerini sorgulama durumundan uzak tutarak bahsettim bu durumu. yoksa onlar da sütten çıkmış ak kaşık değiller.
 • 938
  12 yıllık üyeliğimi bugün iptal faksı çekmek suretiyle sonlandırdığım platform. iptal gerekçemin yabancı sınırının düşürülmesi olduğunu açık açık formda belirttim. geçen hafta yeni sezon için aradıklarında aylık 120 tl istemişlerdi. bu rezalet kararın açıklanmasından önce kandırabildikleri müşterileri bağlamaya çalışmışlar demek ki.
 • 939
  bu adamların rejisinde hakikaten çok büyük zeka sıkıntısı var.

  maçlar başlarken ekrana sırayla her iki takımın da ilk on birlerini ve bunların sahadaki dizilimlerini gösteriyorlar. bu esnada futbolcuların vesikalık fotoğrafları ve isimleri ekrana yansıyor;

  https://gss.gs/o0u.jpg

  fakat birkaç saniye içerisinde, yani bana göre ortalama bir insanın tüm o isimleri ve formasyonu algılaması için gayet az bir zamanda futbolcuların fotoğrafları bu yayıncı kuruluşa parayı bastırmış bir benzin firmasının standart maskotuna dönüşürken hemen altında yer almakta olan futbolcu isimleri de ortadan kayboluyor ve yukarıdaki durumla hemen hemen aynı süre boyunca, hatta belki de daha uzun bir süre bizlere aşağıdaki saçmalık seyrettiliyor;

  https://gss.gs/CEM.jpeg

  kardeşim siz kafayı mı sıyırdınız? sizin amacınız izleyiciye işkence mi etmek? hadi benzin firmasının uyduruk maskotundan bize ne olmasını bir kenara bırakıyorum, tam algımız yeni yeni yerine geliyorken isimler niçin ortadan kayboluyor? fotoğraflar maskotla yer değiştirse ama futbolcu isimleri yerinde kalsa bunun ne gibi bir sorunu olabilir?

  https://gss.gs/EZe.jpeg

  isimsiz on bir adet maskot resmine bizi niçin saniyeler boyunca mal mal baktırıyorsunuz? siz bu işi hobi olsun diye hayrına mı yapıyorsunuz? tamam maskotsa maskot amk aldığınız reklam parasını alın burnunuza sokun fakat bari isimler kalsın ki algımızı rezil etmeyin, o birkaç ekstra saniye boyunca kadroyu algılamaya devam edelim müsaade ederseniz!

  bu aptalca ekran düzenini ilk hangi beceriksiz kurguladı ve hangi ondan beceriksiz amiri onay verdi ise haram zıkkım olsun bu işten kazandığı her bir kuruş.

  edit: evet 2020 yılında hala tüplü televizyondan maç izliyorum. kıraathane rulez.